Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

tulucy 21:43, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Iwonka przyjedź do mnie mam dwa krzaczory do wykarczowania i nijak mi to nie idzie... A nawet nie dwa, a trzy, zapomniałam o perukowcu w kącie...

Działasz rewolucyjnie to miejsce na róże już zamówione czy dodatkowo jeszcze?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 07:03, 20 wrz 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Łucja ja się z tym moim jednym drzewkiem ledwo obrobiłam. ) Zmordowana byłam strasznie. Ale okrutna prawda, że w tym roku już 6 wyprowadzka była: 2 uleny, nigra, jabłoń, migdałek, brzoskwinia. Zobaczę co za rok z głogami zrobię. Od jakiegoś grzyba czy robaczka liście straciły. Nie wiem czy odbiją. Oprysk robiłam ale to już duże drzewa są. Jak nie to następna wymiana się szykuje. wszystko przez te deszcze... do ogrodu ciężko wejść. To co dziwne to to, że rośliny jeszcze barw jesiennych nie przybierają albo robią to powoli.

A miejsca na nowe róże sporo jest i tylko część zagospodarowana. Jeszcze 2-3 miejsca wolne stoją. Chyba zostawię je sobie na deser i zimowe wieczory.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 08:27, 20 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Oooo, widać że koniec sezonu bliski skoro już o planowaniu w zimowe wieczory myślisz .
Powiem Ci w sekrecie, że ja tak samo...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makusia 13:16, 20 wrz 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Tu jak zwykle róże
Ciemiernik szaleje podobnie jak moja zwykła owocowa wiśnia- kwitnie mi też
Pozdrawiam!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
inka74 14:18, 20 wrz 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu - pogoda nie nastraja na pracę w ogrodzie a cebulki jeszcze czekają na wsadzenie. Jak sadzić jak rabata w jezioro się zamienia jak tak dalej pójdzie w listopadzie sadzić będę. Dramat.

Martek - róże, drzewa. I to, i to ma korzenie )))) ale prawda, monotematycznie różano jak zawsze u mnie.

Ech - ilość pracy w pracy mnie przytłacza...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 21:07, 20 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No ta pogoda dobija okrutnie! U mnie tez cebule czekają na wsadzenie, a jeszcze dziś 20 krzyśków kupilam u mnie też różano - ale to widziałas, że dylematy mam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 21:26, 20 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Tiaaa, z cebulami to ja też w lesie jestem... Podobno przełom września/października ma być ładny...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 12:38, 21 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Iwonka a to już jak Tobie pasuje. Może być tak i tak. Tylko ja nawet nie do wody, a prosto do ziemi... Wody to i tak akurat nadmiar i w ziemi jest
A myślałaś o Garden od Roses, Petticoat, Bernstein, Goldelse, Princess of Wales, Twiggy's rose, Kurfurstin Sophie... ?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 07:21, 22 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kochana, czytałam, że masz roze Charmong piano.. co o niej powiesz? Jak kwitnienie,pokrój i wymiary? Jak się zachowuje przy jakiej pogodzie? Obficie kwitni długo trzyma kwiaty?

Ja wciąż jeszcze kompletuję zamówienie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 08:56, 23 wrz 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Łucja ma z tej listy tylko Berstain i bardzo ją lubię. Resztę w takim razie sprawdzam. Dziękować za podpowiedź! Sadzonki ci ukorzeniam

Kasiu - mam tegoroczne Charming i Wedding. No 4 liter nie urywa. Szukałam zdjęć i nie znalazłam. Znaczy się obfitego kwitnienia nie było ale kwiat pamiętam ładny był. Wedding brzydka była za to po rozwinięciu. Charming u mnie nieduża do 80 cm w tym roku. Dosyć szeroko się rozłożyła. W miarę zdrowa. Janka z tego co pamiętam też nią zachwycona nie była i serię Rokoko polecała. Z tego typu też Pomponella jest - u Łucji ślicznie kwitnie nawet teraz.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies