Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

antracyt 13:09, 26 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11950
Różyczki z sosenkami super pomysł
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 13:12, 26 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8992
antracyt napisał(a)

Skoro tak mocno ufryzowałaś drzewa, to może będzie rósł prosto Ja bym jakieś rozłożyste dała i bardziej w poziomie (na poduchy właśnie) prowadziła.


Akurat tam, gdzie miały być sosny rosną sobie w tym roku wolno i w sumie będą miały tam coraz ciemniej. Te mocno ufryzowane nie będą na razie miały u stóp nic (póki małżonek nie zmądrzeje i nie odda trawnika
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Juzia 14:14, 26 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39468
Rojodziejowa napisał(a)


Jakoś nie wydaje mi się, żeby cisom, którym trzeba tak dołeczki dopieścić, udało się tam prowadzić spokojne i dostatnie życie Cisy to moja miłość nieodwzajemniona


Ja się z cisami nie lubię też... ale najlepiej mi rosną w cieniu przy samych tujach sąsiadów i blisko moich świerków

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
kasiab 14:27, 26 maj 2024


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1553
Rojodziejowa napisał(a)
Retro różanka w zbliżeniach


Asiu jakie masz odmiany róż? Piękne!!!!

Btw piwonie masz boskie. Ja się ich boję bo to dla mnie level hard podziwiam u Ciebie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Rojodziejowa 15:30, 26 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8992
Juzia napisał(a)


Ja się z cisami nie lubię też... ale najlepiej mi rosną w cieniu przy samych tujach sąsiadów i blisko moich świerków



Jedne posadziłam na początku bez zbędnych zabiegów - rosną. Z drugimi w obwódce się cyrtoliłam wg wskazań Toszki - myślałam, że padną. Teraz kilka wygląda ok, reszta średnio. Jak trafię gdzieś fajne, to na próbę może ze 3 kupię, ale bez oczekiwań
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Marcin89 15:33, 26 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2748
Rojodziejowa napisał(a)


Jedne posadziłam na początku bez zbędnych zabiegów - rosną. Z drugimi w obwódce się cyrtoliłam wg wskazań Toszki - myślałam, że padną. Teraz kilka wygląda ok, reszta średnio. Jak trafię gdzieś fajne, to na próbę może ze 3 kupię, ale bez oczekiwań
To już sam nie wiem jak to jest tymi cisami?! Może przepuszczalność podłoża ma większy wpływ niż dostępność składników?

Czy dwa miejsca sadzenia miały taką samą glebę i nasłonecznienie?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Rojodziejowa 15:33, 26 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8992
kasiab napisał(a)


Asiu jakie masz odmiany róż? Piękne!!!!

Btw piwonie masz boskie. Ja się ich boję bo to dla mnie level hard podziwiam u Ciebie


Kasi, pierwsza to prawdopodobnie Mokarosa druga Honey Dijon, trzecia Jude The Obscure
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 15:41, 26 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8992
Marcin89 napisał(a)
To już sam nie wiem jak to jest tymi cisami?! Może przepuszczalność podłoża ma większy wpływ niż dostępność składników?

Czy dwa miejsca sadzenia miały taką samą glebę i nasłonecznienie?


Nasłonecznienie inne, inna gleba Pierwsze mają więcej cienia. Dostępność wody podobna. Po prostu nie umiem w cisy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Marcin89 15:44, 26 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2748
Rojodziejowa napisał(a)


Nasłonecznienie inne, inna gleba Pierwsze mają więcej cienia. Dostępność wody podobna. Po prostu nie umiem w cisy
Pomyślałem, że w jednym miejscu więcej gliny, w drugim mniej. Albo, że miejsce wykopanej gliny zajęła mieszanka Toszki i zrobił się efekt "misy".

Mam jednego cisa wysadzonego do gruntu i rośnie. Nic kompletnie mu podłoża nie szykowałem. Pytanie, czy trzeba? Czy zrobić po prostu lekko zasadowe i dodać mączkę bazaltową i kompost. Trudna sprawa
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Rojodziejowa 16:01, 26 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8992
Drugie miejsce, w którym lepiej rosna nie powinno robić efektu misy właśnie. Dlatego byłam zaskoczona. Może wręcz na odwrót? No zobaczymy, może się jeszcze wyzbierają.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies