Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Gosiek33 10:33, 21 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
No cóż, czeka mnie podwójna walka...


Joasiu, dziękuję za ten trop.



To może walka tylko z pędrakami wystarczy? Co będziesz robić?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
JoannA 10:59, 21 sie 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Nieregularne plamy na trawniku sugerowały obecność larw chrabąszcza.
Jeśli na 1 m2 jest więcej niż 10 larw to nie jest dobrze i trzeba będzie sięgnąć po chemię.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
sarenka 11:45, 21 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Z tego co kojarzę to w maju chrabąszcze składają jaja tam gdzie sucho jest, więc w tym okresie ważne jest żeby trawnik suchy nie był. Tylko czy to faktycznie tak jest.
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 11:51, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Te cztery sztuki to wykop z 8 łysych największych plam więc dramatu nie ma ale później przekopię bardziej każdą dziurę, może są głębiej jak na łopatkę. Dodatkowo okazało się, że tam sporo nieprzekopanego piasku było w tych miejscach a pod spodem gruda gliny. Pod tym względem trawnik z rolki byłby lepszym rozwiązaniem niż siany.

Jak myślicie wrotyczem polać czy larvaren? Dursbanu nie zamierzam stosować. Wole trawnika nie mieć. Znalazłam jeszcze taki preparat biologiczny P-Drakol ale nie mam pojęcia jak to działa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:52, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)



To może walka tylko z pędrakami wystarczy? Co będziesz robić?
tak czy siak trzeba w łyse miejsca trawę dosiać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:53, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)
Z tego co kojarzę to w maju chrabąszcze składają jaja tam gdzie sucho jest, więc w tym okresie ważne jest żeby trawnik suchy nie był. Tylko czy to faktycznie tak jest.
czytam bo i róże mi objadły chrząszcze, liście. w 2 miejscach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:55, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
No niestety, trawa potrzebuje wody i tyle.
Tak sobie myślę, że jeśli chodzi o dosiewki to musisz dokonać wyboru - albo ta sama mieszanka i nie dopuszczać do takiego drastycznego przesuszenia w upały albo mieszanka bardziej wytrzymała z ryzykiem, że te miejsca będą się różnić od reszty. Nie wiem co lepsze...

Edit: o masz Ci los, czyli jednak pędraki...
trzeba będzie pomyśleć nad systemem podlewania i wykorzystania deszczówki do tego. Coraz więcej czasu zabiera mi podlewanie. Kiedyś godzina, teraz aby zlać rabaty to min. 2, nie mówię o podlaniu trawnika.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 11:55, 21 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7364
inka74 napisał(a)
Te cztery sztuki to wykop z 8 łysych największych plam więc dramatu nie ma ale później przekopię bardziej każdą dziurę, może są głębiej jak na łopatkę. Dodatkowo okazało się, że tam sporo nieprzekopanego piasku było w tych miejscach a pod spodem gruda gliny. Pod tym względem trawnik z rolki byłby lepszym rozwiązaniem niż siany.

Jak myślicie wrotyczem polać czy larvaren? Dursbanu nie zamierzam stosować. Wole trawnika nie mieć. Znalazłam jeszcze taki preparat biologiczny P-Drakol ale nie mam pojęcia jak to działa.


jestem ciekawa tego p-drakolu, kupilam ale jeszcze nie stosowalam, to jakis biologiczny nie trujacy zwierzat. po zatruciu bialasa zima jestem uprzedzona do wszelakiej chemii.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 11:57, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Helen napisał(a)
Wrrrr, ale okropne... jak z nimi walczysz?
jeszcze nie wiem, nigdy nie miałam sytuacji aby mi zjadły korzenie roślin. widocznie nastąpiło przepoczwarzenie. Te dziady mają 4 letni okres wylęgu i żerowania
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:58, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
TAR napisał(a)
a jednak pedraki, obrzydliwe. u mnie krety poluja. na pewno mam pedraki, bo przy sadzeniu znajdowalam pojedyncze krewety.
Krety też mam, oddam za darmo. I gdzieś gniazdo zaskrońców bo fizycznie 2 małe sztuki ostatnio widziałam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies