Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

TAR 21:36, 27 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7561
April napisał(a)
Tarcia, ja też mam jedną ścianę w salonie i tubę-spiżarnię. Polakierowane nie jest błyszczące bo to lakier mat. Tylko zabezpiecza przed zabrudzeniami.
Flugera zmywalnego również mam w kuchni i przyznam, że o ile jest rewelacyjna na początku, to przy moim brudasku-kucharzu poległa przy tłustych plamach.


nie mam problemu tłuszczowego, plyta na wyspie ale farba przy zlewie i wszystkich blatach. nie mam kafli w kuchni, od 4 lat dajemy rade a gotujemy sporo, moj mezaty tez potrafi nabalaganic. kolor prawie bialy, teraz planuje zmienic na ciemny grafit, bedzie jeszcze lepiej
z tym lakierem mozesz miec racje, kupilam caly zestaw.grunt, beton i wlasnie ten lakier.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 08:09, 28 lis 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10259
Tarcia, ja nie gotuję. Nienawidzę tego z całego serca.
Gotuje mój mąż, bardzo to lubi, traktuje jak odpoczynek. Ciągle coś wymyśla. Ale niestety w brudzeniu jest "wybitnie" uzdolniony. Mimo, że kuchenkę też mam na wyspie, to pole jego rażenia sięga daleko poza właściwy obszar. Zarówno w poziomie jak i w pionie
Częściowo ratuje mnie to, że przy blacie roboczym mam Lacobel. Łatwiej posprzątać.
Ale generalnie to walka z wiatrakami, już się chyba poddałam...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Helen 09:22, 28 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8352
Przychodzę tutaj jak na jakąś terapię Myślałam, że mój eM wybitnie uzdolniony w kierunku brudzenia, ale widzę, że nie tylko On
____________________
Helen - Hortensjowo
Gosiek33 09:57, 28 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)
Tarcia, ja nie gotuję. Nienawidzę tego z całego serca.
Gotuje mój mąż, bardzo to lubi, traktuje jak odpoczynek. Ciągle coś wymyśla. Ale niestety w brudzeniu jest "wybitnie" uzdolniony. Mimo, że kuchenkę też mam na wyspie, to pole jego rażenia sięga daleko poza właściwy obszar. Zarówno w poziomie jak i w pionie
Częściowo ratuje mnie to, że przy blacie roboczym mam Lacobel. Łatwiej posprzątać.
Ale generalnie to walka z wiatrakami, już się chyba poddałam...


Nie dziwię się, że oko przymykasz... za takie potrawy naprawdę warto
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 19:13, 28 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewczyny, przepraszam ale nie mam siły dopisywać po kolei... Malowanie w toku, przeraża mnie sprzątanie już po całości. Umyłam okna od zewnątrz ale jeszcze trzeba w środku po zakończeniu prac. Ale cieszę że udało się temat dograć w tym roku bo już na wiosnę było w planach ale wtedy nie wyszło.

Helen pocieszę cię. Mój eM potrafi w 15 minut zrobić taki bałagan, który ja potem 3 godziny sprzątam. Odpuściłam więc sprzątanie codziennie. Zagryzam zęby i robi ę to raz na tydzień zaganiając do roboty resztę jak tylko się uda.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
nicol21 20:23, 28 lis 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Ogród pięknie się prezentuje z cienką warstwą szronu Wyrosło wszystko pięknie
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Pszczelarnia 22:33, 28 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
TAR napisał(a)


na hg ostatnio moda na przyklejane fronty kuchenne, swietnie wygladaja na scianie. ja ide po calosci, robie rewolucje w sypialni tapeta w liscie palmowe granatowa, sciany granatowe, na to przyklejane lamelki drewniane, nowe lampy (glowny zyrandol bedzie z pralni, zamienie miejscami, mam tam wypasny szklano miedziany loftowy klimat)do tego chce postawic czarne metalowe kwietniki, dolozyc lustro okrągle ale wczesniej je zmatowie/postarze. no i zmienie kinkiety, dywan. łożko i komody mam nowe. od forumki z muratora beda klubowe fotele do renowacji, do tego mini stolik metalowy w kolorze starego spatynowanego złota. strasznie ciezko zaaranzowac taka wielka sypialnie jak nasza.



Tarcia, podziwiam. Jest wizja i pomysł. To najważniejsze. Brzmi imponująco. Jak zmatowić lustro, piszesz o zmatowieniu tafli lustra, tak?

W ogrodzie eksperymentalnie niebanalnie i w domu też.

Piękne są tapety.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
TAR 17:16, 29 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7561
Pszczelarnia napisał(a)



Tarcia, podziwiam. Jest wizja i pomysł. To najważniejsze. Brzmi imponująco. Jak zmatowić lustro, piszesz o zmatowieniu tafli lustra, tak?

W ogrodzie eksperymentalnie niebanalnie i w domu też.

Piękne są tapety.



jeszcze tego nie wiem jak zmatowic ale gotowe lustra postarzane sa strasznie drogie,byc moze pojde na latwizne i poszukam czegos na starociach albo wystawie na sezon w ogrodzie i samo sie spatynuje. poszukam jeszcze jakichs tutoriali. tez lubie tapety, chocby na jednej scianie juz zmieniaja wyglad pomieszczenia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 07:50, 01 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ogród sprzątnięty. Huśtawka zakryta. Salon i reszta pomalowana. Już nawet w większości sprzątnięte. Jadalnia do ogarnięcia została ale tam chcę klosze zmienić na lampie i zasłony. Pierwsza dekoracja świąteczna zawieszona - łańcuch na kominku. Ogólnie do przodu jeszcze taras trzeba ogarnąć i można brać się za robienie choinki z palet i aniołka z brzozy chyba święta w tym roku wcześniej zawitają
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ania111 10:57, 01 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
inka74 napisał(a)
Ogród sprzątnięty. Huśtawka zakryta. Salon i reszta pomalowana. Już nawet w większości sprzątnięte. Jadalnia do ogarnięcia została ale tam chcę klosze zmienić na lampie i zasłony. Pierwsza dekoracja świąteczna zawieszona - łańcuch na kominku. Ogólnie do przodu jeszcze taras trzeba ogarnąć i można brać się za robienie choinki z palet i aniołka z brzozy chyba święta w tym roku wcześniej zawitają


Iwonka ,
Po takiej deklaracji to czekam na ciąg dalszy dekoracji świątecznych
Nowy salon , nowe dekoracje
WOW

____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies