Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 00:36, 19 sie 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
ElzbietaFranka 10:05, 19 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
m_gocha napisał(a)
Kasiu! U mnie większość roślinek wyhodowana z tzw. "patyczka" A zwłaszcza hortensje. Co roku ukorzeniam - to jakiś już nałóg

i fotki z kwietnia








Witam Małgosiu

"Krzaki z patyka" - jak to dobrze mieć rękę do sadzenia patyków. Kiedy jak byłam dzieckiem sąsiadka tak róże sadzila miała piękny ogród różanybwszyscy zazdrościli gdzie ona ma taki dostęp do tak pięknych róż. Szkółek roślin nie bylo. A ona pod sloiczkami trzymała trzymała te patyki i jej rosły.

Podchodziłam kilka razy do patyczków z hortensjami niektóre bardzo ładne warto rozmnożyć, ale gdzie tam porażka.
Jestem pełna podziwu jak widzę na trzeciej fotce sukces.

Piękne masz hortki. Bukszpany no cóż trzeba się męczyć z ćma jak jeszcze się da to walczyć.

Pozdrawism
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 17:32, 19 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Podziwiam zdrowotność roślin w ogrodzie, ich kondycji można pozazdrościć. Różnorodność hortensji masz ogromną, czasem człowiek nawet nie wie, że takie istnieją.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
MiluniaB 18:32, 19 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Krzewiaste też uwielbiam - te też własnej "produkcji"


Gosiu nadrobiłam zaległości u Ciebie. Nie czytałam tylko pismo obrazkowe. Wiesz, że masz piękny ogród, rośliny takie zadbane, zdrowe, dobrane, zestawienia, kompozycje - no rozpływam się nad każdą fotką.

Powinnam wszystko zacytować

Jednak nad tymi hortensjami zatrzymałam oko najdłużej. Jakie one cudowne Tak bardzo jestem na siebie zła, że nie pomieszałam Annabell białych z różowymi brrrrrr.

No cóż mądra po fakcie. Będę podziwiała u Ciebie

Nie rób sobie wolnego od forum - wstawiaj jak najwięcej zdjęć
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
m_gocha 22:41, 20 sie 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Małgosiu
"Krzaki z patyka" - jak to dobrze mieć rękę do sadzenia patyków. Kiedy jak byłam dzieckiem sąsiadka tak róże sadzila miała piękny ogród różanybwszyscy zazdrościli gdzie ona ma taki dostęp do tak pięknych róż. Szkółek roślin nie bylo. A ona pod sloiczkami trzymała trzymała te patyki i jej rosły.

Podchodziłam kilka razy do patyczków z hortensjami niektóre bardzo ładne warto rozmnożyć, ale gdzie tam porażka.
Jestem pełna podziwu jak widzę na trzeciej fotce sukces.

Piękne masz hortki. Bukszpany no cóż trzeba się męczyć z ćma jak jeszcze się da to walczyć.

Pozdrawiam
Witaj Elu Zielone ręce trochę mam Lubię taką zabawę w rozmnażanie i ukorzenianie roślin. Sprawia mi to dużą frajdę jak coś sama wyhoduję z "niczego". Co roku ilość doniczek w rozmnażalniku jest spora. Większość idzie na wydanie do znajomych. Jedynie nie bardzo mi wychodzi wiosenny siew i pikowanie do doniczek. Albo zasuszę albo przeleję, poza tym nie mam za bardzo miejsca w domu na taką zabawę


Lobelia. Kiedyś sadziłam jej sporo w ogrodzie tworząc z niej obwódki. W tym roku przypomniałam sobie o niej Na razie zasadzona w wersji mini Bardzo lubię te drobniutkie kwiatuszki

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:18, 20 sie 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorota123 napisał(a)
Podziwiam zdrowotność roślin w ogrodzie, ich kondycji można pozazdrościć. Różnorodność hortensji masz ogromną, czasem człowiek nawet nie wie, że takie istnieją.
Dorotko! Z tą kondycją roślin różnie bywa Na szczęście kilka dni temu spadł deszcz i ogród trochę odżył.
Hortensji jest tak dużo odmian, że aż oczopląsu można dostać Przekonałam się gdy wiosną wertowałam oferty szkółek w poszukiwaniu jakiejś ciekawej odmiany. Skończyło się tym że nie kupiłam żadnej W maju co ciekawsze odmiany były już niedostępne. Fajnie jest wymieniać się małymi sadzonkami czy nawet łodyżkami. W taki sposób mam You&Me Together od Mirki z Wszystkiego po trochu a moja NN pojechała do Asi z Ogrodu do remontu
Fakt, że mam zawsze spore obiekcje prosić o sadzonkę

A tu już wsadzone łodyżki You&Me Passion od Renaty z Osiedlowego
Trochę późno już na sadzonkowanie, ale może się uda

Clematisy zostawiam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:45, 20 sie 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
MiluniaB napisał(a)


Gosiu nadrobiłam zaległości u Ciebie. Nie czytałam tylko pismo obrazkowe. Wiesz, że masz piękny ogród, rośliny takie zadbane, zdrowe, dobrane, zestawienia, kompozycje - no rozpływam się nad każdą fotką.

Powinnam wszystko zacytować

Jednak nad tymi hortensjami zatrzymałam oko najdłużej. Jakie one cudowne Tak bardzo jestem na siebie zła, że nie pomieszałam Annabell białych z różowymi brrrrrr.

No cóż mądra po fakcie. Będę podziwiała u Ciebie

Nie rób sobie wolnego od forum - wstawiaj jak najwięcej zdjęć
Mirello! Tyle pochwał to raczej na wyrost Ale dzięki bardzo
Przyznam, że podoba mi się to moje połączenie Strong i Pink Anabell i cieszę się, że tak mi się kiedyś obmyśliło

Jeżeli Ci się podoba to zestawienie to zawsze możesz dosadzić Pink jak masz jeszcze miejsce albo podmienić część Strong na Pink

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:31, 21 sie 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Przy przeglądaniu bukszpanów takie spotkanie oko w oko z małym krokodylem

Jest ich u mnie sporo

I co ja czytam na niepodlewam.blogspot
Co jedzą jaszczurki zwinki
W ich menu jest bardzo dużo drobnych zwierząt wyrządzających szkody w ogrodzie:
* ślimaki
* gąsienice
* chrząszcze
* wszelkiego rodzaju poczwarki
* pająki
* pluskwiaki
* wije
* muchy
* jaszczurki własnego gatunku
* inne owady, które się nawiną.

Jaszczurki to takie małe, drapieżne "krokodyle" o bardzo dużym apetycie.


I tak sobie pomyślałam może i gąsienicami ćmy bukszpanowej by nie pogardziła?
A właściwie "nie pogardził" bo to pan jaszczur
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Margerytka40 07:29, 21 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
m_gocha napisał(a)
Dorotko! Z tą kondycją roślin różnie bywa Na szczęście kilka dni temu spadł deszcz i ogród trochę odżył.
Hortensji jest tak dużo odmian, że aż oczopląsu można dostać Przekonałam się gdy wiosną wertowałam oferty szkółek w poszukiwaniu jakiejś ciekawej odmiany. Skończyło się tym że nie kupiłam żadnej W maju co ciekawsze odmiany były już niedostępne. Fajnie jest wymieniać się małymi sadzonkami czy nawet łodyżkami. W taki sposób mam You&Me Together od Mirki z Wszystkiego po trochu a moja NN pojechała do Asi z Ogrodu do remontu
Fakt, że mam zawsze spore obiekcje prosić o sadzonkę

A tu już wsadzone łodyżki You&Me Passion od Renaty z Osiedlowego
Trochę późno już na sadzonkowanie, ale może się uda

Clematisy zostawiam


Mnie się ułamała gałązka przy przesadzaniu Diva Fiore i oczywiście wsadziłam do doniczki. Widzę, że chyba będą z niej ludzie. Jak jesteś chętna to wiesz. Tylko może jeszcze chwilkę niech będę jej pewna.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MiluniaB 00:55, 14 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Gosia odpoczywasz? Może wstawisz wrześniowe zdjęcia ogrodu
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies