Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 15:09, 14 sty 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15142
Haniu, pamiętam je u ciebie. Wybór odmiany ma znaczenie. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Znalazłam odmianę kaliny, którą mam do przesadzenia - Viburnum plicatum Rotundifolium. Wysokość między 2 a 3 metry. Potrzebuje słońca i wilgoci a tam jest rozprowadzenie wody z dachu i słońce do godz. 14. Pokrój fontanny. Można ciąć. Myślę, że będzie jej tam lepiej niż pod tujami w cieniu. Do tego może wyższe trawy. Na huśtawce głównie przesiaduję w lato i wczesną jesienią.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:25, 29 sty 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15142
Zaczęliście już "wiosenne" porządki? Ja powolutku startuję bo jak ruszą tulipany to mi się nie uda zrobić wszystkiego na czas.
Zaczynam od tyłu bo tam jest zacisznie. Nawet jak przymrozek przyjdzie -będzie dobrze.
Wysypuję obornik granulowany, korę. Ciemierniki dostały mączkę bazaltową i pokruszone skorupki. Powoli do przodu.
Może tym razem mi się uda zrobić wszystko na czas
Miłego dnia!


Pierwszy kwitnący
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
DariaB 11:35, 29 sty 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
Jeszcze porządków nie zaczęłam, ale jak w weekend będzie powyżej 5 stopni to może coś się uda ogarnąć Zaczynamy sezon!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
inka74 13:47, 29 sty 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15142
U mnie 10 stopni więc powoli można coś działać, śniegu jak widać już nie ma a bałagan razi po oczach
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 13:55, 29 sty 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Czesc Iwonko.
Rotundifolium, przepiekna kalina, jedna z moich ulubionych generalnie kaliny chyba szybko rosna. I z nich takie same pijaki jak brzozy. Mokro ale slonecznie. Panmietam, ze lubia podobnie jak sadzce i krwisciagi.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Wiolka5_7 15:48, 29 sty 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Właśnie dziś zaczęłam nowy sezon

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dorota321 16:04, 29 sty 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 992
Też otwarłam dziś sezon na prace wiosenne.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Anda 16:10, 29 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Miałam dziś szkolenie, więc w ogrodzie nie byłam i na pewno jeszcze do marca poczekam z porządkami. I to nie ze względu na rośliny, a na owady
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ela76 18:30, 29 sty 2024


Dołączył: 24 sty 2024
Posty: 20
Podpisuję się pod rozpoczęciem prac wiosennych. Wreszczie cieplej i jakoś tak się bardzo chce po tej zimowej przerwie.
inka74 19:31, 30 sty 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15142
TAR napisał(a)
Czesc Iwonko.
Rotundifolium, przepiekna kalina, jedna z moich ulubionych generalnie kaliny chyba szybko rosna. I z nich takie same pijaki jak brzozy. Mokro ale slonecznie. Panmietam, ze lubia podobnie jak sadzce i krwisciagi.
Hej Aniu, też tą kalinę lubię a w obecnym mejscu wegetuje. Jeżeli przeżyje - znajdzie nowe miejsce. Jak nie przy ścieżce - znajdę inne miejsce. Ale tam jest trochę słońca i sporo wody bo jest rozprowadzenie z rynny z dachu.

Wiolka5_7 napisał(a)
Właśnie dziś zaczęłam nowy sezon


Dorota321 napisał(a)
Też otwarłam dziś sezon na prace wiosenne.
Jupi czyli nie jestem odosobniona wariatki z nas. Ale okropna prawda jest taka, że pomieszały się pory roku. Temperatury wariują. W ubiegłym roku nie wyrobiłam się przed tulipanami. Wystartowały tak szybko, że czasu na wszystkie rabatki nie starczyło. A potem mnie więcej nie było jak byłam. Ten rok zapowiada się podobnie. Teraz już widzę kły starszych cebulek, takie na kilka cm wystające z ziemi. Zdaję sobie sprawę, że czasu nie rozciągnę. A wolę jak jest porządek.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies