Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

mrokasia 08:24, 20 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
U mnie ćma już zaatakowała. Zareagowałam w porę i straty nie są duże ale jednak buksy są trochę najedzone.
Fajnie, że tak wszyscy się u Was zaangażowali w walkę z ćmą. Nie byłabym jednak tak optymistyczna - nawet jak wytłuczecie pierwsze pokolenie gąsiennic to ćmy przylecą z ulicy obok... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agatorek 10:13, 20 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
malgol napisał(a)


Nie wytrzymałam.zrobiłam oprysk mospilanem. Wszystkie buksy na ulicy aż trzęsą się od gąsienic wiec nie mogłam tak stać i czekac lepinox pójdzie w ruch jak pojawią się zielone potwory . Z drugiej strony dziwię się dlaczego u mnie nie ma??


Jak będziesz robiła oprysk mospilanem co 6-8 tygodni od końca kwietnia do września/października, to larwy się nie pojawią.
Takie mam info od producenta bukszpanów, od którego kupowałam swoje. Tak też pryskam u siebie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
malgol 10:43, 20 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)
U mnie ćma już zaatakowała. Zareagowałam w porę i straty nie są duże ale jednak buksy są trochę najedzone.
Fajnie, że tak wszyscy się u Was zaangażowali w walkę z ćmą. Nie byłabym jednak tak optymistyczna - nawet jak wytłuczecie pierwsze pokolenie gąsiennic to ćmy przylecą z ulicy obok... .
najbliższą ulica jest za lasem może nie przedrą się przez drzewa
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 10:44, 20 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Agatorek napisał(a)


Jak będziesz robiła oprysk mospilanem co 6-8 tygodni od końca kwietnia do września/października, to larwy się nie pojawią.
Takie mam info od producenta bukszpanów, od którego kupowałam swoje. Tak też pryskam u siebie.


I ja tak będę i przekaze instrukcje sąsiadom
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Agatorek 20:43, 20 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
1 łyżeczka do herbaty (czubata) na 5 l wody
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
AgaCzek 21:40, 20 maj 2022


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
U mnie ćma ukatrupiona lepinoxem to teraz mam gigantyczna ilość miodunki - trzeba było prysnąć mospilanem ale jakoś nie widać by zadziałał
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
malgol 08:14, 23 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Agatorek napisał(a)
1 łyżeczka do herbaty (czubata) na 5 l wody


Ale czego łyżeczka?? mospilanu??
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Zana 10:22, 27 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
malgol napisał(a)
Pochwalę się jeszcze rodkami i Jordanem bo bujnął aż milo To to limonkowe za sosną




To mój Jordan Twojemu nawet do pięt nie dorasta, o kolankach nie wspominając Ależ Ci się rozbujał pięknie Co Ty mu dajesz?
Boskie to zestawienie tulipanów Montego I w ogóle ogród prezentuje się jak zwykle znakomicie cudnie Oglądam i oglądam.
Z którym klonem masz problem?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
malgol 11:55, 27 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Zana napisał(a)


To mój Jordan Twojemu nawet do pięt nie dorasta, o kolankach nie wspominając Ależ Ci się rozbujał pięknie Co Ty mu dajesz?
Boskie to zestawienie tulipanów Montego I w ogóle ogród prezentuje się jak zwykle znakomicie cudnie Oglądam i oglądam.
Z którym klonem masz problem?

Ale się cieszę ,że wpadłaś! No więc Jordan rośnie sam , bez wspomagania i sama się temu dziwię bo mi tak łatwo nie idzie z tymi roślinami Już chyba ma z 2.5 m i zagląda do sąsiadki.
Natomiast Sangokaku załapał coś czego nazwy wymieniać się boję bo może jednak to nie to a bym wykrakała Obcięłam tą podejrzaną gałązkę z dużym marginesem zdrowego mięska i liczę ,że na tym sie skończy. Stracił troszke na urodzie ,ale zdrowie ważniejsze. Na razie nic sie nie dzieje. szkoda by była bo dopiero jesienią posadziłam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Zana 12:11, 27 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jeszcze nie zdążyłam wszędzie "wpaść"
Mój Jordan też ma zaschniętą jedną gałązkę, ale taką cienką, mam nadzieję że to uszkodzenie zimowe. Jeszcze jej nie ciachnęłam, no bo jakoś tak wyszło. Patrząc na Twojego to chyba swojego przesadzę, to przecież bracia, ale gdzie mojemu do Twojego
Trzymam kciuki za Sango! To też było moje marzenie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies