Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 15:05, 08 wrz 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15142
Agatorek napisał(a)
Piękne leśne fotki, ńie tylko z wrzosami
Ciężko jest ciekawie pokazać na zdjęciach las jako całość. Kilka jeszcze pomysłów na niego mam, ale to już na jesieni.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:10, 08 wrz 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15142
Makao napisał(a)
Piękne, wrzosowiska są przepiękne wszystkie a te naturalne to już obłęd. Ja nic nie mogę bo mam piaszczystą ale zasadową glebę. Tylko wrzośćce u mnie rosną i to tylko te różowe
no kwaśna się przydaje do wrzosów, choć mnie zastanawia czy piach ma odczyn kwaśny? one normalnie w naturalnym środowisku na wydmach rosną, hmmm... nie mam pojęcia, ja nigdy za kwasoluby się nie brałam bo u mnie ciężka gleba i byłaby to walka z wiatrakami. Rosną u mnie tylko wrzoścce wiosenne białe a i te mizernie raczej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:33, 08 wrz 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15142
mrokasia napisał(a)
Mmmmmm, pięknie!
A wiesz, że ja chyba nigdy nie widziałam takiego naturalnego wrzosowiska?
Robi wrażenie. Od ciebie w oba znane mi miejsca daleko...
Ja to bym chciała zobaczyć takie prawdziwe wrzosowiska angielskie... na przykład taki rezerwat North York Moors
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao 16:20, 08 wrz 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
inka74 napisał(a)
no kwaśna się przydaje do wrzosów, choć mnie zastanawia czy piach ma odczyn kwaśny? one normalnie w naturalnym środowisku na wydmach rosną, hmmm... nie mam pojęcia, ja nigdy za kwasoluby się nie brałam bo u mnie ciężka gleba i byłaby to walka z wiatrakami. Rosną u mnie tylko wrzoścce wiosenne białe a i te mizernie raczej.

No ja mierzyłam i mam ph 8. Wysokie. W tym roku po całych rabatach sypałam zakwaszacz.

U Ciebie rosną wrzośćce białe a u mnie tylko różowe ale ładnie się rozrastają i zagęszczają Białe mi przepadły.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Helen 08:56, 09 wrz 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8493
Iwonka, rewelacyjne zdjęcia, tylko pozazdrościć takich wycieczek
Fajne jest to, że się człowiek mocno relaksuje w lesie i napawa się oczy cudownymi widokami
____________________
Helen - Hortensjowo
Basieksp 10:00, 09 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
inka74 napisał(a)


Na koniec wycieczki odwiedziliśmy stary kirkut skryty wśród lasu - jak ktoś chciałby obejrzeć więcej - zapraszam do albumu na Facebooku https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2657764861028494&type=3


Piękne miejsce takie trochę zappmniane, nostalgiczne, lubię takie miejsca a wrzosowisko też pięknie, u nas też podobne występują muszę się wybrać do lasu, bo o tych wrzosowiskach trochę zapomniałam, a teraz jest ten czas
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
DariaB 12:12, 19 wrz 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
Fantastyczne zdjęcia wrzosowiska! Magiczne!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
inka74 21:40, 27 wrz 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15142
Dla wszystkich chętnych - zapraszam na relację zdjęciową z wrześniowego ogrodu Danusi
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8495-ogrodowisko-ogrody-pokazowe-nasza-anglia?page=1245
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 18:46, 03 sty 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15142
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Zgadnijcie co można robić na początku stycznia, w deszczu? No bo od jutra mrozy zapowiadają ))
Oczywiście - sadzić cebulki!!! Dziś ponad 200 sztuk, wczoraj też coś koło tego... Proszę bez złośliwych komentarzy

Ten rok dał mi mocno do wiwatu. Dużo się u mnie pozmieniało prywatnie. Ogrodowo praktycznie nic oprócz tego, że na jesieni z niczym się nie wyrobiłam i jest bajzel wszędzie. Zaczęłam karczowanie zdechłych bukszpanów - po 3 kulach mam dosyć. Jeszcze 3 mi zostały. Frontowa rabata to mały Armagedon bo usuwam żwirek i bukszpan. Będzie przeróbka (to co tygrysy lubią najbardziej wieczorem wrzucę zdjęcia.

A na razie zostawiam biedne, niedokarmione zwierzę, co widać po jej "puszystosci".
Pozdrawiam!!!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Judith 19:34, 03 sty 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Inko, o złośliwych komentarzach mowy nie ma. My tu też sadzimy .
Wszystkiego dobrego dla Ciebie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies