Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 20:13, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Basiu, różnie bywa. Ja jak do tej pory nie miałam z nimi kłopotu. Może trzeba było brać zamówienie jak miesiąc temu wysyłali. Nic. Na szczęście już mi dużo roślin do szczęścia nie potrzeba

Mirka, ja stacjonarne zakupy preferuję. Internet tylko w ostateczności.

Mrokasiu, buziaki

Madzia, oddałam bo nie miałam gdzie posadzić. U ciebie przynajmniej żyje. W razie czego wiem gdzie po sadzonkę uderzyć a tak serio to zamówiłam inną odmianę. Łagodniejszą w kolorze. Tej u ciebie na razie lepiej nie ruszać, niech się rozrasta bo to fajna roślina tylko miejsca potrzebuje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 20:18, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12902
Ja w Bergenii kupowałam raz, parę lat temu, i do tej pory tak dobrze to pamiętam, że więcej u nich nie brałam nic. Nawet próbowałam reklamować wtedy, ale nie poczuwali się do niczego.
Od Albamaru w ubiegłe wakacje już trochę słabsza część roślin przyszła. Ciekawe, jak teraz będzie. Dawno nie zamawiałam z BR, bo mnie opuchlaki denerwowały e doniczkach i na roślinach, widać było, jak z paczki wyłażą. Od Barcikowskich generalnie nie narzekam. Długo wysyłają, ale przynajmniej u mnie zaznaczyli, że czekają na stan sadzonek po zimie.

A stacjonarne zakupy, wiadomo, pewniejsze, bo widzi się, co się bierze. Ale czasem cena jest zaporowa, a wyboru odmian nie ma...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mirka 20:21, 21 kwi 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja Baltysję wysiewałam z nasion zakwitła po dwóch latach kilkoma kwiatami. Mam nadzieję na więcej kwiatów w tym roku.
Baptysja nie lubi przesadzania bo ma palowy korzeń.
Fotka u mnie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Helen 20:44, 21 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8318
Ja też kupowałam w ubiegłym roku w Bergenii i nie polecam. Bardzo małe sadzonki. Bodziszki nie kwitły w ubiegłym sezonie a zamówienie przyszło z ogromnym opóźnieniem.
____________________
Helen - Hortensjowo
Basia_KRK 20:51, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
mrokasia napisał(a)
W Bergenii ja mam zamówienie, które jeszcze nie przyszło - zawilce gajowe i bodziszek Rosanne. Mailowałam z nimi w sprawie terminu dostawy to odpisali, że czekają aż bodziszki całkiem ruszą, żeby być pewni że wysyłają żywe rośliny.

Moje ukochane Jestem ciekawa jakie przyjdą Ci sadzonki, u mnie w ogrodzie już pięknie wyszły.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
inka74 20:53, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
O kurcze, to nas z Mrokasią nie pocieszacie. Bo właśnie coś dla mnie tam domówiła . Wzięłam 3 sadzonki. Najwyżej 1 kępa powstanie.
Ja baptysję u Danusi widziałam taką sporą. Piękna była tylko właśnie duża. Ona czasu potrzebuje. No i właśnie mi się kojarzyło, że woli jak się jej nie rusza.

Lucy, mi się coś właśnie kojarzyło, że ty miałaś z nimi przeboje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 20:59, 21 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18026
Kurczę, zaczęłam się bać tej dostawy z Bergenii... Zamówiłam u nich ze względu na bodziszka - tylko u nich był dostępny...

Edit: zdążyłaś napisać Iwonka w czasie gdy ja pisałam. Trzymajmy kciuki, cóż nam pozostaje...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 21:15, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tego Rozane mogłam ci stacjonarnie kupić. Jest... Bo patrzyłam na niego ale cena z tych wyższych a nie niższych. I finalnie mojego ubiegłorocznego podzieliłam też go bardzo lubię choć rośnie jak chce
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 21:20, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41991
Rozane mnie rozczarował
Tak pieknie wyglądał w donicy i nie przeżył zimy...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agatorek 21:22, 21 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Na moje zamowienie z A.....r tylko jedna rutewka nie rusza, tak jak pozostałe, ale może jeszcze weźmie się w garść. Oprócz maluteńkich doniczek z przywrotnikami i rozchodnikami, zamówiłam wtedy jeszcze jeżówki. Spore bryły korzeniowe (doniczka chyba C2) , ale zobaczymy, czy coś wyjdzie, bo z dwoma sadzonkami „bawił” się pies i musiałam zbierać korzenie do kupy .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies