Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 19:40, 29 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
kamila66 napisał(a)
Martini piękne róże Stipa także Ja też cierpię z powodu suszy, już to podlewanie wychodzi mi bokiem...

Dzięki Kamilko Susza u nas straszna. Róże ledwo otworzą pąki i zaraz przekwitają. Tempo w tym roku zawrotne. Nie mam nawadniania, więc codziennie biegamy z wężem. Z lekka mnie już to denerwuje.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:43, 29 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
mirkaka napisał(a)
Hortensja już Ci kwitnie ?
Stipa przepiękna, moja nie przezimowała, teraz mam same maleńkie siewki.
Róże też już zaczynają, lubię ten czas, wszystkie są jeszcze takie zdrowe

Mirko, nie nie, to jest hortensja kupiona teraz w ogrodniczym, więc na pewno podpędzona. W te upały ma ciągle zwiędnięte kwiaty, biedna taka. Zeszłoroczna nie kwitnie i wcale się nie spodziewam, bo taki miałam"świetny" pomysł, żeby ją obciąć wiosną. Leciałam z sekatorem przez wszystkie hortensje i tej też się oberwało.
Siewki stipy też mam sporo. Po upałach zbiorę je i wsadzę w większych kępkach.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:53, 29 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dzisiaj wreszcie odetchnęłam po ciężkim tygodniu w pracy, normalnie tydzień wyjęty z życiorysu. Do ogrodu wchodziłam na moment, ale ogólnie nie było ani czasu ani nastroju na podziwianie. Na szczęście nie ominął mnie całkiem ten różany spektakl i coś tam zdjęć zdążyłam zrobić. A ponieważ ogród to jednak najwspanialsze miejsce na relaks, to proszę mi wybaczyć, że będę teraz przynudzać kadrami róż
Ogólnie plaga: mszyce, powygryzane liście i masa jakiś chrabąszczy, które totalnie objadają płatki. eM zrobił oprysk. Wszystko to widać na załączonych zdjęciach.

Mrs John Laing, mega zaskoczenie. Jestem zauroczona kwiatem, zapachem i kształtem krzewu <3

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:56, 29 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Louis Odier, kocham tak samo mocno jak chyba wszyscy na O.

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:59, 29 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Princess Anne, nie zdążyłam się nacieszyć. Ale ma jeszcze pączki, więc liczę, że nadrobię. Intrygujący kolor.



Olivia Rose, piękna jest. Taka porcelanowa dama. Upały ją strasznie męczą.

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:14, 29 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Mary Rose, ładnie ukształtowany krzew. Jest dosyć jaskrawa.



Gertrude Jekyll, ma bardzo podobny kolor do Mary. Sztywne pędy, zwarty krzew. Z daleka świeci na rabacie.



Mainzer, jedyna róża, która mnie denerwuje. Trzeci sezon i znowu jeden kwiat i jaki trupi. Żal mi jednak wywalić zdrowy krzew. Na szczęście wsadziłam go na końcu rabaty.

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:17, 29 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Pompon Flower Circus, czyli po prostu boska Pashmina. Sztuk mam 4. Dadzą czadu już za chwilę.



Baronessa, w rzeczywistości ma trochę cieplejszy odcień.



Wedgwood Rose, powoli się rozkręca.

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:21, 29 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kurfurstin Sophie, ostał mi się jeden pęd z pąkiem, bo drugi złamał mi synuś



Mariatheresia pięknie się pokazuje. Gęsty krzew, zwarty, kwiaty bardzo pełne.



Mam też dwie piwonie. Jedna to Sara Bernhard. Otworzyła nagle wszystkie pąki i jest tak ciężka, że patrzy w dół. Koniecznie muszę dać jej podporę na przyszły sezon, żeby podziwiać te cudowne wielkie kwiaty.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:24, 29 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Tu mam takie trochę puste miejsce. Chcę wypełnić pod powojnikiem różą. Myślę o mocnym kolorze, jakaś purpura. Chciałabym nawet przesadzić tu Williama. A może Falstaff? Co myślicie?

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
anpi 20:41, 29 maj 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Zaczęło się różane szleństwo!!!...i lawendowe...Ach!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies