Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Magleska 19:30, 18 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18108
Iwonko podziwiam Cię nieustannie to młot ,remonty ,skręcanie szafek ,rewolucje ogrodowe …..ech pozytywnie zazdroszczę takiego powera
ja pomalutku coś robię ,ale jakoś bez dotychczasowego zapału
tulipany zakupiłam na razie 5 paczuszek po 7 szt tylko ….
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Helen 21:06, 18 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
inka74 napisał(a)
Super!. Ja kiedyś chciałam coś takiego zrobić dla swoich rabat ale ja ciągle coś zmieniam więc nie będzie tego efektu pokazania jak rośliny wyglądają o różnych porach roku na danej konkretnej rabacie. Bez przenoszenia ich z miejsca na miejsce i poszerzania tychże rabat co roku
Może za rok mi się coś takiego uda.
Bardzo mi się podobała strona o jednej rabacie miesiąc po miesiącu, do której link wrzucałaś

Iwonka, zawsze możesz zrobić: było, jest

Powrotu do formy i zdrowia życzę. Taki ból kręgosłupa to nic fajnego, masaż na pewno się przyda
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:08, 18 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
inka74 napisał(a)
A przy okazji - Królik przyjechał

Iwonka, czym robisz dołki do sadzenia tulipanów? Sporo tego, ale efekt będzie super
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 00:21, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Monia81 napisał(a)
Iwonko z cebulowymi jesteś niemożliwa, ja u Ciebie podziwiam zawsze te wiosenne widoki, ilości niesamowite i jak Ty to mieścisz to ja nie wiem buziaczki
kolanem dopycham uwielbiam tulipany w masie bo tylko wtedy jest taki efekt wow.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 00:24, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
tulucy napisał(a)
Głównie krokusy, trochę narcyzów, zawilców i tulipanów.
ja kupiłam kremowe i fioletowe krokusy. Justyna na Facebooku pokazywała genialne rabatki w takim klimacie. Ciekawe czy choć w minimalnym stopniu uda mi się stworzyć coś podobnego.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 00:27, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Kasia_CS napisał(a)
z tymi cebulami to nadal szaleństwo u Ciebie a już myślałam, że nieco odpuściłaś, a tu znów się szykuje tulipanowe spotkanie

A ja niezmiennie podziwiam za to używanie młota
czyli może wiosenny zlot u mnie to nowa świecka tradycja
Młot to moja nowa zabawka
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 00:35, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Magleska napisał(a)
Iwonko podziwiam Cię nieustannie to młot ,remonty ,skręcanie szafek ,rewolucje ogrodowe …..ech pozytywnie zazdroszczę takiego powera
ja pomalutku coś robię ,ale jakoś bez dotychczasowego zapału
tulipany zakupiłam na razie 5 paczuszek po 7 szt tylko ….
w zimę pewnie mi power odpłynie, tak już mam. Teraz jeszcze trzyma bo musi ale jak odpuści to wszystko odpłynie w siną dal i będę siedzieć i czytać i odpoczywać przy kominku.
Ja dziś jeszcze 3 paczki lasting love dorwałam, niepoprawna jestem. Muszę poukładać ilościami co i gdzie na której rabacie. Zauważyłam, że w półcieniu bardzo ładnie tulipki kwitną. Byleby za sucho nie miały. I wody stojącej też nie po zimie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 01:08, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Helen napisał(a)

Iwonka, zawsze możesz zrobić: było, jest

Powrotu do formy i zdrowia życzę. Taki ból kręgosłupa to nic fajnego, masaż na pewno się przyda
dziękuję, już lepiej.
oczywiście mogę zrobić porównanie przed i po ale mi o trochę inny wymiar chodzi - edukacyjny dla mnie samej. Jak obserwujesz rabatę tak miesiąc po miesiącu widzisz jak się rozwija, jakie ma zalety i braki. Na zdjęciach w mądrych książkach pokazują najczęściej 1 odsłonę, najlepszą. A w małych ogrodach te kompozycje po prostu się nie sprawdzają. Kwartecik ma bardzo mądrze pomyślany i obsadzony ogród. Warto skorzystać z jej doświadczenia zestawiania roślin. Szczególnie, że wielu właścicieli dojrzałych ogrodów przestało odwiedzać O i pokazywać swoje ukochane miejsca czego bardzo ale to bardzo żałuję.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 01:16, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Helen napisał(a)

Iwonka, czym robisz dołki do sadzenia tulipanów? Sporo tego, ale efekt będzie super
sadzę metodą odkrywkową lub sadzarką firmy na G. Bardzo porządny sprzęt. Drogi ale już kolejny sezon ze mną a inne marketowe poległy na mojej glinie po kilku dziurkach pokazywałam ją już kiedyś.
O tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=109#post_3

Nadal mi służy dzielnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 06:37, 19 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
inka74 napisał(a)
dziękuję, już lepiej.
oczywiście mogę zrobić porównanie przed i po ale mi o trochę inny wymiar chodzi - edukacyjny dla mnie samej. Jak obserwujesz rabatę tak miesiąc po miesiącu widzisz jak się rozwija, jakie ma zalety i braki. Na zdjęciach w mądrych książkach pokazują najczęściej 1 odsłonę, najlepszą. A w małych ogrodach te kompozycje po prostu się nie sprawdzają. Kwartecik ma bardzo mądrze pomyślany i obsadzony ogród. Warto skorzystać z jej doświadczenia zestawiania roślin. Szczególnie, że wielu właścicieli dojrzałych ogrodów przestało odwiedzać O i pokazywać swoje ukochane miejsca czego bardzo ale to bardzo żałuję.

Nie Ty pierwsza piszesz, że wiele osób już nie pokazuje swoich ogrodów. Ich wola i wybór. Czasami też kwestia jakiegoś ułożenia planów w życiu.
Ale i tak będąc na O. można się bardzo wiele nauczyć i usłyszeć cennych rad. No i Wy macie fajną grupę wsparcia. To też bardzo pomaga.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies