Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

JoannA 10:52, 03 wrz 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Jak zwykle zachwyciłam się pięknymi różyczkami.
Boscobel mam już w koszyku i napewno ją zamówię
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Zagajanka 10:56, 03 wrz 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Też Irinę w końcu zamówiłam Ona ze zdjęcia w katalogu Tantau kształtem kwiatu jest podobna do Eisvogel, ciekawe jak się okaże w rzeczywistości
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasya 11:04, 03 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41957
JoannA napisał(a)
Jak zwykle zachwyciłam się pięknymi różyczkami.
Boscobel mam już w koszyku i napewno ją zamówię


a ja bosobel mam juz wsadzoną...w koncu bardzo ladna byla ale nie wiem jak duzy krzak bedzie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 13:23, 03 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hm.. i ja mam Phantoma, który ma tylko jeden kwiatostan duży a reszta mała - ale jest ich sporo. Może faktycznie trzeba liczbę pędów ograniczyc?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anabell 14:07, 03 wrz 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Tą trawę pomarańczową wyczytałam, że warto okryć gdy zima bez śniegu.


Przykryć trzeba, bo korzenie do zimy mogą słabo się rozrosnąć.
Mnie turzyce wyginęły po trzech latach rośnięcia na rabacie.
Teraz wiem, że trzeba je jednak zabezpieczyć.















____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
gosika67 14:15, 03 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Iwonka Hot Chocolate ma ciekawy kolor, a ta lista róże? Będę zaglądać jak będziesz je miała do daj znać, może mnie na coś namówisz.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
inka74 18:50, 03 wrz 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Asiu - Boscobel to jedna z moich ulubionych róż. Mam ją drugi sezon. Jako jedyna z posiadanych Austinek z poprzedniego roku nie zmarzła. Ładny krzaczek choć na razie nieduży taki wys. 70 × szer. 50 cm zbudowała. W pierwszym kwitnieniu miała ze 30-40 kwiatów o cudownym zapachu i kolorze brzoskwiniowo morelowego różu. Jedyny minus - łapie ją plamistość. W ubiegłym roku nieznacznie. W tym sporo ale jest też bardzo mokro. Dół ma teraz łysy więc chyba warto jej coś w nogi posadzić. U mnie na słońcu i w przewiewie rośnie. Może jej tylko jeżówkę trochę dalej odsunę.

Kasyu - Boscobel nie jest mega duża - wys. 100 x 70-80 cm szerokości.

Kasiu_CS - limce na pniu wycinałam wszystkie słabe pędy i ma dużo większe kwiatostany ale jest też i starsza. Pamiętam, że Bożenka z Hortensjady pisała o wycinaniu pędów.

Haniu - trawy mam pierwszy rok w ogrodzie. Będę się cieszyć jak przeżyje.

Goniu - ta róża fizycznie ma brązowe płatki. Zaciekawiła mnie bardzo. Lubię takie nieoczywiste kwiaty.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 19:37, 03 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Fajne zakupy i jeszcze fajniejsze zamówienie na róże
Ciekawe te roślinki, które wpadły Ci w oko na targach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 20:13, 03 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Iwonko, dotarłam wreszcie do domu dzieki za wczoraj Poniewaz nie wolno dziekować za rosliny, to..... buziaki wielkie
Jak eM zobaczył bagażnik to zapytał: no to gdzie Ty w końcu byłaś ?
haha
Zobaczyłaś jeszcze coś potem?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 20:42, 03 wrz 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewcia - jeszcze na 2-3 sztuki mam ochotę ale akurat tam nie było.

Jolu - na drugiej hali nic nie było ciekawego. Tylko sekator sprawdziłam, który chciałam kupić i dobrze bo bym zmarnowała 160 zł. Okazał się za duży do mojej dłoni i przez to mega niewygodny.
I ogólnie przesadzasz z tą ilością I tak musiałam dzielić i tak. U ciebie duży ogród. Niech rosną dobrze. Na marginesie - będę na wiosnę próbowała rozmnożyć hortensje dla mojej mamy z patyczków. Jakbyś chciała patyczki z którejś z odmian z tych co mam - daj znać. Zamiast wyrzucać - zbiorę je po prostu. Rozchodniki się moczą. Już pojedyncze korzonki widać. Białe też mam. W ubiegłym roku z 2 sadzonek zrobiłam 4 spore przez ukorzenie odnóżek. O takie mam - To moja produkcja
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies