Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 21:38, 19 lut 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Jeszcze pod koniec poprzedniego sezonu wykopalismy na srodku ogrodu kwadrat, docelowo ma to być miejsce na stół i krzesła. Zdążyłam jeszcze jesienia wkopać tam cisy. Teraz prace nabiorą tempa, bo do komunii w maju musi to miejsce wyglądać przyzwoicie.

Potrzebuje w jeden narożnik niedużego drzewka. Marzeniem jest magnolia, ale warunki zupełnie niesprzyjające więc dam sobie spokój. Ponieważ uwielbiam brzozy, a w zasadzie ich białe pnie, myślę intensywnie nad odmianą Long Trunk. Jest jeszcze trochę czasu do namysłu i mam nadzieję, że może znajdę coś ciekawego w szkolkach.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 21:38, 26 lut 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kupiłam w czwartek w Lidlu cebulki irysow, 24 cebule za niecałe 5 zł. Zaraz je posadziłam ale zastanawiam się czy zakwitną w tym roku.

Póki co, wyskubałam seslerię i poczyściłam orliki. Z rozpędu ścięłm też lawendę, ale to chyba za wcześnie.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 14:05, 02 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Sesleria Heufleriana wygląda obecnie tak
Wyskubałam tylko suche badylki i ścięłam końcówki. Myślę, żeby jednak ją ciachnąć po całości, tylko się boję, żeby nie narozrabiać.

Pączki młodziutkiej Pashminy


Krokusik


Moje własne zeszłoroczne siewki orlika, jedne z wielu, które wykiełkowały


A to nie wiem co Nie pamiętam, co tu sadziłam. Sprawdzam jesienną listę cebulek i nic mi tam nie pasuje.

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
mirkaka 18:42, 02 mar 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Jakąś monetę przy Pashminie chyba dojrzałam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
_Martini_ 20:44, 02 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ja pierniczę, Mirka, ale masz oko! Gapiłam się chyba z minutę i dopiero wypatrzyłam. Ja to naprawdę muszę sobie seksy sprawić, coraz gorzej widzę.

Dzisiaj chciałam jeszcze pokazać jaki to nowy projekt nam się szykuje, ale było takie gradobicie, że nie mogłam zdjęcia zrobić. Mam kilka pytań w związku z tym projektem, jutro wstawie fotkę.

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 21:10, 02 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Nie mogłam wytrzymać i pobieglam z latarką sprawdzić tę monetę. Ludzie, ja mam skarby w ogrodzie! Nie wiem skąd tam wziął się 1 pens

Pilnie poszukuję opinii na temat róży Kurfurstin Sophie. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Magda70 21:44, 02 mar 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
_Martini_ napisał(a)
Sesleria Heufleriana wygląda obecnie tak
Wyskubałam tylko suche badylki i ścięłam końcówki. Myślę, żeby jednak ją ciachnąć po całości, tylko się boję, żeby nie narozrabiać.



a po co ciachnąć? ładna jest. Jak będzie miala zołte badyle to wtedy ciachaj.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
_Martini_ 21:53, 02 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Żółte wyskubałam. Pomyślałam, że jak tak leży (przynajmniej ta jedna) to coś z nią nie halo. Posłucham rady i zostawię ją w spokoju. Dzięki!
W ogóle to być może będę musiała ją przesadzić i nie wiem jaki termin byłby najlepszy.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lindsay80 22:44, 02 mar 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Ładnie wygląda ta sesleria, chyba mogłaby tak zostać.
Ja z kolei swoją Hefleriane i Sadleriane oskubałam z wszystkich starych ździbeł, zostawiłam tylko młodziaki, takie jeżyki się zrobiły.
Wstawię fotki u siebie.

____________________
Tu ma być ogród :)
_Martini_ 21:15, 03 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Edyta, widziałam. Twoje kępki mniejsze, ale ładniejsze, taka soczysta zieleń. Odczekam jeszcze i swoje lekko przytnę. Zastanawiam się jeszcze czy mam tę seslerię zostawić na swoim miejscu. Jesienią dosadziłam tu 4 sztuki Pashminy, a z tyłu planuję trzy różaneczniki. Będę potrzebowała wypełniaczy, ale bez jakiejś cepeliady, ma być porządeczek, bo to frontowa rabata. Macie jakiś pomysł?

Jutro plan ambitny trzeba wykonać w ogrodzie, mam nadzieję, że pogoda będzie taka jK zapowiedzi.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies