Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Dorota123 20:59, 28 lis 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przeglądając Twój wątek uświadomiłam sobie, że moje hortensje w donicach nie są sprzątnięte i nie podlane. Chciałam, żeby zrzuciły liście w ogrodzie.
Zamarznięte sople wyglądają bardzo malowniczo i tak zimowo.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Agatorek 18:24, 22 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Witaj m_gocha .
Skusiło mnie Twoje zdjęcie profilowe, więc pozwoliłam sobie wejść do Ciebie i pooglądać.
Hortensje to moja nowa miłość, zaraz po bukszpanach (tworzysz cudeńka z nich!). Niestety (stety? ) dopiero zaczynam i w tym roku posadziłam pierwsze hortensje (wcześniej miałam jedną, ogrodową, którą uparcie obcinałam wiosną , teraz doczytałam, że tego się nie robi przy tej odmianie, ma szanse zakwitnąć w przyszłym sezonie). Mam też kilka odmian na liście zakupów na przyszły rok. Bukszpany także chcę nabyć, więc będę się pojawiać u Ciebie.

Pięknie masz
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
m_gocha 23:00, 14 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dawno mnie nie było...
Kwestia braku czasu... ale i chyba też jakiegoś kiepskiego nastroju



Nowa12 napisał(a)
Też zrobiłam tak jak ty z ogrodówkami. Przeniosłam je do domku narzędziowego z oknem, pookrywałam donice włókniną i folią bąbelkową. Część dałam do kartonów. Pierwszy raz tak robię bo pierwszy raz kupiłam ogrodówki i pozostawiłam w donicach. Masz doświadczenie czy zimują w ten sposób i kwitną potem? Pędy też okrywasz czy tylko donice? Podlewasz je od czasu do czasu?

Aga! U mnie zimują w ten sposób bez problemów. Podlewam przed wstawieniem do domku gospodarczego i potem dopiero wczesną wiosną (z reguły w marcu, ale zależy to od temperatur na zewnątrz) Chodzi o to żeby je zbyt wcześniej nie pobudzić do rozwoju. Kwitną bardzo obficie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:02, 14 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorota123 napisał(a)
Przeglądając Twój wątek uświadomiłam sobie, że moje hortensje w donicach nie są sprzątnięte i nie podlane. Chciałam, żeby zrzuciły liście w ogrodzie.
Zamarznięte sople wyglądają bardzo malowniczo i tak zimowo.
Pewnie Dorotko już dawno hortensje pochowałaś. Teraz idą solidne mrozy. Widziałam nagranie z Tobą i Twoim ogródeczkiem. Super wyszło! A ogródek Wcale nie taki mały
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:05, 14 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Agatorek napisał(a)
Witaj m_gocha .
Skusiło mnie Twoje zdjęcie profilowe, więc pozwoliłam sobie wejść do Ciebie i pooglądać.
Hortensje to moja nowa miłość, zaraz po bukszpanach (tworzysz cudeńka z nich!). Niestety (stety? ) dopiero zaczynam i w tym roku posadziłam pierwsze hortensje (wcześniej miałam jedną, ogrodową, którą uparcie obcinałam wiosną , teraz doczytałam, że tego się nie robi przy tej odmianie, ma szanse zakwitnąć w przyszłym sezonie). Mam też kilka odmian na liście zakupów na przyszły rok. Bukszpany także chcę nabyć, więc będę się pojawiać u Ciebie.

Pięknie masz
Aga! Dzięki i zapraszam Choć u mnie ogródek jak chusteczka - pewnie jak Twoja jedna rabata
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:10, 14 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Za oknem cudna zima. Fotki mus jutro zrobić ku pamięci bo taka zima rzadko się zdarza ostatnimi czasy

Rzadko bywałam na tym moim wątku w ciągu całego tego zwariowanego 2020 roku a tym samym rzadko też wrzucałam fotki.

Zatem postanowiłam zrobić obrazkowe podsumowanie 2020 roku - tak ku pamięci
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:18, 14 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
STYCZEŃ - LUTY

Styczeń był ciepły i bezśnieżny
Fotek niewiele, bo co tu fotografować jak było szaro i ponuro...
Zniknęły dekoracje świąteczne, niektóre przeszły lekki lifting



W styczniu (!)korzystając ze sprzyjającej pogody wyplewiłam z gwiazdnicy rabaty, które pięknie zieleniły się niewiele robiąc sobie z pory roku. O dziwo, później praktycznie jej nie było widać przez większość sezonu

Trawy też cieszyły oko
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:29, 14 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Na przełomie stycznia i lutego mocno przechorowałam grypę (?). Choć niektórzy uważają, że już wtedy były zachorowania na Covid, bo sporo ludzi chorowało m.in z powikłaniami płucnymi. W każdym razie 2 tygodnie wycięte z życiorysu

Ogrodowo działałam... siejąc w domu jak co roku kiełki


W ogrodzie też widać było już spore kiełki kwiatów ceblowych, kapustki rozchodników, kiełki piwonii, pierwsze listeczki floksów, powojników...


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:31, 14 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544


I niezawodne ciemierniki
niektóre kwitły pojedynczymi kwiatami już od końca listopada
Ilość pąków wróżyło obfite kwitnienie

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:33, 14 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Zawsze zachwycam sie tymi kwiatami. Wyglądają tak delikatnie i krucho A takie z nich terminatorki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies