Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 14:05, 28 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Karola - ciemierniki cieszą szczególnie, że to tegoroczne sadzonki, które były takie tyci-tyci. Kwiaty niewielkie ale śliczne.

Kasiu - ciemierniki potrzebują min. 2-3 lat w jednym miejscu aby zaczęły ładnie kwitnąć. Zależy to od sadzonki - czy z siewu (te potrzebują więcej czasu) czy z podziału czy rozmnażane genetycznie. Podobno w pierwszym roku po posadzeniu kwitnie tylko 20% a w następnym już 90%. Ja co roku widzę więcej kwiatów na moich choć łatwo nie mają bo wiecznie przesadzane lub dopiero co kupione Z ciemnymi odmianami więcej jest zachodu i dużo słabiej rosną. Jasne szaleją. Z twoimi też będzie dobrze. Skorupek po jajkach i mączki bazaltowej im podsyp teraz w grudniu

Lucy ta hortka to klasyczna Vanilka- Vanille Fraise Renhy. Przebarwia się ładnie ale oprócz tego zalet nie ma. Dostaje bardzo wysokie pędy, kwiaty są ciężkie bo napakowane więc wszystko leży. Musi być podwiązana już na początku bo potem się albo rozkłada albo łamie. Drugi raz bym nie posadziła.
Tu jest w całości
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 14:18, 28 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
mrokasia napisał(a)
Nie, nie wybaczymy tego spamu. Za karę musisz dawać kolejne zdjęcia .



hahahaa


oj, tak!

Rewelacja, skoro tegoroczne siewki i już kwitną! I to pełne! Super! Musi im być u Ciebie bardzo dobrze
____________________
Mój nowy ogródek
inka74 14:20, 28 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Co do spamu zdjęciowego - to niestety zajmuje dużo czasu. Raz na miesiąc jak będzie co to postaram się wrzucić ale częściej nie ma co i nie ma kiedy.

Przy okazji czy ktokolwiek wie co to może być za trawka? Jest miękka, delikatna. W lato ma kolor szarej zieleni, teraz dostała takich kolorków. Jakoś pod palczatkę jakąś mi pasuje ale nie kwitnie. Niska jest. Całość 20-30 cm. Kupiłam jako rozplenica nn...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:21, 28 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
popcorn napisał(a)



hahahaa


oj, tak!

Rewelacja, skoro tegoroczne siewki i już kwitną! I to pełne! Super! Musi im być u Ciebie bardzo dobrze
nie siewki, sadzonki Ale zgadzam się, że rewelacja. Kocham te maluchy ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 14:27, 28 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ale z tyłu, podparta innym niższym krzewem by dała radę?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 14:34, 28 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Nie, tu sam krzew nie da rady jej utrzymać. Ona jest jak ośmiornica - jednoroczne pędy mają po 1,2-1,5 metra długości. Musi być do czegoś uwiązana. Najlepsza miejscówka pod płotem i ze sporą ilością słońca bo cienia nie lubi. W półcieniu tak jak u mnie też słabiej kwitnie mimo iż obok niej Wims po prostu szaleje. Ja mam jeszcze drugi patent na takie rozchodzące się hortki jak są gdzieś w rabacie - wbijam blisko jej środka gruby, dosyć wysoki kijek i do niego podwiązuje poszczególne gałązki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:49, 28 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Phantoma mam tak powiązanego do palika wbitego w środek krzaku bo płotek z cisa nie pomógł - widać? Jak bardzo dobrze się przyjrzeć to kawałek palika jest na zdjęciu ale kto nie wie to nie widzi tak od razu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 14:53, 28 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18027
Właśnie wróciłam ze spaceru po ogrodzie. Obejrzałam te moje ciemierniki. Te dwa pozostałe też wypuszczają ładne, grube zawiązki liści . Chyba się zadomowiły . Przy sadzeniu dostały sporo skorupek ale faktycznie, podsypię im jeszcze mączki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 15:32, 28 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
noo piekna jesien, kilka drzewek mi sie rzucilo o zapytanie ale to potem. roszady meblowo parasolowe strzal w 10
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kokesz 18:24, 28 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
inka74 napisał(a)


Piękne przebarwienia ogród po zmianach wygląda rewelacyjnie
Żółte kurczaki superowe a ten po prawej jak się zwie?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies