Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

TAR 08:42, 19 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7608
dziewczyny, moze to głupie pytanie ale dlaczego tak zachwycacie sie śś. w naszym ogrodniczym sporo ich widzialam i jakos nie dostrzeglam w nich nic szczegolnego. moze maja jakies inne walory o ktorych nie wiem? nie sa tez szczegolnie oblegane w zakupie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
tulucy 09:09, 19 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Bo smaczne są??
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 09:15, 19 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
ŚŚ zrobiły karierę jako wielopniowe, niewysokie i niewymagające drzewka. Ładnie kwitną, mają jadalne owocki i niektóre ładnie się przebarwiają jesienią .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agania 09:18, 19 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dawno nie zaglądałam, a tu widać nowe budowle, pomysłowo sobie te skrzynie
usytuowałaś, asymetria i dwupoziomowość, pomysł super
Ziemia w nich rewelacyjna, sama próchnica, fajna wymiana Asiu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 11:18, 19 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ta trybula lepiej wygląda w lekkim cieniu w masie (np. przy piwoni Early Windflower).

Wysiewa się ale można pomylić i wypielić. Mam ją, u mnie góruje nad seslerią jesienną. Ale są tylko 2, to za mało na efekt.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Brzozowadzie... 11:34, 19 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ja też mam ją w półcieniu i mnie zachwyca, ale rzeczywiście musi ich być kilka rozrzuconych tu i tam żeby był fajny efekt.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
kwartet 19:12, 19 maj 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
To ja powiem tak posadziłam dwie w zeszłym roku w odległości 40 cm od siebie,jedną musiałam właśnie przesadzić bo porosły takie kępiszcza liści że zarosły wszystko dookoła nawet molinię transparent. Górą rzeczywiście ażurowe ale te kępy liści dołem wielgachne. Przesadzane kwitnące, po trzech dniach wyglądają jakby rosły na nowym miejscu od zawsze.
Nowa rabata ma szanse zostać gwiazdą w ogrodzie.Zaskoczyło mnie jak wiele na niej koloru o tej porze roku. Zapamiętałam ją głównie z różnorodności faktur i zieleni.
Właśnie dochodzę do wniosku że muszę mieć drugi pojazd ciągnący w ogrodzie bo taczka ciągle zawalona . Chyba przygarnę taki taczko wózek jak ma Gosiek.
TAR 21:03, 19 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7608
kwartet napisał(a)
Chyba przygarnę taki taczko wózek jak ma Gosiek.


mam i bardzo sobie chwale. tylko ja chyba mam 100 l a Gosia 80 l ale moge sie mylic. Szukalam jak najwiekszego z kiprowaniem. i dwie taczki tez mam ale nadal mi brakuje. kupilam tez fajne cos takiego w casto wsad
idealnie sie sprawdza na przetrzymanie roslin i przy przesadzaniu nie brudzi sie na trawie. a za te raczki jak zlapiesz to łatwo sie przesuwa. Sa tez wieksze.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 08:40, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kwartet napisał(a)
To ja powiem tak posadziłam dwie w zeszłym roku w odległości 40 cm od siebie,jedną musiałam właśnie przesadzić bo porosły takie kępiszcza liści że zarosły wszystko dookoła nawet molinię transparent. Górą rzeczywiście ażurowe ale te kępy liści dołem wielgachne. Przesadzane kwitnące, po trzech dniach wyglądają jakby rosły na nowym miejscu od zawsze.
Nowa rabata ma szanse zostać gwiazdą w ogrodzie.Zaskoczyło mnie jak wiele na niej koloru o tej porze roku. Zapamiętałam ją głównie z różnorodności faktur i zieleni.
Właśnie dochodzę do wniosku że muszę mieć drugi pojazd ciągnący w ogrodzie bo taczka ciągle zawalona . Chyba przygarnę taki taczko wózek jak ma Gosiek.


No właśnie - kępa strasznie szeroka! Ale z drugiej strony - rzadka, więc dobrze się miesza z innymi bylinami. Można robić ten "łąkowy look" ale ja nie umiem

Mnie też by się przydała druga taczka, bo jedna nie daje rady

Na kwaterkach kolorowo, bo azalie akurat kwitną. Po azaliach przed rewolucją byłoby długo, długo nic. A teraz będzie więcej bylin. Na słońcu kwitnące, w cieniu - kolorowe liście. Nie jestem przekonana do tego zestawu, bo jednak rozplenice do paproci to tak średnio, ale gdzie indziej ich nie wsadzę

TAR napisał(a)


kupilam tez fajne cos takiego w casto wsad
idealnie sie sprawdza na przetrzymanie roslin i przy przesadzaniu nie brudzi sie na trawie. a za te raczki jak zlapiesz to łatwo sie przesuwa. Sa tez wieksze.

Faktycznie świetny patent na trzymanie karp
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:44, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
Ta trybula lepiej wygląda w lekkim cieniu w masie (np. przy piwoni Early Windflower).

Wysiewa się ale można pomylić i wypielić. Mam ją, u mnie góruje nad seslerią jesienną. Ale są tylko 2, to za mało na efekt.


Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ja też mam ją w półcieniu i mnie zachwyca, ale rzeczywiście musi ich być kilka rozrzuconych tu i tam żeby był fajny efekt.


No nie wiem, nie wiem. Na razie zobaczę, pozwolę jej się wysiać i zobaczymy.
Wygląda na to, że w tym roku ta rabata będzie ciągle nieogarnięta
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies