Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

TAR 12:54, 24 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7548
Apropo bluszczu, swierkow i suchego cienia wczoraj ogladałam Maje w ogrodzie w Gdyni, Pani miala przepiekna rabate ze swierkiem i bluszczem, az pozazdroscilam. Asia, powinnas obejrzec.

W przerywniku miedzy programami i Danusia sie objawila z pogadanka jak zakladac trawnik
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 13:10, 24 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Może ten pomysł to będzie jak kulą w płot ale... może by tu pod świerkiem ławeczkę zainstalować? W tym miejscu, gdzie nic nie chce rosnąć? Stałaby niemal naprzeciwko tej pierwszej. Hę?


Ja już sobie pluję w brodę, że nie wymyśliłam jakiegoś sposobu, żeby pod tym świerkiem jakąś ścieżkę po prostu zrobić

Iwonka proponuje mi tu donice, Ty ławeczkę, zaczynam się przekonywać do tego kierunku, tylko jeszcze nie wpadłam na TEN pomysł...

Ławeczkę jedną już mam i nie jestem pewna, czy przeniesienie jej z pierwotnego miejsca to słuszna koncepcja, ale poprzymierzać z pewnością mogę.

Chyba kilka sztuk czegoś lepiej by tu wyglądało niż jedna duża sztuka...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:11, 24 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
UlaB napisał(a)


Kiedy jest dobry czas na podkrzesanie świerka?


Każdy

Co do reszty, to musiałabym przemyśleć temat.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:12, 24 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
Apropo bluszczu, swierkow i suchego cienia wczoraj ogladałam Maje w ogrodzie w Gdyni, Pani miala przepiekna rabate ze swierkiem i bluszczem, az pozazdroscilam. Asia, powinnas obejrzec.

W przerywniku miedzy programami i Danusia sie objawila z pogadanka jak zakladac trawnik


Zaraz zobaczę, czy w necie już jest, dzięki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 13:19, 24 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


(...)

Chyba kilka sztuk czegoś lepiej by tu wyglądało niż jedna duża sztuka...


Trudno się nie zgodzić


Pomysły z ławkami są zawsze fajne. Jak jest z niej widok na coś.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosiek33 13:20, 24 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jak nic nie rośnie to może wyniesioną rabatę - wsypać dużo kompostu powinno wszystko wtedy rosnąć?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 13:23, 24 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosiek33 napisał(a)
Jak nic nie rośnie to może wyniesioną rabatę - wsypać dużo kompostu powinno wszystko wtedy rosnąć?


Korzenie świerka przerosną wszystko, nawet do góry (zwłaszcza jak tam będzie im fajnie). To potwory, nie pozwalają roślinom korzenić się głębiej a rh mogą dać radę systematycznie podlewane i nawożone, nie korzenią się głęboko a korzenie są w masie, więc jest lepiej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mrokasia 13:32, 24 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
makadamia napisał(a)


Ławeczkę jedną już mam i nie jestem pewna, czy przeniesienie jej z pierwotnego miejsca to słuszna koncepcja, ale poprzymierzać z pewnością mogę.


Ja myślałam o drugiej ławeczce a nie o przenoszeniu tutaj tej pierwszej .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 13:34, 24 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Korzenie świerka przerosną wszystko, nawet do góry (zwłaszcza jak tam będzie im fajnie). To potwory, nie pozwalają roślinom korzenić się głębiej a rh mogą dać radę systematycznie podlewane i nawożone, nie korzenią się głęboko a korzenie są w masie, więc jest lepiej.



Dokładnie.
Właśnie taką sytuację mam w kompostowniku. Nie wiem kto dokładnie jest winny, bo podejrzanych jest trzech: świerk, tuja i cis, ale któryś z nich puścił korzenie w górę i w zeszłym roku miałam problem, żeby wybrać kompost.
Podłożyłam jakąś folię i zobaczymy co będzie w tym roku.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:34, 24 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Ja myślałam o drugiej ławeczce a nie o przenoszeniu tutaj tej pierwszej .


dwa grzyby w barszcz? nie za dużo?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies