Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 08:45, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Joasiu, pędraki się zdarzają, te od żuków majowych. Przy zakładaniu trawnika sporo ich ubiłam. Zrobię dołki i sprawdzę choć one w bardziej cienistych miejscach znajdowałam. Tu mam wrażenie główny wpływ miała ilość słońca, susza i brak podlewania przez 3 tygodnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 08:59, 21 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
to nie pedraki a susza, u mnie wyglada jeszcze gorzej, nic nie robie i czekam na deszcz. w tym sezonie moj ogrod jest dosc zaniedbany i zle traktowany, staram sie jak moge ale w lipcu dopadlo nas mnostwo przykrosci zyciowych i nawet moje pozytywne wirniczki przysiadły. staram sie wyjsc z tego marazmu ale ciezko, a pogoda dobija.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
JoannA 09:03, 21 sie 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Iwonko,
Niepokoi mnie to że trawa wyszła plackami.
Miałam pędraki w trawniku i to w najbardziej nasłonecznionym miejscu. I też myślałam że susza, a okazało się że to larwy podgryzły korzenie.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
MiluniaB 09:31, 21 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Po wentylacji trawnik zawsze wygląda mało ciekawie. Trzy tygodnie i będzie piękny zielony dywan pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji.

Zastanawia mnie to, że w takich upałach zdecydowałaś się na wertykulację?
Robiliśmy również ten zabieg jesienią, ale zrezygnowaliśmy, bo efekt marny. Wertykulację robimy tylko wiosną.

Zrób dosiewkę, ręcznym siewnikiem ogrodowym do trawy i nawozu podsyp nawozem, oczywiście sporo podlewania i będzie piękny
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
inka74 09:50, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Trawa wychodziła z korzeniami ale nie były one zbyt duże.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:00, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Pędraki sprawdzę na wszelki wypadek. Ja mam wrażenie, że to jeden rodzaj trawy wychodził. Takie specyficzne kępki okrągłe. W innych miejscach są one bardziej zażółcone. Prawda jest też taka, że mieszanka, którą tu siałam, nie jest do końca dobra na tak mocne miejsca słoneczne. Świetnie się sprawdza w miejscach gdzie jest trochę cienia po południu ale w pełnym słońcu porażka. Chyba wezmę teraz na dosiewkę po całości tej części słonecznej mieszankę Barenbrug Water Saver. Jedyne co mnie martwi to fakt, ze możne się różnić od tej co mam.

Wertykulacja bardzo pomogła wbrew pozorom bo odsłoniła trawnik właściwy, który pod sianem jeszcze bardziej marniał ale i zabrała wszystkie wyschnięte kępki. Robiłam ją zresztą tylko na tym kawałku, który był suchy do cna. Boki widać już jak odżyły po 2 dniach lania wody.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:21, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
No cóż, czeka mnie podwójna walka...


Joasiu, dziękuję za ten trop.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 10:24, 21 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
No niestety, trawa potrzebuje wody i tyle.
Tak sobie myślę, że jeśli chodzi o dosiewki to musisz dokonać wyboru - albo ta sama mieszanka i nie dopuszczać do takiego drastycznego przesuszenia w upały albo mieszanka bardziej wytrzymała z ryzykiem, że te miejsca będą się różnić od reszty. Nie wiem co lepsze...

Edit: o masz Ci los, czyli jednak pędraki...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 10:26, 21 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8315
Wrrrr, ale okropne... jak z nimi walczysz?
____________________
Helen - Hortensjowo
TAR 10:28, 21 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
a jednak pedraki, obrzydliwe. u mnie krety poluja. na pewno mam pedraki, bo przy sadzeniu znajdowalam pojedyncze krewety.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies