Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 09:24, 04 maj 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8663
Marzenaka napisał(a)
Asia- też bym zobaczyła skarpę z troszkę dalszej perspektywy.


No to wedle życzeń Ostrzegam że widok to nie jest taki, jak być powinien.
Nadal więcej szmaty niż roślin...



Sporo roślin obgryzionych przez sarny - trzmieliny, suchodrzewy
i wymarzniętych - lawendy, suchodrzewy - one odbijają od korzeni.
Najlepiej wyglądają te nieszczęsne jałowce, ale bardzo dobrze radę sobie daje również szałwia, przywrotnik i stipa. Mam nadzieję, że się będzie to szybko rozrastać.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 11:26, 04 maj 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kocham miłością niezłomną!!!
Cudo!!!
A jaka będzie! ❤❤❤
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 16:28, 04 maj 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8663
nawigatorka napisał(a)
Asiu a czy ta lewa strona różni się czyms od prawej ze runianka nie rosnie? Ja bym spróbowała z nią jeszcze raz. Jeśli ma być nowocześnie to może lepiej nie dokładać gatunków


No niby niczym, bo ziemia ta sama itd. jedyna różnica to to, że ta po prwej jest bardziej wietrzna i może po lewej runianka miała miejscami za mokro... Nie wiem kompletnie czy to to. Ale zaczęło się od tego że korę zebrałam za radą Toszki, bo mowiła że nie lubi dużych kawałków kory. Owszem pomogło po prawej stronie, a po lewej dalej kiszka była. Dokupowałam już kilka razy, myślałam że może się pozarażały jakim grzybem czy coś, ale nic nie pomagało, opryski też nic nie dały.

Ale tak sobie myślę, że jeśli mimo wszystko dać różne gatunki to jak tu i tu będzie dywanik, ale rożnić się będzie tylko liśćmi to mimo wszystko może nie będzie tak tragicznie wyglądać?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:28, 04 maj 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8663
Gosialuk napisał(a)
Na pionowy akcent może berberysy? Są takie kolumnowe i kolorów też trochę. Jest w czym wybierać. Można je ciąć jak cisy.


Faktycznie, może to by i było ok... dodaję do listy do rozważenia Dzięki Gosia
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:30, 04 maj 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8663
siakowa napisał(a)
Może jakieś. Prosto zamiast skrzypu albo inna. Pionowa. Trawke
http://pinterest.com/pin/355502964311324200/?source_app=android


A jest na tyle sztywny, żeby go wiatr nie sponiewierał? I będzie rósł w cieniu?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:52, 04 maj 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8663
A jeszcze nie pisałam, że racji oszczędności postanowiłam na razie międzymurze obsadzić jukami pozbieranymi od mamy i kuzynki Początkowo myślałam o samych jukach, ale ostatnio natrafiłam na dwie inspiracje: taką i taką
W przypadku pierwszej dodałabym do juki (która mi formą przypomina te bordowe liście) albo stipę albo rozplenicę.
W drugim jest i proso właśnie, rozplenice i lawenda.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
makadamia 08:19, 07 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, na dywanik podoba mi się propozycja Gosi: bodziszek korzeniasty.
Mam go u siebie i właśnie do takiego celu sprawdza się znakomicie. Kwiatki bardzo niepozorne, za to liście przez cały rok (nawet w zimie) trzymają fason. Lepszy niż żurawka

Jako pionowy akcent na północną wystawę nie bardzo wiem co polecić:/.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
iwka 13:26, 07 maj 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kiedyś z Olą babką rozkminiałyśmy juki + sporobolusy, fajne połączenie, nie mogę niestety pina znaleźć.

jako wypełniacz przyszedł mi jeszcze do głowy kopytnik, ale on nie jest zimozielony.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Marzenaka 14:07, 07 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Asia, dziękuję za pokazanie skarpy. Ja wprawdzie nie mam u siebie ale moja siostra ma i prosi żebym jej coś tam posadziła. Jałowce płożące mi do głowy jedynie przychodzą ale widzę że różne różności tak naprawdę można. Dzięki.
____________________
Ogród Marzeny
babka 12:08, 22 maj 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Hej widziałam u Polonii że mrokasi polecałaś sklep internetowy. z hakonką. Czy i ja mogę prosić o namiary? Pozdrawiam i zaglądam do Twojego ogrodu
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies