Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 13:24, 20 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Widziałam ją właśnie w Twoich zakupach. No ja jakoś na razie się nie zachwycam brązowymi trawami. Aczkolwiek to się pod wpływem O. może zmienić

Na razie ciągle jestem na etapie róż. Chciałabym zrobić jesienne zakupy, mam kilka na liście, ale wciąż nie mogę się zdecydować na pnącą i towarzystwo dla Leonardo. Szukam jakiejś bordowej.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
MirellaB 14:17, 20 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Szukasz pnącej koloru bordowego?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
lindsay80 14:28, 20 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
też przeszłam taką samą drogę jeśli chodzi o brązowe trawy, dwa lata temu mi się w ogóle nie podobały, teraz już tak, tylko ciągle coś nie umiem ich u siebie dobrze skomponować, a poza tym po zimie, część mi zdechła.
____________________
Tu ma być ogród :)
_Martini_ 15:11, 20 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MirellaB napisał(a)
Szukasz pnącej koloru bordowego?

Nie nie. Pnąca kremowa albo Elfe albo Klasztorna. Zastanawiam się czy pnące róże wszystkie mają sztywne baty. Nie znam się.

A bordowe bądź purpurowe mają być w innym miejscu. Chciałabym ciemniejsze róże dopasować do Leo. Jedną jakąś wyższą, a inne mniejsze. Mam chaos w głowie. Róże na zdjęciach mają róże odcienie, a na żywo nie mam gdzie podejrzeć. Poza tym najbardziej chyba chodzi mi o pokrój krzewu. Zwarty, gęsty, coś jak Leonardo. Zdjęcia w necie skupiają się głównie na samych pąkach i kwiatach.

Jak Ci się widzi Twój Alabaster?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 15:19, 20 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
lindsay80 napisał(a)
też przeszłam taką samą drogę jeśli chodzi o brązowe trawy, dwa lata temu mi się w ogóle nie podobały, teraz już tak, tylko ciągle coś nie umiem ich u siebie dobrze skomponować, a poza tym po zimie, część mi zdechła.

Edyta, przez tę właśnie nieumiejętność w komponowaniu moje rośliny mają ciągłe przeprowadzki. No i co chwilę poznaję nowe ciekawe gatunki. A w ogóle najchętniej pozbyłabym się większości iglaków, których tyle nakupowałam w pierwszym i drugim roku. Już nie mam gdzie przesadzać.

Trawy są piękne, dodają lekkości w kompozycjach. Chętnie wsadziłabym sporo tego dobra, ale tego wymarzania się obawiam. U mnie jest ich mało i będą dopiero pierwszy rok zimować. Zobaczymy, pomyślimy
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
anna_t 18:28, 20 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
oglądałaś takie?
Giardina
gospel
ascot
barkarole ta troszke za czerwona
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
_Martini_ 21:15, 20 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dzieki za typy.
Ascot jest pierwsza na liscie.
Giardina jest piekna i czy ona pasowalaby do limek? Bo generalnie myślałam żeby ta rabata z pergola byla cała kremowa.
Gospel... zaraz googluję bo na taką nie trafilam. Masz ją u siebie?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
anna_t 21:21, 20 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nie, ja z bordowych mam tylko munstad wood. i tez poluję na inne bordowe
jadę na święto róż w kutnie to mam nadzieję ze sporo zobaczę na żywo. dzięki Madzen jestem zdecydowana na Ascot a jak na targach urzeknie mnie cos jeszcze to pewnie popłynę
rabata z hortkami limkami i kremowymi różami tak?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:24, 20 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
kurcze pomyliłam się chciałam Ci zaproponować grafin von hardenberg zamiast giardiny, źle spojrzalam w katalog
giardina jest przecież różowa a ja chciaalm Ci parę bordo podsunąć
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
_Martini_ 21:55, 20 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Czy jesteś zadowolona z MW?
Grafin też jest ciekawa. Sprawdzam jednak rozmiary tych bordowych róż i one wszystkie mają do 1,5m a szukam takiej do 0,7m ewentualnie 1m.

Masz szczęście, że będziesz mogła zobaczyć te róże na żywo. U nas w pobliżu nie ma.żadnych takich "festiwali".
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies