Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 20:37, 14 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kiedyś ta część ogrodu ze skrzyniami była takim estetycznie odrębnym bytem. Po Twojej rewolucji świetnie się połączyła z resztą.
Fochający się na zmiany w ogrodzie mąż, to dla mnie jakaś kompletna abstrakcja.
Mój założył ze mną trawniki, kosił w pierwszym roku, a potem z dużą ulgą odpuścił kwestie ogrodowe. Zajął się swoimi pasjami. Spotykamy się na tarasie przy kawie i dymku.
Dziękuję Haniu, jak dobrze, ze to piszesz bo taki był zamysł. Znaczy się udało się. Kombinuję jeszcze z nasadzeniami, chcę wykorzystać moje zasoby roślinne bo mam ich sporo ale nie chcę aby wyszedł taki misz masz. Łatwo nie jest połączyć to wszystko w jedną spójną całość.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:43, 14 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
kwartet napisał(a)
Przeuroczo wyszło a braki materiałowe wyszły temu przejściu na dobre.Teraz to będzie takie dyskretne prześlizgnięcie się do czytelni ławeczkowej.
W sprawie współpracy drugiej połówki się nie wypowiadam bo trafił mi się jakiś dziwny egzemplarz . Ja robię on podziwia , czasami tylko dostaje opiernicz że za słabo podziwia .
Z kołem to się nie dziwię że gnałaś po nie . Oj przytuliłabym.Świetnie się wpisze w te wszystkie kule, kółka które już masz.
Czasami wychodzi nieźle mimo przeciwności Odrobinę wzorowałam się na twoim ogrodzie i wydzieleniu przestrzeni Twój eM może wychodzi z założenia takiego jak mąż Izy, że zadowolona żona to szczęśliwa żona i spokój w domu. Mój niestety w tym względzie ma pewne braki wymagające nadrobienia.
Znalazłam jeszcze bardzo ale to bardzo fajną szafkę industrialną ale jej cena bardzo skutecznie mnie postawiła do pionu. Kombinuję jak z rurek hydraulicznych zrobić regał na książki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:55, 14 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Dziewczyny, jak to dobrze, że wam się podoba i to tak licznie potwierdzacie. Wątpliwości miałam sporo, czy warto, czy to coś da i dlaczego tu coś mi zgrzyta, przecież dopiero co tam ścieżkę robiłam. Ale gdzieś podświadomie czegoś w tej części mi brakowało i Asi Makadmii uwaga o zmianie linii rabaty uruchomiła wyobraźnię. I dobrze, że moja chęć skonsultowania tego, co mi chodziło po głowie a nie mogło znaleźć fizycznej wizji znalazła się na forum )) Warto konfrontować pomysły bo mimo innych podejść i tego co nam się podoba coś fajnego może z tego wyniknąć

Asiula - oficjalnie BARDZO CI DZIĘKUJĘ za wtykanie twojego palca i sugestie )))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 21:00, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
A ja Ci gratuluję pracowitości i tysiączka. Już niebawem.
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 21:11, 14 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Helen, nie ma czego gratulować, to nie zawody , ja chyba wolałabym mieć mniej stron w wątku, wtedy to jakoś idzie ogarnąć, znaleźć gdzie i kiedy coś było. Za to już ponad 4 lata jestem na O i wiesz, bardzo się z tego cieszę. Wiele się dzięki forum nauczyłam, poznałam niezwykłe babki, z którymi godzinami siedzę na telefonie (ja, która nienawidzi rozmawiać przez telefon!) i wiele się w moim ogrodzie zmieniło. Może z okazji tych 4 lat takie przed, w trakcie i po zrobię...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 21:20, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Bardzo dobry pomysł, uwielbiam było i jest.
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 21:38, 14 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
To koło jest boskie!!! Miałaś nosa i pomysł .
Kiedyś też sobie ponabywam takie różne cosie do ogrodu bo bardzo urozmaicają przestrzeń i są takimi smaczkami . Twój ogród to takie pudełeczko z czekoladkami a w tych czekoladkach orzeszki .

Niezmiennie podziwiam, że nie rezygnujesz w obliczu permanentnych przeciwności.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 00:01, 15 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
Wymysł dla koła jakiś postument
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Johanka77 07:25, 15 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
też myślę że przeboleje. Pracuję nad drugą stroną teraz
A tak od drugiej strony ta rabata wygląda. Teraz to już musowo trzeba drugą część zaokrąglić.


I takie koło na nową rabatę mam. Takie zostawię zardzewiałe


I jedno i drugie koło mi się widzi

A co `robisz z tymi płytami ścieżkowymi?
Przeniesiesz je gdzieś
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
inka74 07:49, 15 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Helen napisał(a)
Bardzo dobry pomysł, uwielbiam było i jest.
weszłam właśnie na początek wątku i popatrzyłam jak było na początku porównując jak jest teraz. Różnica jest dosyć znacząca w ilości roślin jakie się u mnie pojawiły ))

mrokasia napisał(a)
To koło jest boskie!!! Miałaś nosa i pomysł .
Kiedyś też sobie ponabywam takie różne cosie do ogrodu bo bardzo urozmaicają przestrzeń i są takimi smaczkami . Twój ogród to takie pudełeczko z czekoladkami a w tych czekoladkach orzeszki .

Niezmiennie podziwiam, że nie rezygnujesz w obliczu permanentnych przeciwności.
Cosie w ogrodzie umiejętnie skitrane sprawiają, że w zimie jak nie ma nic innego jest na czym oko zawiesić a w lato i inne pory roku podkreślają urodę roślin.
U mnie w tym pudełeczku z czekoladkami i orzeszki migdały i rodzynki, misz masz.

Kasya napisał(a)
Wymysł dla koła jakiś postument
myślę, one dobrych parę kilo waży...

Johanka77 napisał(a)
I jedno i drugie koło mi się widzi

A co `robisz z tymi płytami ścieżkowymi?
Przeniesiesz je gdzieś
płyty z trawnika dojdą do koła ogniskowo-kociołkowego. Jest tam miejsce na 4 sztuki, jedna na razie zostanie zapasowa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies