Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

sarenka 17:28, 30 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
U mnie też był grad. Hortensje, pomidory poobijane, ale tak bardzo jak twoje hortki moje nie ucierpialy
____________________
Magda W samym sloncu
Kasya 18:00, 30 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
inka74 napisał(a)
pesymizmem wieje bo w tym roku nie będę miała ani jednego kwiatu na hortensji Great Star, wszystkie grad pościnał, myślałam, że się zapłaczę. I tak niewiele ich jest a tu jeszcze takie coś ;( chlip, chlip. pozostałe trochę lepiej wyglądają, tylko ta tak bardzo oberwała. płakać mi się chciało jak zbierałam zawiązki kwiatów

No co ty mowisz...
Kiedy ten grad taki miałaś ??


Wiesz co... przytnij szybko te galazki bez czubków, zdąży wypuścić i zakwitną później
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 19:00, 30 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
Wow, nieźle u Ciebie przylało. I ten grad, współczuję bardzo strat. Jak przytniesz hortkę to zdąży może zakwitnąć.
Kostka na zdjęciach wygląda dobrze, kwestia jak to wygląda w realu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Nowa12 23:54, 30 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak przychodzi burza to też się zawsze gradu boję. U mnie na szczęście tylko ulewy.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
inka74 07:45, 01 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya, w poniedziałek była ściana deszczu i grad.

Tak wygląda Great Star po gradzie.1 kwiat będzie. Reszta wyłamana. Przycięłam ale nie wiem czy coś z tego będzie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:59, 01 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Z przyjemniejszych rzeczy dla Asi Makadamii na przyszłość bo już wybrała - kocimiętka Neptune, wielkokwiatowa ale niewysoka tak do 50 cm, kompaktowa. Nie rozchodzi się. U mnie drugi sezon.


Purple Haze - ta z kolei ma ogromne kwiaty ale jest bardzo szeroka. Min. 60 cm w obwodzie. Rośnie jak ośmiornica. U mnie nie robi poduchy a taki placek. Mam mieszane uczucia bo kwiat świetny a kształt okropny. Zetnę, poczekam.


I ostatnia z mniejszych Purrsian Spire. Z 8 sadzonek z ubiegłego roku połowa wygląda okazale a druga połowa kiepsko. Nie wiem co jest przyczyną. Kompaktowa do 20-30 cm. Tyle samo na szerokość. Dużo kwiatów ale drobniejszych.


Zdjęcia są z teraz - Neptun gwiazdorzy ale i później się rozwinął a pozostałe już są po kwitnieniu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 08:02, 01 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
U mnie tez była ściana deszczu ale takich szkód nie porobiła, kurcze, niedobrze.
Hortka odbije, to na pewno ale cieszyć w tym roku nie będzie w takim stopniu jak mogła. Współczuję Iwonka, wiem, jak bardzo to boli, tyle pracy, wysiłku a jedna chwila wszystko niweczy wrrrrr
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Magleska 09:26, 01 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18674
Iwonka ….bardzo współczuję tego gradu -masakra z tą pogodą w tym sezonie ech

ale ogród masz piękny -zdjęcia z wizyty dziewczyn pooglądałam -masz naprawdę ślicznie
kostka wg mnie też wygląda fajnie-wcale nie za ciemna
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
galgAsia 09:37, 01 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iwonka, hortka odbije i będzie kwitnąć, na pewno. One są nie do zdarcia.

A powiedz mi proszę, jak się sprawuje u Ciebie Skyfall Jesteś z niej zadowolona?

Purple Haze u mnie też robi ośmiornicę, ale i tak wygląda lepiej niż Walker's Low. Z tej to jest taki chabaź, że mam już jej dość. Poważnie zastanawiam się nad eksmisją . Ta Neptune wygląda bardzo zachęcająco...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UrsaMaior 10:11, 01 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8292
Iwonka, chlipam razem z Tobą Ale dziewczyny dobrze mówią, może jeszcze nie wszystko stracone.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies