Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Agatorek 21:42, 25 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
inka74 napisał(a)
Judaszków nie będzie producent nie ma. Fotka telefonem więc jest jaka jest. Judaszek będzie tu w tej rabacie za domem


Śliczny
Także ruszam szukać
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 06:22, 26 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
Ładny to jakiś pendula ?
Mój zwykły zmarzł tej zimy aż do ziemi
tak, pendula. Zobaczymy, jak ten da sobie radę. Będę okrywała na zimę. Dwa pozostałe też. Dopóki je się da okrywać. W takiej niewielkiej formie jak są teraz bardzo mi odpowiadają. Zobaczymy jak jak urosną.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:24, 26 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
TAR napisał(a)


Jak bedzie mial dobre stanowisko to szybko sie zagesci, mojemu Ruby trafilam miejsce idealnie i rosnie cudownie. Tylko zrób mocny kijek przewodni, ja dalam ciala i juz nie moge swojego naprostowac i wyciągnąc przewodnika zeby wyzej rósł, ryzykowalabym zlamaniem.
tak zrobię choć już widzę że łatwo nie będzie. Pęd, który najbardziej by się nadawał jest już sztywny. Po posadzeniu będzie kombinacja.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:28, 26 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Agatorek napisał(a)


Śliczny
Także ruszam szukać
jestem ciekawa, czy ci się uda. I za ile judaszki odmianowe drogie są. Ale jest to prawda, że mają coś w sobie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:40, 26 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewczyny mazowieckie - wybieracie się na Zieleń to życie? Podobno jest w tym roku... Ja z przyjemnością pojadę w sobotę. Zaszczepiona jestem. Maskę wezmę, kurcze nawet podwójnie nałożę.

Agatorek, jak popatrzysz na rośliny zgłoszone do konkursu to jest tam mój/Aprilkowy judaszek Golden Falls. To oznacza, że może będzie można go kupić a w każdym razie jest namiar na producenta tu w PL
https://zielentozycie.pl/pl/dla-wystawcow/konkurs-roslin
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 10:08, 26 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7629
inka74 napisał(a)
tak zrobię choć już widzę że łatwo nie będzie. Pęd, który najbardziej by się nadawał jest już sztywny. Po posadzeniu będzie kombinacja.


nawet jak juz jest troche sztywny to bedzie przyrastal i ten przyrost, ktory jeszcze jest krótki i miekki mozna podformowac, podwiesic na lince do kija, z czasem zacznie sie wspinac. widzialam to w jakims ogrodzie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 10:23, 26 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tarcia, to popróbuję! Dzięki!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 11:20, 26 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
TAR napisał(a)


Jak bedzie mial dobre stanowisko to szybko sie zagesci, mojemu Ruby trafilam miejsce idealnie i rosnie cudownie. Tylko zrób mocny kijek przewodni, ja dalam ciala i juz nie moge swojego naprostowac i wyciągnąc przewodnika zeby wyzej rósł, ryzykowalabym zlamaniem.


No ja właśnie swojego Ruby Falls też próbowałam "trochę unieść". Wcześniej wyprostowałam jakąż małą, boczną ale mi nie grało. Więc wczoraj podciągnęłam delikatnie jedną ze "zwisłych" już lekko zdrewniałych. Co tydzień-dwa ciut podciągnę i się wyprostuje. Robiłam tak z grujecznikiem Amazing Grace i się udało.
Golden Falls od razu przypilnowałam
Mam jeszcze z płaczków Vanilla Twist. I jeszcze jeno maleństwo ale zapomniałam nazwy, też złocisty. Są cudne i warte każdej ceny.

Dziewczyny,
mój Golden Falls po posadzeniu trochę stracił na kolorze. Nie wiem czego mu brakuje, jakiś niedożywiony choć dostał qpę. Co mu teraz dać? Nawóz jesienny? Podlewałam superfosfatem.
____________________
April April podbija las Mazowsze
AnnaCh 11:25, 26 sie 2021


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kurde, a ja nawet 4 września będę w Warszawie... ale chyba nie zdążę obskoczyć dwóch imprez, a na tamtą już mam bilety.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
inka74 12:37, 26 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola, nic swojemu nie dawaj, zostaw go. Ja w ubiegłym roku tak miałam z Rising Sun. Po posadzeniu nagle zrobiły mu się marmurkowe liście, jak niedożywione. W tym roku jest głaciutki i ładniutki. Wydaje mi się, ze to może być reakcja na posadzenie i "zmianę" gleby/wyjście korzeni z doniczki. Ty sadzisz w dobrą mieszankę, pobierze sobie co potrzebuje.

Ania - targi są od rana...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies