Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Johanka77 22:19, 13 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
makadamia napisał(a)




Rozwojowo

Powiem Ci, że dużo lepiej się sadzi, jak się ma wszystkie rośliny we właściwych ilościach


No patrz!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
makadamia 07:28, 14 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)


Ooo, to super, że się udało!! No trochę szkoda z tą jedną do zwrotu, ale człowiek czasem tak się na coś napali, że na oczy mu para i nie widzi




no właśnie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:28, 14 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Johanka77 napisał(a)


No patrz!


wiem, odkrycie roku
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Basia_KRK 10:29, 15 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
makadamia napisał(a)



tutaj tiarelka pink skyrocket w rozkwicie; uważam, że to jakieś dziwne przeoczenie, że ona nie należy do ogrodowiskowych must have-ów: pięknie kwitnie, atrakcyjna z liści, wytrzymała, ale nie rozłazi się, długo trzyma liście (przez całą zimę).. no po prostu ideał, a nie wiadomo dlaczego - rzadko spotykana

tu z kolei moja porażka: / cut /

- czy też zestawienie po prostu błędne, tak samo jak było z tiarelką i brunnerą, co stanowi kolejny dowód na potwierdzenie tezy, że nie wystarczy mieć ładne rośliny, trzeba je jeszcze umiejętnie zestawiać
I że dużo łatwiej by mi było, gdybym trzymała się sprawdzonych ogrodowiskowych zestawów, a nie kombinowała sama (niczym koń pod górkę), bo widać wyraźnie, że talentu do tego nie mam


Cześć Asiu, mam pytanie o tiarellę Pink Skyrocket - jak ona u Ciebie teraz rośnie, jakie wg Ciebie jest najlepsze stanowisko dla niej? Mam 20 sadzonek i myślałam właśnie o tym, aby je zestawić z brunnerą, ale rozumiem, że to nie jest dobre połączenie, tak?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Brzozowadzie... 14:46, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No, Asia, ja tu nie byłam jakiś czas, ale to co się dzieje, to same rewelacje! Jak to wszystko fajnie wygląda - te bele, te kwaterki, ta cudna ścieżka!! No miodzio!!
AAA, pani w ogrodniczym rzekła, że te candy...coś tam bardziej się pokładają niż te różowe anabelki, tak, że wiesz... Co ogrodnik to opinia
No cudo!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
MonikA 19:16, 15 maj 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
makadamia napisał(a)
Dzieje się

Oczami wyobraźni widzę jak będzie cudnie.
Fajny pomysł, zresztą zawsze masz fajne pomysły
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
makadamia 22:57, 15 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Basia_KRK napisał(a)


Cześć Asiu, mam pytanie o tiarellę Pink Skyrocket - jak ona u Ciebie teraz rośnie, jakie wg Ciebie jest najlepsze stanowisko dla niej? Mam 20 sadzonek i myślałam właśnie o tym, aby je zestawić z brunnerą, ale rozumiem, że to nie jest dobre połączenie, tak?


Cześć Basiu,

Tiarelkę nadal polecam bardzo. Myślę że najlepsze stanowisko dla niej jest pod drzewami liściastymi: żeby wiosną, jak kwitnie, była w słońcu, a potem przez resztę sezonu może być w cieniu.

Z brunnerą nie będzie jej źle; po prostu to zestawienie z inspiracji u mnie nie wyszło, bo brunnera jest wyższa niż tiarella
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 22:57, 15 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
MonikA napisał(a)

Oczami wyobraźni widzę jak będzie cudnie.
Fajny pomysł, zresztą zawsze masz fajne pomysły


Z wyjątkiem tych momentów kiedy nie mam

Dziękuję za dobre słowo
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 23:00, 15 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)
No, Asia, ja tu nie byłam jakiś czas, ale to co się dzieje, to same rewelacje! Jak to wszystko fajnie wygląda - te bele, te kwaterki, ta cudna ścieżka!! No miodzio!!
AAA, pani w ogrodniczym rzekła, że te candy...coś tam bardziej się pokładają niż te różowe anabelki, tak, że wiesz... Co ogrodnik to opinia
No cudo!


naprawdę? no popatrz

to w sumie dobra wiadomość, bo tą anabelkę łatwiej dostać niż candybelle
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Basia_KRK 09:07, 16 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
makadamia napisał(a)


Cześć Basiu,

Tiarelkę nadal polecam bardzo. Myślę że najlepsze stanowisko dla niej jest pod drzewami liściastymi: żeby wiosną, jak kwitnie, była w słońcu, a potem przez resztę sezonu może być w cieniu.

Z brunnerą nie będzie jej źle; po prostu to zestawienie z inspiracji u mnie nie wyszło, bo brunnera jest wyższa niż tiarella


Dziękuję za odpowiedź. Zastanowię się w takim razie jak ją ostatecznie zaaranżować

Genialne te "skrzynio-donice" pod drzewem !!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies