Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 21:27, 06 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
Agatorek napisał(a)
Asia, mam polestar, u mnie rośnie na słońcu (za kilka lat będzie miała go mniej), ale w lekkim cieniu podobno jej lepiej .

Ale miałaś farta z tymi hortkami, super!


No fart niezły, bo wiedziałam, że mają je na stanie, ale dziś przywieźli nową turę większych w tej samej cenie, ładnie już kwitnących mój mąż pewnie powiedziałby, że raczej niefart ... że znów coś!

Zobaczymy, jak jej będzie u mnie ale jak nie lubiłam takich ażurowych to kolejny raz mi się odmieniło w cieniu wydaje mi się, że będzie fajnie wyglądać.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:28, 06 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
olciamanolcia napisał(a)
Parę detali ale za to konkretnych śliczna stipa u Ciebie tez mnie urzekła i zamierzam jej mieć more and more
Hortensje sliczne - takich jeszcze nie mam
Czy one rosną duże ?


Justyś, właśnie Polestar są z tych najmniejszych, bo max 60cm
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:32, 06 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
Czy tawułę szarą można trzymać w ryzach, żeby była raczej kompaktowym krzewem? Bo dałabym ją w kąt właśnie do kąta tej cienistej rabaty, gdzie jest słoneczka szparka, ale nie chciałbym, żeby się za bardzo rozwaliła...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 21:41, 06 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6904
Moja sąsiadka ma tawulę - nie przycina jej jest puszczona luzem i jest ogromniasta . Może gdybys ja cięła byłaby taka jak chcesz.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 13:43, 07 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
olciamanolcia napisał(a)
Moja sąsiadka ma tawulę - nie przycina jej jest puszczona luzem i jest ogromniasta . Może gdybys ja cięła byłaby taka jak chcesz.


Zatem spróbuję

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 13:51, 07 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
Z racji tego, że rabata będzie tetrisowana i poszerzana, a plan zakłada kilka wysokości roślin na pewno nie będzie mi trzeba tyle host Stiletto.

Jakby ktoś chciał, to się chętnie podzielę. Spokojnie to, co na fotce jest do wydania, a może i nawet drugie tyle.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 13:59, 07 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
Polowałam dziś na serduszkę, ale niestety nie znalazłam nigdzie białej. W jednym miejscu była tylko różowa. A ten cień mój taki akurat o tej porze tj miedzy 13 a 15 mało cienisty, aczkolwiek im większe będą drzewa i thuje tym będzie ciemniej. Na razie zestaw jest taki.



A od mamy pewnie przyjdą jeszcze takie paprocie i irysy za i miedzy hosty big daddy


I znów wydaje mi się, że tego za dużo, ale trochę ją też wysunę, rośliny pogrupuję i w sumie zazwyczaj to tam będzie zielono, tylko faktury różne.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Roocika 14:04, 07 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, wszystkie roślinki bardzo ładne na cienistą, a nie chcesz dać im więcej przestrzeni?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Rojodziejowa 14:30, 07 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
Roocika napisał(a)
Asiu, wszystkie roślinki bardzo ładne na cienistą, a nie chcesz dać im więcej przestrzeni?


No będę poszerzać właśnie, na głebokość rabaty też
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
April 14:41, 07 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Zestawienie fajne, ale same hosty Big Dady zrobią ci rabatę. One dorastają do 120cm na szerokość
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies