Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 10:20, 08 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
Basieksp napisał(a)
No ładna będzie ta cienista rabata ja bardzo lubię takie cieniste może zamiast latri, na tył tej rabaty coś z bordowymi liśćmi, może świecznica? byłaby dość wysoka, kwitnie na biało i zdobi bordowymi liśćmi ale to tak tylko sobie pomyślałam a biała serduszka jak najbardziej, będzie pasowała
m
Basiu, właśnie jej też szukałam. Ma być dopiero w sierpniu w jednym miejscu.
Zastanawiam się tylko, czy ładować tam taką z ciemnymi liśćmi? Czy taką zielonolistną? No i nadal obawy czy nie za dużo tego

Danusia kiedyś na FB i na Insta pokazywała cudny zestaw roślin do cienia właśnie ze świecznicą z bordowymi liśćmi I wygląda rewelacyjnie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
mrokasia 10:28, 08 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18006
Obawiam się Asia, że liatry na cienistej będą słabo kwitły... Reszta fajnie się komponuje .
Świecznica byłaby super, z ciemnymi liśćmi jak najbardziej tylko musi mieć albo odpowiednie tło albo być utopiona w zielonych liściach innych roślin - tak jak na tej danusiowej inspirce.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Rojodziejowa 10:32, 08 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
Paprocie w tle wyglądaja właśnie fajnie, aczkowiek sama zieleń też mi się podoba.

Liatra dziś wyjeżdża do mamy Aczkolwiek chciałam je dać w miejscu, gdzie właśnie dochodzi słonko co nie zmienia faktu, że chętnie się ich pozbędę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
mrokasia 10:37, 08 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18006
No niestety, białe liatry nie powalają . Mam różowe i je lubię .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anuska2507 10:59, 08 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Asiu, jeśli wyślesz paczkomatem, to ja chętnie przyjmę hosty. Pokryję koszty wysyłki, albo w zamian mogę wysłać Ci zieloną żurawkę Malachite. Kwitnie na kremowo, może będzie Ci pasować na tą cienistą. Wrzucę u siebie zdjęcie.

A w ogóle bardzo podoba mi się ten klon wyjdzie fajny zakątek z wielopniowym drzewkiem.
Teraz nie znajdę, ale widziałam ostatnio inspirkę, gdzie podobne drzewko było obudowane deskami, wyrastało jakby z narożnej ławki.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Basieksp 11:09, 08 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10249
mrokasia napisał(a)
Obawiam się Asia, że liatry na cienistej będą słabo kwitły... Reszta fajnie się komponuje .
Świecznica byłaby super, z ciemnymi liśćmi jak najbardziej tylko musi mieć albo odpowiednie tło albo być utopiona w zielonych liściach innych roślin - tak jak na tej danusiowej inspirce.


Też tak myślę, świecznica z ciemnymi liśćmi, ozdobiona hostami, trochę paprotek i na obrzeża coś niskiego, może jakieś żurawki, tak pod kolor świecznicy?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:49, 08 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Rojodziejowa napisał(a)
Czy tawułę szarą można trzymać w ryzach, żeby była raczej kompaktowym krzewem? Bo dałabym ją w kąt właśnie do kąta tej cienistej rabaty, gdzie jest słoneczka szparka, ale nie chciałbym, żeby się za bardzo rozwaliła...

Ja mam i tnę, bez problemu do utrzymania jak również do drastycznego odmładzania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:52, 08 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Rojodziejowa napisał(a)
Z racji tego, że rabata będzie tetrisowana i poszerzana, a plan zakłada kilka wysokości roślin na pewno nie będzie mi trzeba tyle host Stiletto.

Jakby ktoś chciał, to się chętnie podzielę. Spokojnie to, co na fotce jest do wydania, a może i nawet drugie tyle.

Ja mogę przygarnąć na leśną hostową, która powstaje o ile wyślesz lub mnie odwiedzisz, może coś sobie ode mnie weźmiesz przy okazjiPodaj cenę na priv
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 12:54, 08 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
anuska2507 napisał(a)
Asiu, jeśli wyślesz paczkomatem, to ja chętnie przyjmę hosty. Pokryję koszty wysyłki, albo w zamian mogę wysłać Ci zieloną żurawkę Malachite. Kwitnie na kremowo, może będzie Ci pasować na tą cienistą. Wrzucę u siebie zdjęcie.

A w ogóle bardzo podoba mi się ten klon wyjdzie fajny zakątek z wielopniowym drzewkiem.
Teraz nie znajdę, ale widziałam ostatnio inspirkę, gdzie podobne drzewko było obudowane deskami, wyrastało jakby z narożnej ławki.


Ania to podzielę je między Ciebie i Agnieszke Napiszę priv jak będę potrzebować danych do paczkomatu

A chyba wiem i jaką inspirkę Ci chodzi właśnie dlatego, że efekt końcowy jest tak naprawdę nieznany poczekam z ławeczką, bo wyedy miejsce samo może podpowiedzieć jak to najlepiej wykonać. Ja mam conieco pomysłów, ale rośliny muszą się rozbujać, żebym wiedziała, czy to sensownie wymyślam
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:58, 08 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja mam i tnę, bez problemu do utrzymania jak również do drastycznego odmładzania


To świetnie

To i dla Ciebie ukopię tych host

Zobaczymy, jak się tydzień ułoży, to może i by mi się pchnęła na jakąś wycieczkę a jak nie to mogę wysłać.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies