Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Basia_KRK 14:08, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Iwonka napisał(a)
Dziewczyny ta Bergenia to z Kokotowa? Jeśli tak, to w zeszłym sezonie odbierałam u nich osobiście zamówienie, wzięłam żeleźniaka i gillenię. Bardzo ładne, rozrośnięte sadzonki.
Pierwsze zamówienie u nich anulowano ze względu na zły stan rośliny po zimie i zwrócono zaliczkę.
Drugi raz zamawiałam chyba w czerwcu - lipcu i to te roślinki, o których wspomniałam.
Ale może to o inną Bergenię chodzi, bo widzę, że bodziszka rozanne nie mają na stanie.

a można było u nich w szkółce zrobić jakieś zakupy? Czy tylko odbiory?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
inka74 03:55, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Dla wszystkich lubiących formowane rośliny polecam filmiki jak ciąć (i nie tylko te) Jamesa Todmana... mistrzostwo
https://www.instagram.com/tv/CN-s9iUnnj8/?igshid=1qx9z75khe03g
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 05:53, 23 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Iwonka, Ty już wstałaś czy się dopiero kładziesz spać? Pracuś jesteś
____________________
Helen - Hortensjowo
April 07:23, 23 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Zawsze mam mieszane uczucia jak zamawiam internetowo. Staram się tego generalnie nie robić ale nie zawsze można. Jak nie pomyłka, to rośliny nie spełniają podstawowych wymogów. Niestety żerują na naszym zimowym wyposzczeniu.
Ja też czekam na jeszcze jedną przesyłkę ale mam dobre przeczucia, bo jak zapytałam jaki termin dostawy, to pani mi odpisała że zamówione rośliny ruszają późno i nie wysyłają dopóki nie będą pewni. Oby.
Niestety nawet jak szkółka czy sklep uwzględnią reklamację to już zostaje niesmak, i to niepotrzebne zamieszanie i stres oczekiwania...
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 07:25, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Spać nie mogę wieczorem potrafi mnie ściąć szybko ale budzę się po 2-3 godzinach i potem następne 2-3 nie jestem w stanie zasnąć. Na razie niewiele pomaga...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 07:26, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Większość roślin zamawiam internetowo, godzę się z tym że jak cena niska to i roślinka mikra będzie zapewne. Większość szkółek na szczęście ma dobrze ukorzenione rośliny, przynajmniej, po posadzeniu szybko się aklimatyzują i przybierają na masie

Szkółek na żywo nie mam czasu odwiedzać, za dużo pracuję, w soboty korki, no i pandemia jest...

miło byłoby żeby ludzie byli po prostu uczciwi i nie wysyłali chłamu... no ale...

pozdrawiam Was!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 07:27, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
inka74 napisał(a)
Spać nie mogę wieczorem potrafi mnie ściąć szybko ale budzę się po 2-3 godzinach i potem następne 2-3 nie jestem w stanie zasnąć. Na razie niewiele pomaga...


spokojny umysł pomaga... mi pomogło to:

https://psychomedic.pl/9-sposobow-na-uspokojenie-swojego-zaniepokojonego-umyslu/#

buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
inka74 07:29, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Jola, no na niestety prawda. Zwrot zwrotem ale roślinki musisz też gdzieś indziej znaleźć, zamówić. Ponieść następne koszty transportu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 07:36, 23 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
inka74 napisał(a)
Spać nie mogę wieczorem potrafi mnie ściąć szybko ale budzę się po 2-3 godzinach i potem następne 2-3 nie jestem w stanie zasnąć. Na razie niewiele pomaga...


Niestety mam podobnie. Kiedyś się wzbraniałam ale teraz mam dropsy, które przepisał mi lekarz i jest znaczna poprawa. Już byłam zbyt zmęczona żeby walczyć samodzielnie. Z wiekiem godzę się na to że jednak czasem trzeba coś łyknąć
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 07:38, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Karola, obawiam się że u mnie bez farmakologii się nie obejdzie. Wczoraj już na wieczór poszłyśmy z psiapsiółką na spacer, taki ponad godzinny, koło 5 km. Dotlenienie powinno pomóc ale nie pomogło. Może joga, na medytacje raczej się nie nadaję. Znów jest za dużo na raz w jednym czasie i jeszcze ta pandemia, nie ma jak wyjechać a mnie nosi. I to strasznie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies