Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

TAR 13:39, 21 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
inka74 napisał(a)
ja do ślimorów mam trochę bardziej agresywne podejście - zbieram i uśmiercam. Są na tyle bezczelne, że 1/3 host i nie tylko na tyłach mi zjadły. A jak wilgoć poczują to pędzą jak oszalałe. Ptaki nie chcą ich jeść.


u mnie duzo lało wiosna i wczesnym latem ale mega wysypu slimakow nie bylo jak u innych. za to widzialam rodzinke kowalikow jak zbiera slimaki i cudownie rozlupuje je na kamieniach. czasem stukaja mocniej od dzieciolow. zauwazylam te małe ptaszki rok temu, szukalam dzieciola a to kowalik w drzewo pukal. jeże tez zjadaja slimaki dlatego niebieskie kulki powinny byc zakazane.

kazdy ma jakies szkodniki. u mnie na potęge nornice, kreciory. a liscie obzeraja nocne cmy i pasikoniki. gdzieniegdzie tez sa pedraki. mszyce opędzlowuja bierdonki za to mrowki chyba wszystkie mamy na potęgę.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 13:57, 21 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W temacie bezskorupowców - teraz czas na ich amory, wybieram dokładnie. Tyle, że mam czas rankiem ze dwa razy robić obchód kilku miejsc, gdzie zawsze coś znajdę. Idę raz zbieram, wracam za 10 minut kolejne się pokazują
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margerytka40 14:02, 21 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Gosiek33 napisał(a)
W temacie bezskorupowców - teraz czas na ich amory, wybieram dokładnie. Tyle, że mam czas rankiem ze dwa razy robić obchód kilku miejsc, gdzie zawsze coś znajdę. Idę raz zbieram, wracam za 10 minut kolejne się pokazują


Gosia i co z nimi robisz?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gosiek33 14:06, 21 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Margerytka40 napisał(a)


Gosia i co z nimi robisz?


Do wiaderka po jogurcie wlewam piwo, tam je zbieram. Do czasu gdy przykryte przykrywką da się wytrzymać (mam duży teren). Potem najgorsze, albo wylewam na nie użytki za płotem, albo kopię dołek w ziemi i tam wywalam - ostrzegam smród okrutny. Nauczyłąm się robić to na bezdechu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margerytka40 14:06, 21 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Iwonka podglądam temat trawnikowy bo ja w starym też na pewno mam pędraki a czy w nowym gwarancji nie ma. Leję wrotyczem ale to chyba nic nie daje, trzeba by tego hektolitry lać chyba. Ciekawa jestem efektu po środku który zamówiłaś. Zdawaj relację na bieżąco. Sposób z folią nie zaszkodzi wypróbować
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 14:08, 21 sie 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Wredne pędraki ! u mnie też są i ostatnio zeżarły mi korzenie sadzonym w maju sesleriom ,wrrr

Dursban wycofany od stycznia, zakupiłam ten P-drakol i podlałam, oby zadziałał.... teraz dobry czas na tepienie tych robali,bo siedzą płytko....

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 14:09, 21 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Gosiek33 napisał(a)


Do wiaderka po jogurcie wlewam piwo, tam je zbieram. Do czasu gdy przykryte przykrywką da się wytrzymać (mam duży teren). Potem najgorsze, albo wylewam na nie użytki za płotem, albo kopię dołek w ziemi i tam wywalam - ostrzegam smród okrutny. Nauczyłąm się robić to na bezdechu


To co tam się dzieje w tym piwie? O soli słyszałam, nawet stosuję czasem choć wygląd brrr
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gosiek33 14:22, 21 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W piwie się ululają na amen, mam niejakie wyrzuty sumienia, więc ten sposób wydaje mi się bardziej... humanitarny.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
popcorn 14:24, 21 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia, chyba lepszy niż wiaderko z solą, jak u mnie
____________________
Mój nowy ogródek
Margerytka40 14:35, 21 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Gosiek33 napisał(a)
W piwie się ululają na amen, mam niejakie wyrzuty sumienia, więc ten sposób wydaje mi się bardziej... humanitarny.


O no to przynajmniej przyjemny koniec mają
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies