Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 10:23, 25 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Niesamowite jest to wspólne planowanie, otwiera tyle możliwości. Podest Wam się przyda. Fajnie będzie wyglądał naprzeciw hamaczyska.

Donice też, jak lubisz murowane i spasują ze ścianką.



Czyli dwa razy tak.

Myślę jeszcze i nie wykluczam niczego, ale wstępnie skłaniam się jednak do zrobienia podestu pod konstrukcją hamakową. Tam bardziej się przyda, bo dzieciaki tam biegają, z hamaka się korzysta, więc nawet bluszcz ma problem z rośnięciem.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:25, 25 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


No widzisz sama ile masz drewna w ogrodzie .


Niby tak, ale drewno drewnu nierówne. Ta lazura, którą chciałam malować ogrodzenie na podest raczej się nie nadaje. Będę się musiała wypytać o to.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 10:35, 25 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7836
makadamia napisał(a)


Niby tak, ale drewno drewnu nierówne. Ta lazura, którą chciałam malować ogrodzenie na podest raczej się nie nadaje. Będę się musiała wypytać o to.


olej lub wosk do tarasów zewnętrznych, twardy

ja mam sprawdzone te produkty, tanie niestety nie sa do zewnątrz
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 10:44, 25 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No rzeczywiście - zdecydowanie nie tanie
Ale może jakieś mniejsze pojemności da się znaleźć. 25 litrów chyba nie potrzebuję (mam nadzieję)?

Ten kamienny szary wygląda podobnie do lazury, więc może nie będzie tak źle.

Teraz mam dylemat: od czego zacząć? Podest, donice czy ogrodzenie przy kominku? Chyba jednak ogrodzenie, bo sąsiadom przeszkadzały gałęzie zwieszające się nad murem, przycięli, i teraz jesteśmy całkiem na widoku.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 10:48, 25 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
No rzeczywiście - zdecydowanie nie tanie
Ale może jakieś mniejsze pojemności da się znaleźć. 25 litrów chyba nie potrzebuję (mam nadzieję)?

Ten kamienny szary wygląda podobnie do lazury, więc może nie będzie tak źle.

Teraz mam dylemat: od czego zacząć? Podest, donice czy ogrodzenie przy kominku? Chyba jednak ogrodzenie, bo sąsiadom przeszkadzały gałęzie zwieszające się nad murem, przycięli, i teraz jesteśmy całkiem na widoku.


to ja też zaczęłabym od osłonięcia od sąsiadów,żeby potem bez gapiów resztę robić
Dlaczego co rok lista prac do wykonania się wydłuża zamiast skracać ?
Coś tu nie gra
____________________
Dorka Zakręcony ogród
TAR 10:52, 25 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7836
makadamia napisał(a)
No rzeczywiście - zdecydowanie nie tanie
Ale może jakieś mniejsze pojemności da się znaleźć. 25 litrów chyba nie potrzebuję (mam nadzieję)?

Ten kamienny szary wygląda podobnie do lazury, więc może nie będzie tak źle.

Teraz mam dylemat: od czego zacząć? Podest, donice czy ogrodzenie przy kominku? Chyba jednak ogrodzenie, bo sąsiadom przeszkadzały gałęzie zwieszające się nad murem, przycięli, i teraz jesteśmy całkiem na widoku.


na swoj taras 13m2 plus schody, plus czoła podestu przez 2 sezony zuzyłam baniaczek 2,5 l. Pierwszy sezon malowany 2-krotnie. Produkt bardzo wydajny. Choc zamiast lazury lepszy mi sie wydaje barwiony olej.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
antracyt 12:19, 25 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11909
makadamia napisał(a)


Czyli dwa razy tak.

Myślę jeszcze i nie wykluczam niczego, ale wstępnie skłaniam się jednak do zrobienia podestu pod konstrukcją hamakową. Tam bardziej się przyda, bo dzieciaki tam biegają, z hamaka się korzysta, więc nawet bluszcz ma problem z rośnięciem.


Ten podest chciałabyś dać pod całą powierzchnię - łącznie z dziecięcymi huśtawkami i linami? Bo tak się zastanawiam - czy Twoje chłopaki często z huśtawek spadają?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
makadamia 12:42, 25 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


na swoj taras 13m2 plus schody, plus czoła podestu przez 2 sezony zuzyłam baniaczek 2,5 l. Pierwszy sezon malowany 2-krotnie. Produkt bardzo wydajny. Choc zamiast lazury lepszy mi sie wydaje barwiony olej.


O, to mi na pewno więcej nie będzie trzeba.

DorKa napisał(a)

Dlaczego co rok lista prac do wykonania się wydłuża zamiast skracać ?
Coś tu nie gra


Jedna z niewyjaśnionych tajemnic wszechświata

antracyt napisał(a)


Ten podest chciałabyś dać pod całą powierzchnię - łącznie z dziecięcymi huśtawkami i linami? Bo tak się zastanawiam - czy Twoje chłopaki często z huśtawek spadają?


Tak. Na całą. I tak się boję, że spadając uderzą o krawężnik. Drewno bezpieczniejsze.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasya 15:11, 25 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42716
makadamia napisał(a)


O, to mi na pewno więcej nie będzie trzeba.



Jedna z niewyjaśnionych tajemnic wszechświata



Tak. Na całą. I tak się boję, że spadając uderzą o krawężnik. Drewno bezpieczniejsze.


Co to za kaktusy w donicach ? Aż takie ocieplenie klimatu ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 15:21, 25 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Co za zołza?! Tak nie docenić mojego talentu do rysowania!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies