Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

SlonecznyOgrod 18:40, 01 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Też mi się marzy judaszowiec.
Ciekawe czy już Ci zakwitnie w tym roku , no i jak będzie się czuł po zimie.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
inka74 19:02, 01 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Raczej nie zakwitną. To młode sadzonki. Najważniejsze, aby przetrwały zimę i ładnie się ukorzeniły.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Pola 19:02, 01 sty 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Cienisty zakątek, jest dla mnie najpiękniejszy, lubię takie tajemnicze klimaty.
Wszystkiego dobrego, w Nowym Roku.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
galgAsia 19:08, 01 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iwonka, samych dobrych dni w Nowym Roku, radości i szczęścia, i odrobinę świętego spokoju
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 12:01, 03 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola - dziękuję, i wzajemnie wszystkiego dobrego! Cienisty jest bardzo udanym miejscem. Szkoda, że nie jest możliwe jego skopiowanie w inne miejsca w moim ogrodzie. Mógłby być większy

Asiu - dla ciebie też wszystkiego najlepszego! Święty spokój potrzebny ale po tygodniu laby już mnie nosi. Nie umiem długo nic nie robić

Dziewczyny, wsiąkłam w tulipany. A już Belle Epoque to koniecznie muszę mieć za rok - same zobaczcie te cuda
https://instagram.com/passionfortulips?igshid=79sdagn71lvb
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 12:05, 03 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42227
No cuda
Szkoda ze jednorazowe w wiekszosci
A przede wszystkim trzeba sadzić później bo zima nue przychodzi tak wczesnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
SlonecznyOgrod 12:09, 03 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Mnie też ostatnio na tulipany wzięło, jak już po sezonie
Właśnie na te pełne.
Brudny róż to nietypowy kolor kwiatów, jest też taka róża.
Ale ja akurat lubię mocne fiolety i róże.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
inka74 14:07, 03 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
No niestety te fantazyjne papuzie czy pełne w większości po roku nie powtarzają kwitnienia. Ale np. Exotic Emperor 3 lata był ładny i nie wysadzany. Oczywiście z roku na rok mniej kwiatów ale były. Nie wiem jak hodowcy je rozmnażają. Ja na części rabat zostawiłam w ubiegłym roku tulipany. Tam, gdzie mi się podobały to dosadziłam trochę tej samej odmiany. Część została bez niczego nowego. Zobaczymy jak na wiosnę się zachowają.

Darcia, mi ogólnie taki brudny róż nie pasuje a te jakoś mnie urzekły. I jeszcze takie rdzawo-brązowe Cooper czy Brownie. Ogólnie lubię pełne, peoniowe tulipany i te liliokształtne. I te ogromne typu Blushing Lady. Kocham delikatne połączenie Flaming Purissima z Exotic Emperor ale i te mocne - Angelique z Purple Pion czy Balerina z Negritą. Ostatnio urzekły mnie też Barcelony - wysokie, spore magenty i Maria Kaczyńska - piękna śmietana. Kocham tulipany typu crown czy liberstar. Nie przepadam za czerwonymi tulipanami ale lubię te bordowe pełne czy frillsy, prawie czarne. Black Hero, Labrador. Z parrotów tylko Salmony mnie urzekają i co roku na nie poluję. W ubiegłym miałam pomylone. W tym mam nadzieję że to będą z powrotem te ukochane.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:00, 09 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Co rano muszę wypić kawę. To taki mój rytuał. Dziś najpierw sikorki oznajmiły, że skończyło się jedzenie - obsiadają drzewo obok i po prostu czekają. A potem takiego gościa miałam

Kawał koguta
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 12:03, 09 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Śliczny gość
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies