Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Kasya 13:10, 21 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
DorKa napisał(a)


Ja tam Ci zazdroszczę uwielbiam remonty Ten wszechobecny bajzel zawsze zwiastuje cudne zmiany. Jak deszcz przed tęczą


tak...ja tez bede lubila ten deszcz ktory przyjdzie...kiedys
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 13:33, 21 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
potrzebujemy deszczu ASAP! W każdym rozumieniu tego słowa
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 13:48, 21 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
potrzebujemy deszczu ASAP! W każdym rozumieniu tego słowa

fakt, to bardzo elastyczny zwrot jak widzę immy to wiem ,że trzeba się sprężyć ale asap daje zawsze furtkę. Bo przecież wcześniej nie było możliwości
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 15:11, 21 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
yyy, a co to za skrót, bo nie znam?

dziewczyny, zajrzałam w przerwie obiadowej do Mai, a tam niespodzianka:
http://www.majawogrodzie.tvn.pl/408,Weekendowy-ogrod-odc-678-HGTV-odc-16-seria-2018,odcinek.html

Cudny ogród weekendowy - bardzo bym chciała, żeby moja działka letniskowa tak wyglądała.
Znam ten ogród z bloga, który właścicielka kiedyś prowadziła i niestety zamknęła - piękne zdjęcia i ciekawe posty.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 15:42, 21 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
immy to immediately
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
16:01, 21 cze 2018
oo remoncik ja w zeszłym roku odświerzałam dół i remontowałam łazienkę ...od maja miałam komplet materiałów ...i juz miało być za chwileczkę ...ostatecznie załapoło na sierpień - łazienka ..a malowaniekuchni i salonu zakończyło sie poczatkiem listopada

w tym roku miałam malować klatke schodowa i łazienke górną ...ale jakos tak schodzi ...fachman sie nie odzywa ...ja nie nalegam ...odpoczywam od remontów

remontuje natomiast rabaty w ogrodzie ...choc jeszcze wiosna o tym nie myslałam uwzałam ze wszystk jest GUT i mała kosmetyka starczy ......pogoda nie współpracuje ...remont rabat sie przeciegnie do końca sezonu ....czyli wszystko ok...równowaga w przyrodzie jest


życzę szybkiego sprzatania po remontowego nic tak nie cieszy jak brak remontowego pyłu w domu
Makusia 09:58, 22 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Wakacyjne plany świetne Remoncik, drzwi, framugi- przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 10:52, 11 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Remontu ciągle niet. Akurat w sobotę, jak z obłędem w oczach upychaliśmy graty w garażu, zadzwonił wykonawca, że ma obsuwę i może zacząć pod koniec lipca - przy dobrych wiatrach. Czyli pewnie w sierpniu się pojawi.

A tymczasem, po długiej nieobecności na wątku, mam kilka rzeczy którymi chcę się z Wami podzielić. Co prawda zdjęć z ogrodu nie mam, bo zostały na karcie. Zresztą, ogród mnie wkurza: południowa rabata po przycięciu łubinów, kocimiętek i szałwi straszy dziurami, pod lipami, mimo częstego podlewania, wszytko stoi w miejscu, i tylko tłum motyli na jeżówce daje radość.

Na szczęście na internecie zawsze można znaleźć coś ciekawego.
Dzisiaj trafiłam na bardzo inspirującego posta:
http://www.rhonestreetgardens.com/2016/12/a-garden-throughout-year-2016.html
jedna rabatka, pokazana z tego samego ujęcia przez cały rok.
najpierw zdumiała mnie ilość różnorodnych roślin na rabatce szerokości... ile.... jednego metra maksimum*? A potem, zwróciłam uwagę na samochody podejrzanie często pojawiające się w kadrach i okazało się, że to w ogóle nie jest rabatka! To kawałek przestrzeni pomiędzy chodnikiem a jezdnią! Szapo ba dla twórcy tego ogródka!

*zygzyg wszystkie dziewczyny, które bolała głowa od mojego buszu, to że ja nie umiem tego zrobić, to nie znaczy że się nie da
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Catalinasdiary 11:04, 11 lip 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Wow, niezła ta rabata. Podoba mi się.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
makadamia 11:10, 11 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ze świata rzeczywistego, a nie wirtualnego:
byłam na działce, potwierdziłam istnienie tarasu i jest the best


byliśmy też w gdyni - akurat na święcie marynarki wojennej. panowie byli zachwyceni wystawą broni i okrętami, a ja po raz kolejny (byłam w zeszłym roku we wrześniu) stwierdziłam, że gdynia zatrudnia jakiegoś dobrego ogrodnika miejskiego
niestety, bateria mi padała, dzieci poganiały i nie udało mi się zrobić dobrych zdjęć. W każdym razie pokazuję dla porównania zdjęcia z tego i zeszłego roku.
rabaty przy fontannie w tym roku z kosmosami, szałwiami i jakimiś jednorocznymi

w zeszłym roku już w jesiennej odsłonie z wrzosami i rozplenicami

zeszłoroczne bardziej mi się podobały, bo gęstsze nasadzenia zasłaniały ziemię
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies