Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

Kasia_CS 12:58, 04 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
_Martini_ napisał(a)
Czy już powinny wychodzić listki zawilców jesiennych? Bo u mnie się w tym miejscu gdzie powinny być nic nie dzieje. Jeśli mi zaginęły to już powinnam sadzić kłącza teraz, żeby były na jesień?


U mnie jesienne już dawno powychodzily i całkiem spore są.. co do drugiego pytania to się nie orientuję

Dziękuję za wymiary i zdjęcia trzcinnika :*
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
_Martini_ 17:08, 04 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
tulucy napisał(a)
Moje się pną po jabłonkach. Mają tam tak świetlisty cień. Sprawdzę jakie, ale one z ciemno kwitnących.

Mniejsza o kolor. Chcę po prostu zakryć te łyse gałęzie. Swoją drogą, ciekawe dlaczego one są łyse...
Dzisiaj takie piękne powojniki oglądałam, kwiaty miały ogromne.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 17:10, 04 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasia_CS napisał(a)

U mnie jesienne już dawno powychodzily i całkiem spore są.. co do drugiego pytania to się nie orientuję
Dziękuję za wymiary i zdjęcia trzcinnika :*

Więc chyba uszkodziłam moje zawilce rozkopując tę rabatę.W ogrodniczym dzisiaj jeszcze nie mieli. Pewnie się pojawią sadzonki, ale dopiero latem. Chyba jednak spróbuję dostać gdzieś kłącza.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 17:11, 04 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dziewczyny co to za robale zjadają mi liście orlika?? Żarłoczne są bardzo, opitoliły niemal wszystkie młode sadzonki. A myślałam, że to burza mi zrujnowała te listki.

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
tulucy 18:22, 04 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gąsienice jakieś. U mnie potrafią same łodyżki zostawić.

U Mrokasi Guernsey rośnie w cieniu. On ponoć dobrze znosi takie warunki. Ja w cieniu mam Etoile Violette (rośnie na płocie, a za płotem tuje wysokie u sąsiadów), na jabłonce mam Romantika, a na drugiej jabłonce Warszawska Nike. Romantika mocniejsza, ale ciut więcej ma słoñca.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 18:36, 04 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Tez nie wiem, co to za male zielone potworki. U mnie tez bywaja. Zbieraj lub pryskaj, bo one bardzo zarloczne. Potrafia sie tez rzucic na inne rosliny, np. roze


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:44, 04 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
_Martini_ napisał(a)
Burgundy Lace - taki sobie mocny akcent zasadziłam na środku ogrodu Świecą z daleka. To już ostatnie tulipany u mnie. Powoli zaczynam obcinać rozsypujące się kwiaty.



Ten trzcinnik to zdecydowanie mój numer jeden na wiosnę wśród traw.





Super kolor tulipanow. Zimuja czy sa jednoroczne?

Trzcinniki tez sliczne. Ide szukac nazwy, bo pewnie gdzies juz podalas
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
_Martini_ 18:49, 04 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dziewczyny, wyzbierałam dosyć sporo i wyniosłam na pole. Ale tego jest tyle, że niestety zdecydowałam się na killing strasznie mi głupio, chcę też ratować moje rośliny. Na różach bym im zupelnie nie dopuściła.

Łucjo, dzięki za nazwy, obejrzę wieczorem te powojnik. Najbardziej mi właśnie o ten cień chodzi.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Anda 18:51, 04 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Nie przejmuj sie tak killingiem Ja przewaznie je zbieram i wkladam do karmnika. Ptaki wykonuja za mnie ta brudna robote Gdybym miala plage, to tez uzylabym broni smiercionosnej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
_Martini_ 18:52, 04 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Anda napisał(a)


Super kolor tulipanow. Zimuja czy sa jednoroczne?

Trzcinniki tez sliczne. Ide szukac nazwy, bo pewnie gdzies juz podalas

Te tulipany mam dopiero od tego roku. Mam nadzieję, że przezimują.
Trzcinnik krotkowłosy. Fajny, nie?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies