Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Mala_Mi 12:15, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Chociaż wirtualnie zaliczyłam wycieczkę.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
m_gocha 23:17, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorota123 napisał(a)

Oczywiście nie możemy być więźniami domów, ogrodów. (teraz sobie uświadomiłam, że ja właśnie jestem takim więźniem) Trzeba też korzystać z innych przyjemności.
Niestety często sami nakładamy na siebie takie kajdanki pod nazwą "ja muszę..." Wciąż nam się niekiedy wydaje że jesteśmy niezastąpieni, że nikt tak dobrze nie wykona danej pracy jak my, że najpierw obowiązki a potem przyjemności....

Ostatnio sporego focha na mój ogródek zaliczyłam. Bo kto w spokoju jest w stanie znieść cały miesiąc deszczu a właściwie wręcz ulew i to w maju kiedy powinniśmy przesiadywać w ogrodach rozkoszując się kwitnącymi tulipanami, bzami, konwaliami?... I jak sobie przypomnę te kilkaset cebulowych wsadzanych jesienią... i prawie efekt zerowy w maju - co zdążyło zakwitnąć zaraz leżało na ziemi. I ta plaga ślimarów zżerająca dokładnie wszystko co tylko zielone
A potem wraz z czerwcem przyszły wręcz afrykańskie upały. Lejący się żar z nieba (temperatura w cieniu sięgała +32 stopni) pozwalała jedynie wieczorem wyjść do ogrodu, ale tam znów co odetchnęło od deszczu i zaczęło kwitnąć mdlało pod wpływem upału. O pladze komarów i mszyc nie wspomnę
I nawet nie było kiedy nacieszyć się czosnkami, kalinami, piwoniami.... I pomyśleć człek narobi się, potem czeka cały rok po to by okazało się że niestety... taki mamy klimat

I tak pomyślałam że może trzeba byłoby na całości trawnik zasiać a dookoła tuje posadzić i byłby święty spokój

Fotki tylko jakieś zostały
Z tych deszczów to hosty miały uciechę bo urosły jak szalone

Ostatnio było o buksach. Zatem dzisiaj o hostach

To fotki z początku czerwca:

Co ciekawe w ogrodzie była plaga ślimaków a funkie prawie że nie naruszone
Najbardziej oblegane były przez ślimary liście czosnków, co mnie dziwiło mocno - byłam przekonana, że czosnkowy zapach podziała odstraszająco
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:19, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:24, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
i takie tam widoczki z hostami w roli głównej
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:28, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544

i hosta olbrzymka Sum and Substance dla porónania jej liść i zwykłej funkii Patriot
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:41, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
A tu też wprawdzie hosta ale pierwsze skrzypce gra janowiec...
Tu jeszcze prawie niwidoczny

Tu już pąki się powoli rozwijają

A tu już żółta żarówa
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:47, 21 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
I z bliższa ujęcie


Nie przepadam za żółtymi kwiatami w ogrodzie, ale ten żarówiasty żółty po miesięcznej szarudze i ulewach dawał powera

Pierwszy raz tak obficie kwitł i rozrósł się jak szalony. Czy teraz po przekwitnięciu można byłoby go przyciąć? Jeżeli tak to cięcie kosmetyczne czy można mocno pociachać? Wolałabym trzymać w ryzach jego wielkość
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
paniprzyroda 00:52, 22 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
O tym, że bukszpany masz zjawiskowe, to wiedziałam, ale te hosty... padłam, niesamowite, normalnie szalone Bardzo mi się podobają.
____________________
Dwa ogrody
Dorota123 21:42, 22 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pięknie bardzo lubię wypasione hosty. Ja nie mam na takie miejsca, a szkoda.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
BasiaLT 22:55, 22 cze 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
U ciebie był miesiąc deszczu a u mnie susza. Ostatnio padało kilka tygodni temu za to upał niemiłosierny. Pewnie dlatego w tym roku nie miałam ślimaków.
Hosty masz niesamowite.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies