Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Judith 18:37, 21 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Rojodziejowa napisał(a)
I po pogodzie... pada! Muszę chyba inną sadzarkę kupić (złej baletnicy...), z tą się siłuję niemiłosiernie. Zastanawiam się zatem, czy tego miejsca nie wybrać innego, skoro tu tak twardo... Z czosnkami i kamasjami poszło szybciutko.To miejsce to niemiłosierna mordęga. Z drugiej strony może to i lepiej by było gdyby tą ziemię zruszać w tym miejscu.


Po deszczu ziemia zmięknie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 11:04, 25 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
U sąsiadów małego świderka pożyczam i będę działać, ale na razie z młodym do lekarza :/ Chora połowa dzieci w grupie przedszkolnej.

A tymczasem... Uzyskałam taki efekta jak chciałam z trawkami za thujkami.
Klona nie widać bo stracił już liście.



A inspirowałam się tym...
https://www.puurgroen.nl/wp-content/uploads/2019/04/roermond-rust-en-eenvoud-5.jpg
Taka pierdółka, a cieszy

I teraz jak na to patrzę... to chyba ciut znów zmienię to, co pod klonem....
Poduchy berberysowe (z odmiany Lena) dałabym pod każdym z 3 klonów ginnala (po 2) to by je spięło i na jesień dało dodatkowy kolor


____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
MartaCho 11:35, 25 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2139
Bardzo fajnie! Bardzo ładna rabata. Pomysł z berberysami w punkt!

Widziałam też ostatnio brzozy z rozplenicami i obwódką berberysową- bardzo fajne połączenie... więc jak pod klony między trawy wrzucisz berberysowe poduchy, to tez się sprawdzi
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 20:11, 25 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Świetnie Ci wyszła ta rabata!

Ja z mojej sadzarki zrezygnowałam po pierwszej próbie . Za wolno mi to szło. Później odkopywałam ziemię łopatką, układałam cebule i zasypywałam.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 22:51, 25 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, ta rabata zachwycająca!
Rojodziejowa 21:50, 27 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Dzięki Babeczki!

MartaCho, berberysy Lena kupione, ale jeszcze nie wkopane. Jeszcze mogą pójść przed Rosi do cisów i rdestu Jutro po tulipanach może mnie olśni

Jakiś chaos mi się w to planowanie wkradł Oby to był zwiastun nadchodzącej decyzji ostatecznej

Agatorek Właśnie taki mam jutro plan! Łopata w łapy i sadzenie hurtowe.

Martka no rabata można rzec uboga, ale lubię ją. Ta ciemna zieleń fajnie tu odcina trawnik od rozplenic

Byłam dziś na wycieczce w szkółce w Gołkowicach Górnych. Myślałam, że przywiozę drzewo, ale okazało się, że te, które mi się podobały to były takie ogromne, że innym autem pasowałoby po nie jechać Jeszcze tylu wielkich drzew nie widziałam.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agatorek 23:24, 27 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
A jakie drzewo Ci się nie zmieściło?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 06:29, 28 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dołączam do pytania Agi o drzewo (intrygujący wątek…) i również melduję, że sadzarkę odstawiłam na rzecz szpadla. Technikę Agatorka popieram trzymam kciuki za dzisiejsze wyczyny
Rojodziejowa 08:17, 28 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Było kilka w takiej formie:


To akurat lilak, ale były duże klony ginnala (pokrój ciut inny niz mi się podoba)
Dużo ładnych dereni kousa w takiej samej formie
I np. Klon japoński aconitifolium


Ale jak zobaczyłam, że mi się to do samochodu nie zmieści, to stwierdziłam, żeu tak muszę innym transportem przyjechać. I w sumie jest tego tam tyle, że pewnie kupię drzewo dopiero na wiosnę.


Edit: Exotic Emperor zasadzone. Zawsze jak sadzę mam stresa czy aby na pewno głębokość dobra. Dodatkowo nie obyło się bez strat… przecięłam kabel do lampek…
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
mrokasia 13:53, 28 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
O rety, ale fajnie zaopatrzona szkółka! Lubię takie duże okazy .
Ja wiosną muszę kupić 1 drzewo (chyba kolejnego Kanzana) i jakieś coś na pniu, dość wysoko szcczepione, w miejsce wykopanego Ginnala.

Fajnie wygląda ta rabata z tujkami i rozplenicami, brawo!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies