Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

AniMa 13:50, 03 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
makadamia napisał(a)


Ależ ławeczka jak najbardziej będzie pod lipą, tylko tą pierwszą, a nie środkową

A wyciąć raczej ją trzeba będzie:
po pierwsze - te lipy jeszcze dużo urosną i we trzy będzie im jednak za ciasno
po drugie - one rosną bliżej frontu rabaty niż tyłu; i o ile te dwie boczne tak nie przeszkadzają, to ta środkowa idiotycznie wygląda. Na tym zdjęciu lepiej to widać;


Żałuję jedynie, że nie mogę jej wyciąć od razu, ale wtedy kompletnie byśmy się odsłonili od ulicy, a przypominam, że część wypoczynkową mamy właśnie z boku domu a nie z tyłu, i taras, na którym jemy posiłki latem jest z ulicy widoczny.:/

Ty o tych lipach pisałaś...a ja myślałam że o drzewie co jast na środku trawnika
Ale Cie zrozumiałam
Bije się w pierś...wczoraj mocno katarowa byłam
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 14:14, 03 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Magnolia ma cudowny ogród i w życiu bym nie pomyślała że mój ogródek może się komukolwiek z jej skojarzyć

Aniu, chętnie porozmawiam o odnawianiu Twojej kawalerki jak dopcham się do kompa. Pomysł z pionowymi pasami brzmi dobrze.

Aniu -
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:15, 03 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Z komórki emotki nie przechodzą
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
18:38, 03 lut 2017
makadamia napisał(a)


Akurat wymieniłaś same na słońce

Na razie, nawet jak zimotrwałe, to najczęściej przykryte i nie widać. nie mogę się już doczekać marca i sprzątania ogrodu

W szczególności ciekawa jestem, jak wiosną będą się prezentowały Ice Dance (nie okryty w ogóle, bo mi zabrakło gałęzi) i kiścień (okryty, ale listki prześwitujące spomiędzy choiny wyglądają ślicznie)


O kurcze sorki,potem doczytałam,że do półcienia coś fajnego i reprezentatywnego cały sezon chciałaś

w półcieniu mam dwie kalinki Dawida-viburnum Davidi

niskie,z niebieskimi owockami,bez mszyc,zimozielone,niestety u mnie co zimę częściowo wymarzają,nie okrywam ich,ale potem ładnie odbijają

Czyli raczej też nie jest to pewniak

A o golterii rozesłanej myślałaś ?;zimozielona,niska,płożąca,czerwone koraliki,znosi dobrze zacienienie.ja mam na razie jedną w półcieniu właśnie,jestem zadowolona z niej zimą także
makadamia 10:33, 06 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)

ja teraz szukam inspiracji na tanie odnowienie kawalerki, masz jakies blogi czy podpowiedzi w tym temacie? będę kuchnie przenosić do salonu (jako aneks)a z kuchni chce zrobić dodatkowy pokój

i niewiem ale kojarzy mi się ze miałaś boazerię gdzieś i ją odnawialaś? bo tam cały przedpokój w tym jest i niewiem co z nim zrobić..?


Hej Aniu, a gdzie Twój wątek? Chciałam Ci te blogi podrzucić

Boazerię faktycznie malowałam i zdjęcia wrzucałam u Margerytki.

Zapewne kawalerka na wynajem - malowanie się tu akurat sprawdzi. Idealnie nie będzie, ale wystarczająco.

Trzeba przeszlifować lakier (nie do żywego drewna, tylko żeby zmatowić i wyrównać nierówności ) i można malować (o ile dobrze pamiętam, malowałam lateksową farbą beckersa i się nieźle sprawdziła).
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:40, 06 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
MiloslawaIwaniecPlizga napisał(a)


w półcieniu mam dwie kalinki Dawida-viburnum Davidi

niskie,z niebieskimi owockami,bez mszyc,zimozielone,niestety u mnie co zimę częściowo wymarzają,nie okrywam ich,ale potem ładnie odbijają

Czyli raczej też nie jest to pewniak

A o golterii rozesłanej myślałaś ?;zimozielona,niska,płożąca,czerwone koraliki,znosi dobrze zacienienie.ja mam na razie jedną w półcieniu właśnie,jestem zadowolona z niej zimą także


O golterii słyszałam i bardzo bym ją chciała, ale na razie się wstrzymuję, bo nie jestem pewna, czy znajdę dla niej miejsce.

Tą kalinę sobie zapisałam i będą ją mieć na uwadze. U mnie do tej pory z przemarzaniem nie było problemu, ale to jest pierwsza zima po zlikwidowaniu ogrodzenia i od zachodu ogród jest teraz mniej osłonięty niż kiedyś. Czekam co się pokaże na wiosnę.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:08, 06 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie ma to jak popatrzeć w realu - zdjęcia i plany to tylko marne namiastki.

Jak popatrzyłam na ogródek, od razu mi się przejaśniło, co i gdzie powinno być.

Taki jest (mniej więcej) widok z tarasu.
Najbardziej jest widoczny ten kawałek pomiędzy cisem a drugą lipą i on powinien być najładniejszy.
Derenie przy lipie po prawej muszą zostać, żeby nie było irytującej dziury, tylko trzeba je zagęścić.

To jest widok z rogu domu na całą L-kę
Między pierwszą lipą od lewej a cisem masywne krzewy mi nie pasują, a co za tym idzie - i ławeczki tam nie będzie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
pestka56 11:14, 06 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Masz co robić od wiosny.
Szkielet gotowy, tylko go "ubrać "
____________________
Kasia
makadamia 11:15, 06 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zatem przed całym widocznym na zdjęciu żywopłotem będą nasadzenia bylinowe.
Na krótszym boku postawię ławkę i za nią dwa jaśminowce, które są na tyle wysokie, żeby dać wystarczającą osłonę w tym miejscu.

I poidełko na dłuższym boku, mniej więcej pomiędzy drugą a trzecią lipą, jak najbardziej będzie dobrze wyglądało.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
asiak 11:19, 06 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Z Twoimi pomysłami Asiu, na pewno będzie pięknie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies