Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Gosiek33 13:46, 24 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pod komposten na rabatę wyniesioną położyłam tektury, żadna nie padła łupem korzeni wiekowej sosny nad nią


Myślałam też o podeście - jak wokół obudowa pojedynczego drzewa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:50, 24 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
ładny dom ilustrował trochę pomysłów
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
deszczowymaj 13:52, 24 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Wpadam tylko na chwilę.. Pozdrowienia zostawiam ..nic nie pomogę..oczywiście..jak zawsze nie mam pojęcia o co Tu chodzi
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
makadamia 13:57, 24 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gosiek33 napisał(a)
Jak nic nie rośnie to może wyniesioną rabatę - wsypać dużo kompostu powinno wszystko wtedy rosnąć?


Niezależnie od problemów technicznych, obawiam się, że taka górka ni z tego, ni z owego niezbyt dobrze by wyglądała. Pamiętam, że u siebie też borykasz się z podobnym problemem i nasypanie wyżej ziemi u Ciebie się sprawdziło, ale Ty masz inne ukształtowanie terenu i większą powierzchnię.

Pomysł Iwonki z donicami rozwiązałby problem techniczny ale czekam aż będzie mogła go rozrysować. Ja na razie sobie tego nie wyobrażam. To co wymyśliłam, to wygląda "nic mi tu nie chce rosnąć, więc ustawię kilka doniczek z kwiatkami, żeby udawały normalną rabatę".

Jak Dorka miała podobny problem (miejsce pod drzewami, gdzie nic nie chce rosnąć) to jej wymyśliłam zrobienie podestu. I ten podest u niej bardzo fajnie wygląda. Czy nie mogłam sobie też czegoś takiego wymyśleć?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:01, 24 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
deszczowymaj napisał(a)
Wpadam tylko na chwilę.. Pozdrowienia zostawiam ..nic nie pomogę..oczywiście..jak zawsze nie mam pojęcia o co Tu chodzi


Ja też nie wiem o co chodzi. Jak zwykle: zaczynam od prostego pytania o rabatę, a kończy się na skomplikowanej dyskusji o zmianach na pół ogrodu.
Dziewczyny bezbłędnie idą do źródła problemu i nie dają sobie mydlić oczu jakimiś kwiatkami
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 14:01, 24 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Asia, dasz radę. Kto jak nie Ty?


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosiek33 14:04, 24 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
makadamia napisał(a)


Niezależnie od problemów technicznych, obawiam się, że taka górka ni z tego, ni z owego niezbyt dobrze by wyglądała. Pamiętam, że u siebie też borykasz się z podobnym problemem i nasypanie wyżej ziemi u Ciebie się sprawdziło, ale Ty masz inne ukształtowanie terenu i większą powierzchnię.

Pomysł Iwonki z donicami rozwiązałby problem techniczny ale czekam aż będzie mogła go rozrysować. Ja na razie sobie tego nie wyobrażam. To co wymyśliłam, to wygląda "nic mi tu nie chce rosnąć, więc ustawię kilka doniczek z kwiatkami, żeby udawały normalną rabatę".

Jak Dorka miała podobny problem (miejsce pod drzewami, gdzie nic nie chce rosnąć) to jej wymyśliłam zrobienie podestu. I ten podest u niej bardzo fajnie wygląda. Czy nie mogłam sobie też czegoś takiego wymyśleć?



o podeście też myślałam, tam każda donica będzie pasowała
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
makadamia 14:23, 24 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gosiek33 napisał(a)
pod komposten na rabatę wyniesioną położyłam tektury, żadna nie padła łupem korzeni wiekowej sosny nad nią


Myślałam też o podeście - jak wokół obudowa pojedynczego drzewa


O takiej ławeczce dookoła pnia też myślałam.
Problem jest jeden: taka ławeczka wymaga przestrzeni dookoła siebie. A ja w tym miejscu potrzebuję masywnych nasadzeń, żeby oddzielić podjazd od części ogrodowej.

I chyba z tego samego powodu odpuściłam pomysł puszczenia ścieżki pod tym świerkiem.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:27, 24 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gosiek33 napisał(a)
ładny dom ilustrował trochę pomysłów


Wszystkie inspiracje ładne.
Ale zauważ, że wszystkie dotyczą drzew liściastych.
Swoje liściaste (tj.: lipy) podsadziłam bez większych problemów, ale z iglakami sprawa przedstawia się zupełnie inaczej - sama zresztą wiesz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:28, 24 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Asia, dasz radę. Kto jak nie Ty?



Albo nie dam rady i zostanie takie bajzlowisko. to też jakaś opcja
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies