Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

Ewik 14:38, 12 sie 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Z trawek może coś z brązowych turzyc?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
_Martini_ 16:25, 12 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
lindsay80 napisał(a)


To trzeba polubić, nie ma wyjścia
Patrzę na to co Ci Janka wkleiła i widzę podobieństwa, u mnie też przy artemiskach są szałwie i trawki.
Te 8 sztuk rośnie u mnie przy ogrodzeniu, tutaj możesz zobaczyć jak to wyglądało przy pierwszym kwitnieniu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=904

A zaraz wrzucę dla Ciebie u mnie zbliżenia na fragment tej rabaty, żeby dokładnie widać było nasadzenia


Dziękować!
Byłam, widziałam, dzięki tym zdjęciom jestem na bank przekonana, że tak będę obsadzać to miejsce.
8 jednakowych róż obok siebie to musi być powalający widok. Poszperam u Ciebie na wątku w poszukiwaniu zdjęć.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 16:29, 12 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ewik napisał(a)
Z trawek może coś z brązowych turzyc?

Ewcia, bardzo dziękuję za sugestię. Generalnie brązowe trawy jakoś do mnie nie przemawiają, ale myślę sobie, że ja po prostu jeszcze do nich nie dojrzałam Dzięki O. polubiłam wiele roślin, na które kiedyś bym nawet nie spojrzała. Tak może też za chwilę być z brązowymi turzycami
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 20:39, 12 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
Łooo, Janka, zatkało mnie! Cudne to jest. I Ty tak z marszu lekką ręką. Ja bym tego i przez calą zimę nie wymyśliła. Bardzo dziękuję!
Pierwsza myśl najlepsza, zostaje.
Jaka trawa z przodu? Na bukszpan to już chyba nie będzie miejsca.

Edit. Jak kopczykujesz róże w kamieniu?


Cieszę się, że pomysł podoba
Trawa z przodu - coś z carexów. Może Evergold, albo któryś "Ever...", może seslerię, jak już ją masz. Ja lubię też carex conica Snowline. Mażenka poleca też carex montana.

Brązowe trawy w stylu buchanani to wg mnie tez jest dobry pomysl, ale nie na przod, tylko pomiędzy tylnymi Mainzer Fastnacht - beda trochę ocieplać kompozycję. Jeżeli wolisz zostać przy zimnych odcieniach, to zamiast nich mozna by dac miskant Adagio, ale on rośnie niezbyt wysoki. Morning Light po kilku latach moglby juz sie nie zmiescic...

Roze w kamyczkach kopczykowalam tymi samymi kamyczkami tak na ok 10 cm wysokości. Wiosną te kamyczki po prostu odsunęłam na boki.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 10:24, 13 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zdjęcie dla Inka74, drugie tłoczenie Chopinów.



Dodam, że po pierwszym kwitnieniu ścięłam je mniej więcej do wysokości tego kwiata, który widać na dole na środku.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 10:35, 13 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Janka, czy carex variegata by tu pasował?

Z tego co jest teraz muszę wykopać dwie kulki danica. Myślę, czy zimą nie będzie trochę pusto. Jak carexy wyglądają w tym czasie?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
jolanka 20:55, 13 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ewa, odpowiedziałam u siebie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zagajanka 13:55, 14 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
Janka, czy carex variegata by tu pasował?

Z tego co jest teraz muszę wykopać dwie kulki danica. Myślę, czy zimą nie będzie trochę pusto. Jak carexy wyglądają w tym czasie?

Jak Ci sie podoba c. Morrowii variegata, to sadz ją. Ona jest kepiasta, na boki sie nie rozlazi. Zimuje, zuma dosyc ladnie wyglada, wiosna juz gorzej. Ale to problem wszystkich careksow. Scinasz nisko i odrasta znowu
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Flower1 16:52, 14 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
_Martini_ napisał(a)
I Limki w innym miejscu



Sesleria H. w tym roku posadzona mnie zawiodła. Ciekawe czy przeżyje zimę, a jeśli tak, to jak będzie wyglądać za rok.

No pięknie ,pieknie aż miło popatrzeć. Ale wrzosy zaawansowane.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
_Martini_ 19:32, 14 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zagajanka napisał(a)

Jak Ci sie podoba c. Morrowii variegata, to sadz ją. Ona jest kepiasta, na boki sie nie rozlazi. Zimuje, zuma dosyc ladnie wyglada, wiosna juz gorzej. Ale to problem wszystkich careksow. Scinasz nisko i odrasta znowu


A to ja bym wolała jednak taką co się rozłazi
Namierzyłam już szkółkę, którą ma wszystkie róże z tego projektu więc w październiku sadzę, jupi! Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies