Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

13:12, 11 lip 2018
makadamia napisał(a)


Na szczęście na internecie zawsze można znaleźć coś ciekawego.
Dzisiaj trafiłam na bardzo inspirującego posta:
http://www.rhonestreetgardens.com/2016/12/a-garden-throughout-year-2016.html
jedna rabatka, pokazana z tego samego ujęcia przez cały rok.



w internetach za mało tego typu zdjec jest ...przeglad ogrodu przez cały rok


ja zrobiłam dla siebie coś takiego ...doskonałe nie jest bo kazdy rok jest inny i jeszcze przesadzanki były ale zobacz sobie post z 25 kwietnia

https://www.instagram.com/p/BiAWDu_FHCG/?hl=pl&taken-by=eee_taam


jak zmienia sie niby ten sam widok ...ale jednak inny
Kasia_CS 19:34, 11 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nooo widok z tarasu rewelacyjny! I rabatka całoroczna naprawdę ciekawa - tylko, że to widoczek w duży, zbliżeniu, obawiam się, że z większej perspektywy nie jest już tak atrakcyjna, bo za mało piętrowa, że się tak wyrażę - ale to tylko dobra wiadomość dla Twojej rabaty, bo to znaczy, że masz szansę stworzyć coś jeszcze lepszego
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gruszka_na_w... 22:34, 11 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wizyty w Gdyni zazdroszczę. To jedno z moich ulubionych miast ze względu na spójność architektoniczną.
Widok z tarasu bardzo zachęcający.
A ta uliczna rabata urocza jest w swojej prostocie. Wydaje mi się, że my z tyłu głowy odczuwamy presję, żeby rabata była najbardziej okazała latem- bo niby wtedy najdłużej na nią patrzymy. I dodatkowo, żeby pachniała. I schludna była. I w końcu to, co wychodzi, rozmija się z pierwotnym planem.
Na tej prezentowanej rabacie w marcu kwitną krokusy i wilczomlecz podobny do mirtowatego (ciut ma drobniejsze wypustki liściowe). W kwietniu wyłażą ciemno- i zielonolistne rozchodniki okazałe, są rozetki czosnków i coś , co przypomina rozchodnik ościsty. Ruszają trawy (wyglądają trochę jak zielonolistne kostrzewy), są jakieś drobnocebulowe niebieskości (puszkinia?). W maju kwitną czosnki białe i fioletowe. Są trzcinniki, liatry fioletowe, aminek (albo dzika marchewka ), różowe jeżówki , rudbekia Goldsturm. Nie zidentyfikowałam tylko roślinki z drobnym białym kwiatuszkiem na końcu łodyżki.
Może ma tam też przebiśniegi, to mu się budzi rabata w lutym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 23:14, 11 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ale Ci zazdroszczę tego tarasu. I to tak naprawdę Ci zazdroszczę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Johanka77 23:23, 11 lip 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
makadamia napisał(a)
Ze świata rzeczywistego, a nie wirtualnego:
byłam na działce, potwierdziłam istnienie tarasu i jest the best




Niebo!!!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasya 05:23, 12 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
makadamia napisał(a)
Ze świata rzeczywistego, a nie wirtualnego:
byłam na działce, potwierdziłam istnienie tarasu i jest the best




Przepiękny widok na morze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 05:27, 12 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
makadamia napisał(a)




Na szczęście na internecie zawsze można znaleźć coś ciekawego.
Dzisiaj trafiłam na bardzo inspirującego posta:
http://www.rhonestreetgardens.com/2016/12/a-garden-throughout-year-2016.html
jedna rabatka, pokazana z tego samego ujęcia przez cały rok.
najpierw zdumiała mnie ilość różnorodnych roślin na rabatce szerokości... ile.... jednego metra maksimum*? A potem, zwróciłam uwagę na samochody podejrzanie często pojawiające się w kadrach i okazało się, że to w ogóle nie jest rabatka! To kawałek przestrzeni pomiędzy chodnikiem a jezdnią! Szapo ba dla twórcy tego ogródka!

*zygzyg wszystkie dziewczyny, które bolała głowa od mojego buszu, to że ja nie umiem tego zrobić, to nie znaczy że się nie da


Bsrdzo mi się to podoba, daj więcej takich linków
Ciekawe co to za trawy...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 08:18, 12 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)
Nooo widok z tarasu rewelacyjny! I rabatka całoroczna naprawdę ciekawa - tylko, że to widoczek w duży, zbliżeniu, obawiam się, że z większej perspektywy nie jest już tak atrakcyjna, bo za mało piętrowa, że się tak wyrażę - ale to tylko dobra wiadomość dla Twojej rabaty, bo to znaczy, że masz szansę stworzyć coś jeszcze lepszego


Właśnie czytam wcześniejsze posty i tam gość pokazuje ten fragment z szerszej perspektywy. To zdumiewające, ile pięknych zdjęć potrafi wyciągnąć z jednego, małego kawałeczka ziemi
(zdjęć z "normalnego" ogródka prawie nie ma)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:22, 12 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasya napisał(a)


Bsrdzo mi się to podoba, daj więcej takich linków
Ciekawe co to za trawy...


Nie wiem, czy akurat na tym kawałku, ale wiem że ma jakieś rozplenice i prosa. I że najwyraźniej dają sobie radę pomimo słabych warunków świetlnych.
To bardzo dobra wiadomość dla mnie, bo zdecydowałam, że rezygnuję z miskantów w swoim ogrodzie (no, może spróbuję jeszcze w innym miejscu. I jako zastępstwo mam do wyboru trzcinnika, proso i nieznaną mi wcześniej palczatkę gerarda.
Wszelkie rady i uwagi na temat powyższych mile widziane
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:24, 12 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
eee_taam napisał(a)



w internetach za mało tego typu zdjec jest ...przeglad ogrodu przez cały rok


ja zrobiłam dla siebie coś takiego ...doskonałe nie jest bo kazdy rok jest inny i jeszcze przesadzanki były ale zobacz sobie post z 25 kwietnia

https://www.instagram.com/p/BiAWDu_FHCG/?hl=pl&taken-by=eee_taam


jak zmienia sie niby ten sam widok ...ale jednak inny


Piękne zdjęcie ale tylko jedno!
(świetne te Twoje naparstnice)
ale pamiętam, że robiłaś porównanie tej rabaty w rogu w różnych porach roku i nawet sobie zapinowałam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies