Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

anbu 21:19, 01 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Moja sadzona w zeszłym roku na jesień z gołym korzeniem Mam wrażenie, że podmarzła w marcu jak były przymrozki Teraz jakoś zebrać się nie może
____________________
Ania Ogród Ani :)
_Martini_ 21:20, 01 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MagdaBaj napisał(a)
Pięknieje Twój ogród.

Hej Magda! Dziękuję. Mój ogród teraz a ten, który zakładałam na początku to kompletnie inna historia.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
paulina_ns 21:20, 01 maj 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Martynka, a może trawki dasz jako tło dla róż? Jakoś nic innego jako tło mi do róż nie pasuje
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
_Martini_ 21:28, 01 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ania, ciągle jeszcze zastanawiam się nad pnącą na tę białą pergolę. Generalnie niby jestem zdecydowana na Giardinę, chociaż ta Laguna wiele razy już mi wpadła w oko. Nie wiem tylko czy ona nie będzie za jaskrawa na tej białej pergoli.
Trzymam kciuki, żeby Twoja ruszyła i szybko nadgoniła ten czas. A wiesz, że moja Eden i LO które mogłabym prowadzić jako pnące też się jakoś ociągają. Może pnące krótko cięte tak mają?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 21:34, 01 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
paulina_ns napisał(a)
Martynka, a może trawki dasz jako tło dla róż? Jakoś nic innego jako tło mi do róż nie pasuje

To jest nawet dobry pomysł, biorę pod rozwagę. Tylko, że one dopiero w sezonie urosną, a co wiosną? Właśnie teraz mam tam tuje aurea, drażni mnie ich kolor, no ale jednak nie jest pusto. Trawy to jakie? Miskanty?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
anbu 21:43, 01 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
_Martini_ napisał(a)
Ania, ciągle jeszcze zastanawiam się nad pnącą na tę białą pergolę. Generalnie niby jestem zdecydowana na Giardinę, chociaż ta Laguna wiele razy już mi wpadła w oko. Nie wiem tylko czy ona nie będzie za jaskrawa na tej białej pergoli.
Trzymam kciuki, żeby Twoja ruszyła i szybko nadgoniła ten czas. A wiesz, że moja Eden i LO które mogłabym prowadzić jako pnące też się jakoś ociągają. Może pnące krótko cięte tak mają?


No może być za jaskrawa na tle białego Oby Ci nie wyszły barwy narodowe
Moja nie rośnie w pełnym słońcu, może z tego powodu wybrzydza Ale z drugiej strony czytałam, że Laguna właśnie nie powinna rosnąć w pełnym słońcu, bo takie stanowisko jej do końca nie pasuje
Mam też Eden, ale sadzona dwa tygodnie temu, z gołym korzeniem. Dopiero maciupkie coś pokazuje
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kasia_CS 04:23, 02 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
_Martini_ napisał(a)
Ania, ciągle jeszcze zastanawiam się nad pnącą na tę białą pergolę. Generalnie niby jestem zdecydowana na Giardinę, chociaż ta Laguna wiele razy już mi wpadła w oko. Nie wiem tylko czy ona nie będzie za jaskrawa na tej białej pergoli.
Trzymam kciuki, żeby Twoja ruszyła i szybko nadgoniła ten czas. A wiesz, że moja Eden i LO które mogłabym prowadzić jako pnące też się jakoś ociągają. Może pnące krótko cięte tak mają?


Za jakiś czas zobaczysz Lagunę na mojej pergoli a ze mamy praktycznie identyczne, to będziesz miała dobry pogląd sytuacji tylko, ze moja też tak jak Ani -goły korzeń z jesieni. Z drugiej strony będzie mieć Jasminę, choć z Jasminą, to nie wiem czy był dobry wybór.

Giardinę też jesienią sadziłam-na tle tego mojego białego płotu lamelowego, to tez będziesz miała jako takie wyobrażenie.

Trawy jako tło dla róż.. późno ruszają w większości i zanim to tło, to pewnie czerwiec dopiero nastanie...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mirkaka 06:17, 02 maj 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Martynko, chyba też mam Sapporo, z żółto-kremowych zrobiły się białe.
Pergola biała fajnie wygląda z powojnikami
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
_Martini_ 08:04, 02 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
anbu napisał(a)


No może być za jaskrawa na tle białego Oby Ci nie wyszły barwy narodowe
Moja nie rośnie w pełnym słońcu, może z tego powodu wybrzydza Ale z drugiej strony czytałam, że Laguna właśnie nie powinna rosnąć w pełnym słońcu, bo takie stanowisko jej do końca nie pasuje
Mam też Eden, ale sadzona dwa tygodnie temu, z gołym korzeniem. Dopiero maciupkie coś pokazuje

Eden mam trzeci rok i rusza zdecydowanie wolniej niż pozostałe rzże. W pierwszym roku wcale nie kwitła. Taka to kapryśna panna u mnie.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 08:07, 02 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasia_CS napisał(a)

Trawy jako tło dla róż.. późno ruszają w większości i zanim to tło, to pewnie czerwiec dopiero nastanie...

Obserwuję dwa miskanty, które mam z zeszłego roku i one dopiero coś tam ruszyły. Tak więc trawy z różami owszem, ale pomiędzy. Na tło muszę pomyśleć nad czymś innym. Fajna byłaby powojnikowa ściana, ale to znowu potrzebna by była jakaś konstrukcja...
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies