Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 19:33, 14 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Flower1 napisał(a)

No pięknie ,pieknie aż miło popatrzeć. Ale wrzosy zaawansowane.

Dzięki Magda Co roku myślę sobie "no, koniec zmian", a potem i tak przesadzam, dosadzam... już nawet nie walczę z myślami
Wrzosy są teraz cudne, mają intensywny kolor i ładnie grają z hortensjami.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:34, 14 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
A teraz zabieram się za rozmyślanie nad dwiema kolejnymi rabatami.

Pytanie: róże i hortki mają inne wymagania co do gleby, ale czy mimo to da się je posadzić w sąsiedztwie? Potrzebuję różę pnącą na pergolę, a tam zaraz blisko rosną hortensje.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Flower1 20:24, 14 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
_Martini_ napisał(a)

Dzięki Magda Co roku myślę sobie "no, koniec zmian", a potem i tak przesadzam, dosadzam... już nawet nie walczę z myślami
Wrzosy są teraz cudne, mają intensywny kolor i ładnie grają z hortensjami.

ech to tak jak u mnie )
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
jolanka 22:47, 14 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Zrobiłam kolejne zdjęcia Elfe - zobacz, tam widac jej pęd. Oczywiście, że możesz przy pergoli
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
bata 11:24, 15 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Martini czy te hortensje pod oknem masz podwiązane, bo tak pięknie stoją - ostatnio wszędzie o nie pytam,
masz pięknie zrobione rabaty, porządek aż miło oglądać
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
MirellaB 12:18, 15 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
_Martini_ napisał(a)
Mirella, a ile sezonow masz swoje róże? U mnie dopiero będą drugą zimę. Poprzednio nie kopczykowalam, ale obawiam się tęgich mrozów. Nie chciałabym stracić moich róż (choc jeszcze ich mało).

W obecnym ogrodzie róże mam od trzech lat i każdego roku dokupuję
W poprzednim ogrodzie wiele lat i też bez kopczykowania.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 12:22, 15 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
W tym roku obsadzałam nową rabatę hortensjami i różami. Hortki i róże do dołków dostały odpowiednią ziemię
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
_Martini_ 14:10, 15 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
bata napisał(a)
Martini czy te hortensje pod oknem masz podwiązane, bo tak pięknie stoją - ostatnio wszędzie o nie pytam,
masz pięknie zrobione rabaty, porządek aż miło oglądać

Pod oknami są Vanilki i powiem szczerze, że mnie wnerwiają. Są podwiązane (dość chałupnicza robota), a i tak się rozchodzą. Sztywnych jest tylko kilka pędów. Zamierzam wiosną dać każdej okrągłe podpory. Myslę czy to nie kwestia cięcia, chociaż wiosną cięłam mocno zostawiając tylko kilka silnych pędów. A może dlatego, że są jeszcze młode.

Dziękuję za miłe słowa Bardzo motywujące.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 14:11, 15 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MirellaB napisał(a)
W tym roku obsadzałam nową rabatę hortensjami i różami. Hortki i róże do dołków dostały odpowiednią ziemię

Masz gdzieś zdjęcia takiego towarzystwa? Dzisiaj siedziałam na tarasie i prowadziłam monolog czy róże na pewno będą mi tam pasować.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 14:17, 15 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zdjęcie panoramiczne, żeby tło nie przeszkadzało.



Po prawej pergola, po której ma się piąć róża. Czy wyrzucić wówczas Conicę i świerkową kulkę i dać też róże?

Po lewej jakaś sosna szczepiona do przesadzenia. Co w to miejsce?

W nóżkach Limelight są świerki nidiformis i orliki. Orliki sa teraz zjedzone przez Limki i chyba je przesadzę. Będzie mi jednak brakowało w tym miejscu czegoś na wiosnę.

Zastanawiam się czy ta rabata ma być w jeden tonacji czy jednak dać jakiś kolor na bokach.


edit: żółte iglaki w tle będą za chwilę przesadzane. W ich miejsce zielone.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies