Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

MirellaB 15:09, 15 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
_Martini_ napisał(a)

Masz gdzieś zdjęcia takiego towarzystwa? Dzisiaj siedziałam na tarasie i prowadziłam monolog czy róże na pewno będą mi tam pasować.

Strona 1179 mojego wątku, drugi zestaw zdjęć to rozplenice, hortensje, róże i Sesleria Heufleriana - tj.rabata trzypoziomowa. Róże mało widoczne, bo wówczas zaczynały zakwitać kolejny raz.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 15:12, 15 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
_Martini_ napisał(a)
Zdjęcie panoramiczne, żeby tło nie przeszkadzało.



edit: żółte iglaki w tle będą za chwilę przesadzane. W ich miejsce zielone.

Takie duże iglaki przesadzać, żeby tylko zmienić tło - szaleństwo.
Ja mam cyprysy Lawsona Ivonne żółto - zielone i nigdy bym ich nie zamieniła na zielone.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
_Martini_ 19:56, 15 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MirellaB napisał(a)

Strona 1179 mojego wątku, drugi zestaw zdjęć to rozplenice, hortensje, róże i Sesleria Heufleriana - tj.rabata trzypoziomowa. Róże mało widoczne, bo wówczas zaczynały zakwitać kolejny raz.

Mirelko, cudnie zestawiłaś wszystkie rośliny. Cała frontowa piękna i świetny pomysł z taka trzypoziomową rabatą! To są Limelight? Mam seslerię H. którą prawdopodobnie będę przesadzać, to może skopiuję (jeśli mogę). Róże zestawiłaś kolorystycznie z tego co widzę.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:59, 15 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MirellaB napisał(a)

Takie duże iglaki przesadzać, żeby tylko zmienić tło - szaleństwo.
Ja mam cyprysy Lawsona Ivonne żółto - zielone i nigdy bym ich nie zamieniła na zielone.

Wiem, szaleństwo. Dziwię się, że mój M nie protestuje, to chyba znak, że przyzwyczaił się do ciągłego przesadzania. Ale Twoje cyprysy mają ładny pokrój, a te moje są poczachrane i mnie strasznie to denerwuje. Ja muszę mieć równo i gładko No i żółtych iglaków zrobiło się u mnie po prostu zdecydowanie za dużo.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Madzenka 06:51, 16 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nie lepiej przystrzyżona cyprysiki zamiast je przesadzać?


Janka pieknie ci skompońowala róze. Polecam carex morrowi variegata oraz do takich kolorów róż carex ornithopoda i silver screptre
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
_Martini_ 08:33, 16 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Marzenko, dzięki za podpowiedź o trawach. Nawet mnnie wyprzedzilas bo pewnie przyszłabym do Ciebie pytać jak juz będę sadzić.

Cyprysy będą przystrzyżone jak juz je przesadzimy Jak ja się uprę, to nie ma bata. Znasz to skądś?
Tak naprawdę to nie gra mi ten żółty kolor.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 17:39, 16 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dzisiaj w ogóle mam jakiś smuteczek
Planujesz, sadzisz, cieszysz się z każdego kwiatucha, ale ogólny widok podcina totalnie skrzydła. Albo widzę puste pole albo sąsiedzkie domy w dodatku żółte (nie znoszę). Z huśtawki widzę rabatę, którą mnie totalnie denerwuje i nie wiem co z nią zrobić, tam będzie w zasadzie cień. Brak mi weny. A to przecież już kończy się czwarty sezon.

To sobie pomarudziłam. Czas na kawkę
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
MirellaB 19:54, 16 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
_Martini_ napisał(a)

Mirelko, cudnie zestawiłaś wszystkie rośliny. Cała frontowa piękna i świetny pomysł z taka trzypoziomową rabatą! To są Limelight? Mam seslerię H. którą prawdopodobnie będę przesadzać, to może skopiuję (jeśli mogę). Róże zestawiłaś kolorystycznie z tego co widzę.

Ta rabata trzypoziomowa to musiała taka być ze względu na spadek - mała skarpa. Jak masz chwilę to zajrzyj do mnie na wątek na 1 stronę to jest to miejsce z mini skalniaczkiem moją największą porażką. Wywaliłam wszystko i robiłam od zera w tym roku.

Hortensje to Incrediball Strong Annabell posadzone w tym roku.

Róże Belveder ładne brzoskwioniowe, niestety chorują - plamistość.

Jak Ci się podoba to kopiuj śmiało
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
anna_t 19:59, 16 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
_Martini_ napisał(a)
Dzisiaj w ogóle mam jakiś smuteczek
Planujesz, sadzisz, cieszysz się z każdego kwiatucha, ale ogólny widok podcina totalnie skrzydła. Albo widzę puste pole albo sąsiedzkie domy w dodatku żółte (nie znoszę). Z huśtawki widzę rabatę, którą mnie totalnie denerwuje i nie wiem co z nią zrobić, tam będzie w zasadzie cień. Brak mi weny. A to przecież już kończy się czwarty sezon.

To sobie pomarudziłam. Czas na kawkę

cześć późno pijesz kawę to pewnie do nocy bedziesz siedzieć i kombinowac co przesadzić

powiedz podoba Ci się busz misz-masz czy jasny układ i geometria?

ja też nie znoszę żółtego
jeśli to polkole koło pergoli to patelnia to zrobilabym na calości rożankę ale ja to mam bzika na ich punkcie więc wiesz..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
MirellaB 20:10, 16 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
_Martini_ napisał(a)
Dzisiaj w ogóle mam jakiś smuteczek
Planujesz, sadzisz, cieszysz się z każdego kwiatucha, ale ogólny widok podcina totalnie skrzydła. Albo widzę puste pole albo sąsiedzkie domy w dodatku żółte (nie znoszę). Z huśtawki widzę rabatę, którą mnie totalnie denerwuje i nie wiem co z nią zrobić, tam będzie w zasadzie cień. Brak mi weny. A to przecież już kończy się czwarty sezon.

To sobie pomarudziłam. Czas na kawkę

Nie martw się, każdy ma chwile załamania. Jutro będzie lepiej
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies