Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 13:51, 27 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
o matko, 110 sztuk to dużo. Trzymam kciuki aby się udało pochwal się potem efektem
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 14:05, 27 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7560
ja to nie wiem czy mi ich nie zabraknie , klade na 2 sciany co daje ok. 10 metrów, odliczyłam tylko drzwi, klime, okna i inne przeszkody i zrobie je co 5 max 6 cm. te komody i tapeta beda na sciane na wprost łózka, chce podziwiac moje liscie.

mam tez drewniane nakastliki i sie zastanawiam na jaki kolor je przemalowac, kupilam tez czarne metalewe stoliki za grosze (12 zł. za szt.) nowki sztuki w promocji i tak mysle ktore przy lozku postawic. che pod sufitem albo na lamelkowej sciane powiesic te ozdobne klatki na ptaki (wiosna pokazywalam) i w nich jakies zwisajace roslinki poupychac. wtedy boczna sciana bylaby roslinna. tylko klatki musze przemalowac, moze na mietowo, miedziano i czarno. pomyslow mam wiele i cala zime by dopieszczac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ania111 14:06, 27 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
TAR napisał(a)
Troche tak, podobaja mi sie jego realizacje, a juz metal czarny to uwielbiam no i te lamele, widzialam je wczesniej ale ceny mnie zabily, robie sama, zamowilam w tartaku listwy, bede je malowac i przyklejac na sciane a nie na płyte.

takie to bedzie polaczenie (szybki kolaż) na chwilke wstawiam



reszte nadciagne dodatkami ale lampy, lustro i kwietniki i wiele nie trzeba. u mnie zawsze problem z golymi scianami byl
znajac siebie to i tak na max 3 lata. tapeta jak sie znudzi nowa poloze, te winylowo-fizelinowe sa genialne, latwo sie kladzie i jeszcze latwiej zdejmuje.



Tarcia - jak widzę ,ze w sezonie ogrodnik
a po sezonie projektant wnętrz ,

" kobieta pracująca - żadnej pracy się nie boi "
super
____________________
Ania Spelnione marzenie
TAR 14:18, 27 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7560
Aniu, ja to wiecznie cos remontuje, rodzina juz sie ze mnie smieje, ze jak nie ogrod to remonty. co poradze jak lubie zmiany. jedni ciuchy inni domy
ale ta sypialnia nie gra mi od poczatku, 3 razy juz w niej meble zmienialam. w koncu moze dojde do ładu. ma byc przytulnie i nastrojowo. w domu na lapku mam taka realna wizke w programie, powinno mnie zadowolic
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 16:51, 27 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Aranżacja wnętrz, dobry temat na zimowy czas
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kokesz 17:31, 27 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
inka74 napisał(a)
Tu jest po posadzeniu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=1069#post_3
teraz jest ciemna - zdjęcie przed chwilą telefonem robione. Liście jeszcze ma



Jest śliczna już chyba wiem, gdzie posadzę
I hortensja...piękna
Ale ta piwonia też świetna znalazłaś nazwę?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
April 18:04, 27 lis 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10259
Pozdrawiam po przerwie.
Czytam, czytam i widzę, że ty nigdy nie przestajesz pracować. Akumulatory zawsze na maksa
Wiecznie sezon ogrodowy przeplata się z remontami i szaleństwem w domu. Fajnie jest mieć cel. To podrywa nas z wyrka.
Podoba mi się wianek na drzwiach

Czytałam o planach na klatkę schodową. I polecam beton Jeger. Łatwo się kładzie i jak się uprzesz, nawet sama byś zrobiła. Ma wiele odcieni. Od surowości typowego betonu do eleganckiego, nawet z lekką domieszką brokatu.
I podstawowa zaleta, po wyschnięciu trzeba go lekko polakierować więc bród się nie ima. Sprawdza się u mnie bardzo. Wiecznie miałam na ścianie łapy kocie, jak się sierściuchy przeciągały. Teraz nic nie widać. Zawsze można wilgotną szmatką przetrzeć jak coś chlapnie. Fajna sprawa. Są w LMer...
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 18:29, 27 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7560
mam ten beton na scianie w salonie, to prawda jest niezly, tylko ja na koniec smarowalam plynem gruntujacym jegera, nie chcialam blyszczacego. na slady rewelacyjna jest farba zmywalna akrylowa matowa z flugera. mam w kuchni zamiast kafli, ideał, zmywa sie wszystko nawet sok z buraka i sladow nie ma
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 19:29, 27 lis 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10259
Tarcia, ja też mam jedną ścianę w salonie i tubę-spiżarnię. Polakierowane nie jest błyszczące bo to lakier mat. Tylko zabezpiecza przed zabrudzeniami.
Flugera zmywalnego również mam w kuchni i przyznam, że o ile jest rewelacyjna na początku, to przy moim brudasku-kucharzu poległa przy tłustych plamach.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Helen 19:59, 27 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8347
inka74 napisał(a)
Dziewczyny - myślę intensywnie. Tapeta byłaby OK tylko klatka jest przez 2 piętra - ponad 5 metrów wysokości. Wersja ala lamperia wchodzi w rachubę lub listwy ozdobne lub poręcz po prostu )) na dolnym biegu jej nie ma więc Mlody po prostu ręką jedzie po ścianie. Nie mam już siły na upominanie.
Ostatnio widziałam ciekawe panele ze starego drewna lub takie oktagony, nawet ciekawie by to wyglądało. Ja mam w domu klimaty trochę takie kolonialne bym powiedziała, no lubię drewno, kamień, skórę naturalną. Taka chałupa podróżnika ze szczyptą maleńką glamu.

Przeglądałam już Wasze wypowiedzi z telefonu, ale musiałam skomentować z komputera (bo jednak trochę chcę napisać a temat bardzo mnie dotyczący).
Iwonka, jak dobrze że nie jestem sama z tym wiecznym upominaniem No i denerwowaniem się na syna. Mój zbiega z góry, co 3 schody, opierając się zawsze o ścianę, więc naprawdę ściana, po 6 latach od malowania, nie jest imponująca. Teraz już odpuszczam "marudzenie", ale i tak mnie to denerwuje.
Bardzo chętnie będę podczytywać, co wymyślisz, żeby wydłużyć czystość i schludność na ścianach
Mus zacząć szukać fachowców

Na niższym piętrze mamy do połowy ściany boazerię (pozostałość po przednim właścicielu domu). I teraz mi się przypomniało, że chyba u Asi/Makadamii widziałam odnowioną/przemalowaną boazerię, która świetnie wyglądała po remoncie. Muszę tego poszukać, bo wiem że mi się to podobało. A to chyba fajne rozwiązanie, mniejszym kosztem
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies