Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

TAR 08:49, 20 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7614
makadamia napisał(a)


Faktycznie świetny patent na trzymanie karp


w zeszlym sezonie mialam duzo wysadzanych roslin, wszystko pakowalm do donic, na pryzme albo czekały w kartonach. niewygodne, bo karton od wilgoci namakał i sie rowalal. wiec pomyslalam o folii, na ktorej bede skladowac wysadzane rosliny, ktore troche zasypie ziemia i przetrwaja tydzien lub dwa. i wlasnie znalazlam te wklady, mam tez wieksze, jakby podwojne te kwaterki. rosliny czekaja na docelowe wsadzenie a nie blokuje sobie dostępu do pryzmy z ziemią. jak podlewasz to woda w worku nie stoi, bo wory sa przepuszczalne. jednak wygodniejsze do pracy sa te mniejsze.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 08:49, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
dziewczyny, moze to głupie pytanie ale dlaczego tak zachwycacie sie śś. w naszym ogrodniczym sporo ich widzialam i jakos nie dostrzeglam w nich nic szczegolnego. moze maja jakies inne walory o ktorych nie wiem? nie sa tez szczegolnie oblegane w zakupie.



bardzo wcześnie kwitną
ładnie się przebarwiają
podobają mi się ich listki - podobne do grujeczników

ale tak naprawdę popularność zdobyły, jak ktoś wymyślił, że wielopniowe drzewka też są super

inka74 napisał(a)
Na taczkach nie wywiezie bo kompost tam masz )) Świdośliwy mega ogromnych donic nie potrzebują. Zobacz w jakiej doniczce swoje zakupiłaś. Ja Obeliska takiego 2,5 metra kupowałam w w doniczce takiej 30 cm. U mnie obie świdośliwy na tarasie rosną w doniczkach takich 40-50 cm. Nie przewiduję ich wymiany przez min. 5-6 lat.


Silny jest, da radę i z kompostem i ze mną. Najwyżej potem na kręgosłup będzie narzekał

przejadę się chyba po te donice
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:52, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


w zeszlym sezonie mialam duzo wysadzanych roslin, wszystko pakowalm do donic, na pryzme albo czekały w kartonach. niewygodne, bo karton od wilgoci namakał i sie rowalal. wiec pomyslalam o folii, na ktorej bede skladowac wysadzane rosliny, ktore troche zasypie ziemia i przetrwaja tydzien lub dwa. i wlasnie znalazlam te wklady, mam tez wieksze, jakby podwojne te kwaterki. rosliny czekaja na docelowe wsadzenie a nie blokuje sobie dostępu do pryzmy z ziemią. jak podlewasz to woda w worku nie stoi, bo wory sa przepuszczalne. jednak wygodniejsze do pracy sa te mniejsze.


Wygląda na to, że Ty nie zamierzasz prędko zakończyć przesadzania. Ja ciągle się łudzę, że "teraz to już będzie dobrze"
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasya 08:53, 20 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42254
TAR napisał(a)


mam i bardzo sobie chwale. tylko ja chyba mam 100 l a Gosia 80 l ale moge sie mylic. Szukalam jak najwiekszego z kiprowaniem. i dwie taczki tez mam ale nadal mi brakuje. kupilam tez fajne cos takiego w casto wsad
idealnie sie sprawdza na przetrzymanie roslin i przy przesadzaniu nie brudzi sie na trawie. a za te raczki jak zlapiesz to łatwo sie przesuwa. Sa tez wieksze.

Oj chce takie cos
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 08:59, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Agania napisał(a)
Dawno nie zaglądałam, a tu widać nowe budowle, pomysłowo sobie te skrzynie
usytuowałaś, asymetria i dwupoziomowość, pomysł super
Ziemia w nich rewelacyjna, sama próchnica, fajna wymiana Asiu


Podziękować

tulucy napisał(a)
Bo smaczne są??


No właśnie podobno nie za bardzo. Ale za to zdrowe
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
tulucy 09:00, 20 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Jak to nie za bardzo??? Mnie bardzo smakują moje
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
makadamia 09:25, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wszędzie piszą, że owoce mniej smaczne niż u borówki i głównie na przetwory się nadają
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 09:29, 20 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18139
makadamia napisał(a)


Wygląda na to, że Ty nie zamierzasz prędko zakończyć przesadzania. Ja ciągle się łudzę, że "teraz to już będzie dobrze"


Tiaa, ja też się łudzę. Aktualnie nie mam chyba rabaty, która nie byłaby w trakcie zmian. Zwariować można!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 09:32, 20 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
Owoce trochę inne w smaku niż u borówki i mniejsze, ale u mnie uwielbiane przez dzieci. Musiałam specjalną ścieżkę zrobić, żeby w szale zbiorów towarzystwo nie zadeptało mi kwiatów obok. Czytałam, że odmiany różnią się smakiem owoców. Ja mam pyszną bezodmianową.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
makadamia 09:41, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Tiaa, ja też się łudzę. Aktualnie nie mam chyba rabaty, która nie byłaby w trakcie zmian. Zwariować można!


Oj można! rodzina twierdzi wręcz, że już po fakcie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies