Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Toszka 13:55, 25 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Magda70 napisał(a)
Toszka....jak Cię nie kochać

ja malinówkę poproszę na pocieszenie bo graby kolumnowe nad jeziorem padają ....to tak na pocieszenie dla Cię Rojodziejowa, że inni też nie mają lekko


Częstujcie się do woli - uwielbiam robić, ale niekoniecznie pić...tak więc jest trochę tego w piwnicy

u mnie ćma bukszpanowa
szkoda, że zaczęła od moich ulubionych żółtych buksów ( pragmatycznie do sprawy podchodząc to marne szanse na wygraną w walce w pojedynkę na całej buksowej ulicy)...ale pomyślałam sobie...pal licho, będzie co innego na to miejsce
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Magda70 14:10, 25 lip 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Toszka napisał(a)


Częstujcie się do woli - uwielbiam robić, ale niekoniecznie pić...tak więc jest trochę tego w piwnicy

u mnie ćma bukszpanowa
szkoda, że zaczęła od moich ulubionych żółtych buksów ( pragmatycznie do sprawy podchodząc to marne szanse na wygraną w walce w pojedynkę na całej buksowej ulicy)...ale pomyślałam sobie...pal licho, będzie co innego na to miejsce


Cisy
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Toszka 15:11, 25 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ależ oczywiście, że cisy...skąd wiesz?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Magda70 15:15, 25 lip 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
zgadłam
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Rojodziejowa 16:31, 25 lip 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Toszka napisał(a)
lecę w takim razie umyć babcine kryształowe kieliszki do likieru
to co wybierasz?
gruszka z kardamonem
gruszka z wanilią (trochę mdła)
wiśnia z miodem gryczanym
róża z amaretto
róża z cytryną
malinowa
dereniówka
owoce leśne (no dobra, z ogrodu te owoce -mix: jeżyna, poziomka, jagoda, malina...ale du.y nie urywa...
limocetto
cytrynówki resztki
żurawina z jabłkiem, gruszką i nutą cynamonu
aaaa, jest jeszcze pieprzona wiśnia (pieprzem zielonym)
wybieraj
Ja też po kieliszku idę spać...podobno ze mnie najlepszy kompan do picia, bo dla innych jest więcej

teraz szukamy plusów w minusach twoich frustracji
Za gorąco na robienie schodów - beton jesli za szybko wiąże to bardzo źle się potem trzyma...czyli dobrze, że teść nie chce spartaczyć roboty
Rumianek zbieraj na susz - do kąpieli jak znalazł. Herbatka też dobra.
Skrzyp na gnojówki.
Perz teraz możesz na spokojnie wypielić albo potraktować opryskiem na jednoliścienne. Przynajmniej w trawie nie będzie wychodzić...cham
Panom od ogrodzenia zapowiedz domowy obiad i ciasto...u mnie działało jak złoto
Runiankę było zestrzyc. Ona dobrze reaguje na cięcie. Zagęszcza się. Szałwię wrąbały ślimaki - wrzuć w środek kępki 2-3 granulki - viagrę
Do oka wkraplaj 2 razy dziennie Sulfacetamidum 10%.


Toszka jesteś kochana
Pierwszy kielonek to tą gruszkę z kardamonem proszę A drugi pieprzona wiśnia... Się rozmarzyłam..

Skrzyp fakt pozbieram, jak tylko mi mąż z pracy wróci.
Z tym opryskiem to w sumie dobry pomysł. Muszę taty spytać, może coś ma i wspomoże córę A jak nie, to jutro lecę w sklepy ogrodnicze.

Niesety firma od ogrodzeń jest na tyle duża, że ekip jest fafnaście, więc nawet jak zadzownię do szefa, że obiad jest to niekoniecznie się ktoś zjawi. Ostatnio po 3 kawy pili, ciasto dostali a i tak nie popisali się robotą. No nic, pozostaje cierpliwość. Jeszcze tylko mam stresa, czy wszystko będzie z tą bramą i furtką tak,jak to w moich myślach wygląda
Z runianką mam nadzieję, że nie będę musiała już wypróbowywać rady ze ścinaniem i już co miało paść to padło.

A co do psiny i jej oka, to już kropię 3 x dziennie Tobrexem i Dexamethazonem. Dodatkowo dostaje Loxicom.

Toszka jeszcze raz dziękuję za wsparcie!

A co sądzisz o tym, żeby zrobić na tych moich frontowych rabatach jakiś miszmasz? Tylko obawiam się, że wszystko co mogłoby taki efekt nowoczesnego miszmaszu lubi słońce, a nie cień.
Czy pohamować się?

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:32, 25 lip 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
sylwik69 napisał(a)
Dużo się u Ciebie dzieje,ale wszelkie niepowodzenia zwykle są chwilowe i tak je trzeba traktować po każdej burzy wychodzi słońce i przyjdzie ten czas ,że ruszysz z kopyta !

Polecam proso Heavy Metal,ma srebrzysty odcień i fajnie sobie radzi w trudnym podłożu

Wszystkiego dobrego!


Sylvik ale to proso to lubi słonko, nie? Myślisz o nim na skarpę?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:34, 25 lip 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Magda70 napisał(a)
Toszka....jak Cię nie kochać

ja malinówkę poproszę na pocieszenie bo graby kolumnowe nad jeziorem padają ....to tak na pocieszenie dla Cię Rojodziejowa, że inni też nie mają lekko


Moje graby też jakoś na razie mnie nie zachwycają, jeszcze do tego nie zapalikowane :/ i krzywe. Kurczę muszę liste zrobić i odhaczać konsekwentnie, bo zmarnuję wszystko....

Ale że u Ciebie padają to się nie spodziewałam! Przykro strasznie...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:35, 25 lip 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
HannaR napisał(a)
Sory, w metamorfozach a nie w rewolucjach...


Lecę oglądać
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:40, 25 lip 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Toszka napisał(a)
Ależ oczywiście, że cisy...skąd wiesz?



Toszka a oprócz cisów co jeszcze kochasz z roślin miłością tak ogromną?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anna_t 17:08, 25 lip 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Hakone
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies