Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

tulucy 10:50, 27 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
inka74 napisał(a)

Ciągle też mam dylemat co zrobić z klatką schodową. Na ciemno nie chcę ale biała po 2-3 miesiącach wchodzenia przez syna znowu jest na wysokości jego rąk szara. Klatka jest wysoka ale widna. Korci mnie, aby jedną ścianę zaaranżować z galerią zdjęć. eM kręci nosem, on przypominam tradycjonalista. Temat nie jest prosty. Ale wszystko po kolei


Albo dasz tradycyjną lamperię do połowy może być z farby zmywalnej albo tapeta...

Albo zdjęcia oprawisz w tradycyjne ramki, nie nowoczesne. Na pintereście na pewno znajdziesz takie tradycyjne klatki ze zdjęciami.

Sama się przymierzam do powieszenia zdjęć na schodach, tylko ciągle czasu brak.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 10:57, 27 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Nie całego domu, tylko dół, to połowa domu )))

Już nie mogę patrzeć na te szaro-czarne sufity. Na wiosnę temat miałam ogarnąć ale się nie udało. Kamienie wtedy tylko na ścianach przemalowałam. Tam gdzie maznęłam zamiast po kamieniu to po ścianie to zmywałam gąbką i takie paskudne mazy zostały, że mnie trafia. Widzę je po prostu za każdym razem jak patrzę na tę ścianę. A to sam róg pokoju. Więc wiesz, jakby to powiedzieć. eM nie może dźwigać, zresztą on i malowanie to trzeba cierpliwość mieć. Chłopaki ode mnie z pracy, zaufana brygada, młode i sprawne sztuki - nie to co my dziadki więc sobie szybko poradzą. W teorii mogłabym sama ale remont ciągnąłby się przez 2 tygodnie i urobiłabym się sama po pachy, nie mam na to siły.

Ciągle też mam dylemat co zrobić z klatką schodową. Na ciemno nie chcę ale biała po 2-3 miesiącach wchodzenia przez syna znowu jest na wysokości jego rąk szara. Klatka jest wysoka ale widna. Korci mnie, aby jedną ścianę zaaranżować z galerią zdjęć. eM kręci nosem, on przypominam tradycjonalista. Temat nie jest prosty. Ale wszystko po kolei



a tapeta zmywalna?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kokesz 11:08, 27 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
inka74 napisał(a)
mam ją i jestem w niej absolutnie zakochana. piękny kolory i jego zmiany wraz z porami roku. I rzeczywiście jest niewielka. Jest idealna jako przeciwieństwo do roślin, które na jesieni zmieniają kolor na żółty lub jako tło do tych o ciemnej zieleni lub przebarwiających się w te same klimaty co i ona.


Pokażesz swoją?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 11:24, 27 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Dziewczyny - myślę intensywnie. Tapeta byłaby OK tylko klatka jest przez 2 piętra - ponad 5 metrów wysokości. Wersja ala lamperia wchodzi w rachubę lub listwy ozdobne lub poręcz po prostu )) na dolnym biegu jej nie ma więc Mlody po prostu ręką jedzie po ścianie. Nie mam już siły na upominanie.
Ostatnio widziałam ciekawe panele ze starego drewna lub takie oktagony, nawet ciekawie by to wyglądało. Ja mam w domu klimaty trochę takie kolonialne bym powiedziała, no lubię drewno, kamień, skórę naturalną. Taka chałupa podróżnika ze szczyptą maleńką glamu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:33, 27 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Kokesz napisał(a)
Pokażesz swoją?
Tu jest po posadzeniu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=1069#post_3
teraz jest ciemna - zdjęcie przed chwilą telefonem robione. Liście jeszcze ma

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 11:36, 27 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
inka74 napisał(a)
Dziewczyny - myślę intensywnie. Tapeta byłaby OK tylko klatka jest przez 2 piętra - ponad 5 metrów wysokości. Wersja ala lamperia wchodzi w rachubę lub listwy ozdobne lub poręcz po prostu )) na dolnym biegu jej nie ma więc Mlody po prostu ręką jedzie po ścianie. Nie mam już siły na upominanie.
Ostatnio widziałam ciekawe panele ze starego drewna lub takie oktagony, nawet ciekawie by to wyglądało. Ja mam w domu klimaty trochę takie kolonialne bym powiedziała, no lubię drewno, kamień, skórę naturalną. Taka chałupa podróżnika ze szczyptą maleńką glamu.


na hg ostatnio moda na przyklejane fronty kuchenne, swietnie wygladaja na scianie. ja ide po calosci, robie rewolucje w sypialni tapeta w liscie palmowe granatowa, sciany granatowe, na to przyklejane lamelki drewniane, nowe lampy (glowny zyrandol bedzie z pralni, zamienie miejscami, mam tam wypasny szklano miedziany loftowy klimat)do tego chce postawic czarne metalowe kwietniki, dolozyc lustro okrągle ale wczesniej je zmatowie/postarze. no i zmienie kinkiety, dywan. łożko i komody mam nowe. od forumki z muratora beda klubowe fotele do renowacji, do tego mini stolik metalowy w kolorze starego spatynowanego złota. strasznie ciezko zaaranzowac taka wielka sypialnie jak nasza.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 11:44, 27 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Tarcia, klimaty trochę pod ostatnie realizacje Krzysztofa Mirucia... kocham granat połączony z czernią. Kiedyś to było nie do pomyślenia ale teraz...

Jest tyle genialnych rzeczy, że trudno wybrać. I wcale to nie jest kwestia kasy bo bardzo podobne elementy można kupić tańsze i droższe. Kwestia dokonania wyboru. Ja już pół roku szukam fotela typu uszak. Podoba mi się ten z Ikei w pepitkę ale on sam w sobie jest ogromny, nie wiem czy jak go finalnie postawię tam gdzie chcę to to będzie dobre rozwiązanie. I tak nadal myślę. Zeszłam teraz z prac ogrodowych to na dom wróciłam. Co roku coś tam zmieniam, dodaje. Bez fanfar i rewolucji ale jakoś tak. Wyszukuję, kombinuję, przerabiam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 13:03, 27 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
Troche tak, podobaja mi sie jego realizacje, a juz metal czarny to uwielbiam no i te lamele, widzialam je wczesniej ale ceny mnie zabily, robie sama, zamowilam w tartaku listwy, bede je malowac i przyklejac na sciane a nie na płyte.

reszte nadciagne dodatkami ale lampy, lustro i kwietniki i wiele nie trzeba. u mnie zawsze problem z golymi scianami byl
znajac siebie to i tak na max 3 lata. tapeta jak sie znudzi nowa poloze, te winylowo-fizelinowe sa genialne, latwo sie kladzie i jeszcze latwiej zdejmuje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 13:39, 27 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Tarcie - świetne! też patrzyłam na te lamele. Ty wiesz, że czysto drewniane to powinny być z klejonki bo przy takich długościach się wypaczą? Dlatego te sprzedawane nie są drewniane a laminowane. W środek idzie sklejka czy wiórowa płyta a na wierzch okleina sztuczna lub naturalna.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 13:47, 27 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
juz zamowilam na wymiar, listwy konstrukcyjne, bedzie co bedzie, najwyzej bedzie krzywo te listwy na aledrogo sa koszmarnie drogie. 1 szt. 35 zł. a ja potrzebuje 110 szt. w tartaku place 10 za listwe 2,6 m plus sama robie bejcowanie w odpowiednim kolorze jaki mi pasuje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies