Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

sarenka 15:52, 21 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona,Ty masz u siebie tulipanowca? Wysoko szcspiony? Możesz mi napisać kiedy kupiłaś,ile kosztował i w którym ogrodniczym? Zastanawiam się czy byłby w moim zasięgu u czy udałoby mi się go znaleźć. To chociaż jeden by mi się przydał to posadzilabym przy podjeździe na rabacie.
Widziałaś może coś ciekawego wczoraj co by pasowało żeby posadzić przy płocie w ilości 3-4 sztuk?
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 17:45, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewczyny, z walki z larwami chrząszcza majowego w trawniku będę zdawać relacje. Może komuś na przyszłość się przyda.

Magda - mam tulipanowca Edward Gursztyn. To mniejsza odmiana o okrągłej koronie. Kupowałam w Kobyłce. Dla ciebie tam pod płot moim zdaniem za mała korona. Ja już ci kiedyś podawałam moje typy - np. jabłonie ozdobne lub takie normalne. Bardzo ładne sadzonki jabłoni Dolgo widziałam w Kobyłce. Takie, że swobodnie wejdą do samochodu. Problemem jest ogólnie ilość drzew dostępna. Teraz to już w szkółkach pojedyncze sztuki zostały i trudno jest skompletować 3 sztuki jednakowe/szczepione na tej samej wysokości.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 18:53, 21 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie widziałam jak ta jabłoń wygląda, w necie znalazłam zdj o rozłożystej koronie, a ja wolałabym coś co by miało okrągła/ jajowata koronę. Może uda się podjechać w tygodniu.
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 19:04, 21 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
No to masz spore możliwości w teorii a w praktyce wiele z tych odmian u nas tak łatwo nie kupisz. Ambrowce Gum ball i dęby Green Dwarf są na 100% w AF. Oraz Umbry, chyba. Wysoko szczepione. Ale dla 3 sztuk to po prostu trzeba transport tam do was opłacić. Przy jednej by było drogawo. Ale przy 3...

a i klony małe kuliste też są
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 10:00, 22 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
Jakbys kupowała larvanem to jestem chętna do spółki chyba
Kiedyś oglądałam jakieś duże opakowania i w końcu nie kupiłam
Ale to chyba nie może leżeć tylko trzeba szybko zużyć
I nie pamietam jaki okres najlepszy na podlewanie tym

U mnie dodatkowo buszują nornice albo krety
Rabaty przekryte i rosliny wisza
Często zauważam dopiero jak roslina pada
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sarenka 16:32, 23 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona, i u mnie jest id groma pędraków chciałam powyrywać chwastnice,a trawnik odkleja się od ziemi... zastanawiam się zrobić. Chyba najpierw werrtykulacje,a potem polać czym od tych pędraków a potem wysiać trawę
A może glebogryzarka trawnik potraktować po wertykulacji? Jak myślisz?
____________________
Magda W samym sloncu
Magleska 22:22, 23 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Iwonka

współczuję walki z robactwem ....
będę czytać jak Ci poszło ,bo u mnie też się to dziadostwo trafia niestety .

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 11:23, 24 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Pragnę donieść, że czarna folia u mnie nie spowodowała wyjścia robactwa na wierzch a buty na kolcach spadają mi ze stóp. Areacja więc jest na razie ograniczona, mam gdzieś wymienny element do aeracji w wertykulatorze ale nigdzy nie używałam więc nie wiem gdzie są. Z dziur udało mi się wydłubać jeszcze 2 sztuki więc tylko 6 sztuk na 100 metrach trawnika. Co nie oznacza, że ich więcej nie ma. Mogą być głębiej. Preparatem P-Drakol spryskałam cały teren. Oprysk po 3-4 tygodniach powtórzę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 11:25, 24 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Trzymam kciuki!
Ja mam drugi rzut ćmy...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 11:56, 24 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
aaa, ćmę też mam ale przez 3 dni zapowiadają opady i w końcu miałam w sobotę pierwszy porządny deszcz. Oprysk zrobię pod koniec tygodnia. Tez znalazłam na 2 krzakach. Normalnie focha mam na ogród i na robactwo ;( nawet zdjęć nie robię.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies