Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

Zagajanka 22:50, 02 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)

A to jest ta nowa rabata wiśniowa. Chcę tu dosadzić bukszpany w lewy górny narożnik, dwa miskanty za Amanogawą i trzy róże z przodu i z lewej strony. Jak myślicie, jak posadzić te dodatkowe dwie kulki bukszpanowe?


Symetrycznie
do tych co tu już są.
Bo niby taka formalna trochę rabatka powstaje...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 14:41, 03 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasia_CS napisał(a)

Rzuć nazwą tez mi się takie podobają, ale jeszcze nie mam żadnego w tym kształcie.

Kasia, ten nazywa się Violet Pink. Zastanawiam się czy będzie jeszcze później kwitł, bo ten drugi jaśniejszy kwitnie dwa razy
Trzcinnik krótkowłosy. Generalnie nie przepadam za kwitnieniem traw, ale ten ma fajne kłosy.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 14:50, 03 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zagajanka napisał(a)

Symetrycznie
do tych co tu już są.
Bo niby taka formalna trochę rabatka powstaje...

No niby tak na początku myślałam, ale jakoś mi ta trzecia kulka nie daje się wkomponować. Myślałam o czymś takim:



Te kolorowe kropki to róże, choć kolorów jeszcze w sumie nie wybrałam, ale pewnie będę wierna tej notacji Z tyłu miskant ML, żeby korespondował z ML, które wsadzę na rabacie obok.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 15:21, 03 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Coś mi podgryza Heritage, chyba jakiś pajączek robi dziurki w liściach.
No i jest mszyca w kilku miejscach, ale na razie zbieram.

Na pąkach piwonii ciągle biegają mrówki. Czy one mogą zaszkodzić? W ogóle obie piwonie zrobiły mi niespodziankę. Są dopiero drugi rok u mnie i nie spodziewałam się kwiatów jeszcze w tym roku.



Kalinka się rozpędza



Bardzo lubię ją w zestawieniu z tym ciemnym lilakiem.



A pod kalinką ułudka wiosenna. Przy przesadzaniu podzieliłam ją na kilka mniejszych i proszę jak ładnie się rozrasta

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 15:29, 03 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kwiaty Rh CW jakoś szybko marnieją w tym roku. Ledwo rozwiną się z pąka i już przekwitają.



Sesleria Heufleriana jeszcze ładna.



A co się tu nam schowało wśród liści?



Dzisiaj ścięłam już prawie wszystkie tulipany. Zostały Burgundy Lace i Sapporo.
Lawenda w kwadracie basenowym jest bardzo marna. Chyba będzie do wymiany. Myślałam, że to przez zbyt wczesne cięcie, ale w innym miejscu jest już całkiem zielona i zaczyna roztaczać piękny zapach. Wczoraj pierwszy raz piłam herbatę lawendową, ale jakoś średnio mi podchodzi.
Ogród jest mocno zmoczony nocnymi ulewami, ale dzisiaj znowu upał. Tylko wieje bardzo.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Kasia_CS 16:34, 03 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
_Martini_ napisał(a)

Trzcinnik krótkowłosy. Generalnie nie przepadam za kwitnieniem traw, ale ten ma fajne kłosy.


A no widzisz, to właśnie mój planowany trzcinnik
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MagdaBaj 19:15, 03 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Ale piękna ta kalina.Przy lizaku tym ładniej jej. Dobrzeki że nie usunelam swojego.A korcilo mnie bardzo.
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
anbu 21:43, 03 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wszystko śliczne Nowa zdobycz to kanzan? będzie pani zadowolona
____________________
Ania Ogród Ani :)
_Martini_ 22:03, 03 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasia_CS napisał(a)


A no widzisz, to właśnie mój planowany trzcinnik

Kupiłam w ciemno w stacjonarnym, po prostu była ładna kępa trawy więc wzięłam. Raczej rzadko dokonukę takich spontanów, ale ten się bardzo opłacał. Jak chcesz go u siebie posadzić, tzn z czymś w towarzystwie czy soliter?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 22:06, 03 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MagdaBaj napisał(a)
Ale piękna ta kalina.Przy lizaku tym ładniej jej. Dobrzeki że nie usunelam swojego.A korcilo mnie bardzo.

No coś ty! Każdej wiosny czekam bardzo na jej kwitnienie. Uwielbiam właśnie tę odmianę i jej wielkie białe kule. Mam cztery krzewy. Fakt, łapie czarne mszyce, ale jestem czujna i nie dopuszczam, żeby mi się panoszyły po ogrodzie
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies