Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 09:37, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kim napisał(a)


Asiu to ja tu szukam info i dopytuję się o Dąbku a u Ciebie już wsadzony
To teraz mam pewność że mogę śmiało kupić

Pasuje w tym miejscu jak ulał zresztą co się dziwić jak u Ciebie wszysto pasuje


Tak po prawdzie, to należałoby poczekać i sprawdzić, jak on się będzie u mnie sprawował, w piaszczystej glebie (to jest dąb BŁOTNY) ale przecież nie będziesz czekała trzy lata

Nie wszystko - tuje mi bardzo nie pasują
I parę innych rzeczy też. Pocieszam się tylko, że to wszytko pozostałości z poprzedniego życia ogrodu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kim 09:46, 14 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
makadamia napisał(a)


Tak po prawdzie, to należałoby poczekać i sprawdzić, jak on się będzie u mnie sprawował, w piaszczystej glebie (to jest dąb BŁOTNY) ale przecież nie będziesz czekała trzy lata

Nie wszystko - tuje mi bardzo nie pasują
I parę innych rzeczy też. Pocieszam się tylko, że to wszytko pozostałości z poprzedniego życia ogrodu

U mnie glina to może da rady trzy lata to szmat czasu nie zniosłabym czekania ja tu jesieni nie mogę się doczekać żeby coś przesadzać a trzy lata fiu...fiu...

Ach te nasze życia ogrodowe kto za tym nadąż

A chciałabym zaprosić koleżankę do mnie bo chyba zapomniała he ...że jest moim projektantem
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
April 09:58, 14 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Jak to wszystko czytam to stwierdzam że mój M jest bardzo nietopowy. Nie dość że lubi podlewać, pomidorki podwiązuje, to jeszcze siedzi w kuchni i gotuje No i na wyjazdy ogrodowe chętnie jedzie ze mną. No akurat to ostatnie nie zawsze mi odpowiada
____________________
April April podbija las Mazowsze
eVka 10:20, 14 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
makadamia napisał(a)


Taak?
W takim razie test na cierpliwość:
Ile zdjęć z jednej rabaty jesteście w stanie znieść






Asia, rzadko u Ciebie piszę ale jak ja dobrze pamiętam planowanie tej rabaty i jaki misz masz miałaś w głowie przez nią
A teraz jest mega, hiper, extra bylinówka! Baardzo mi się podoba i zazdroszczę umiejęstności asymetrycznych nasadzeń. Ja mam upośledzenie jakies chyba bo potrafię tylko symetryczne sadzić
Powinnaś tą kompozycję opatentowac
____________________
inka74 10:26, 14 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)
Uprzejmie informuję, że dąbek green dwarf pojawił się u mnie w ogródku i bardzo mi się podoba



Wiszę Iwonce wielkie piwo, bo nie dość że doradziła, to jeszcze znalazła odpowiednią sztukę w szkółce.
Powiem Wam, że ta dziewczyna lepiej zna aktualną ofertę wszystkich szkółek i sklepów w promieniu 50 km, niż ja zawartość własnej szafy

Teraz trzeba pomyśleć, co zrobić na dole. Pamiętając przy tym, że na ścianie będzie piął się busz.
Drugie drzewko na pniu to będzie chyba jednak przesada.
Pasuje mi coś zwiewnego, wysokiego a wąskiego, do cienia.
Wychodzi mi: parzydło leśne


Ładnie proszę pani. Nawet bardzo. Mam nadzieję że ładnie ci się przebarwi na jesieni. Też bym go upalikowała do zakorzenienia.

A na front dałabym miskanta. Dokładnie na tej ścianie co dąbek. Hortkę do przodu. Miskanty w miejscu o mniejszym nasłonecznieniu nie rosną takie duże. Jak się nie boisz to Memory a jak cykasz to Morning Lighta
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 11:04, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)


Ładnie proszę pani. Nawet bardzo. Mam nadzieję że ładnie ci się przebarwi na jesieni. Też bym go upalikowała do zakorzenienia.

A na front dałabym miskanta. Dokładnie na tej ścianie co dąbek. Hortkę do przodu. Miskanty w miejscu o mniejszym nasłonecznieniu nie rosną takie duże. Jak się nie boisz to Memory a jak cykasz to Morning Lighta


Masz na myśli na zewnątrz? Już kiedyś pytałam się Was, co posadzić nad hortką, ale jak Wam powiedziałam, że ta rabata ma kształt trójkąta o bokach ok. 1,20 metrów (a w dodatku w samym rogu 30 cm pod ziemią jest jakaś studzienka czy cuś), to stwierdziłyście jednogłośnie, że nic
Ale ja oczywiście nadal kombinuję, coby tam coś upchnąć, tylko na razie na tapecie jest złotlin, który mi przeszkadza pod oknem i ma tą zaletę, że kwitnie wczesną wiosną, kiedy hortka jest przycięta

Miskanta bardzo chętnie bym tam widziała, ale one mają za dużą bryłę korzeniową, i zbyt żarłoczne są. Niezbyt często chce mi się z wiadrem wychodzić za bramę (co widać po wielkości limki).

effka napisał(a)

Asia, rzadko u Ciebie piszę ale jak ja dobrze pamiętam planowanie tej rabaty i jaki misz masz miałaś w głowie przez nią
A teraz jest mega, hiper, extra bylinówka! Baardzo mi się podoba i zazdroszczę umiejęstności asymetrycznych nasadzeń. Ja mam upośledzenie jakies chyba bo potrafię tylko symetryczne sadzić
Powinnaś tą kompozycję opatentowac


Pamiętasz? To była młócka Ale na szczęście wychodzę na prostą. Jeszcze tylko trochę drobnych poprawek

April napisał(a)
Jak to wszystko czytam to stwierdzam że mój M jest bardzo nietopowy. Nie dość że lubi podlewać, pomidorki podwiązuje, to jeszcze siedzi w kuchni i gotuje No i na wyjazdy ogrodowe chętnie jedzie ze mną. No akurat to ostatnie nie zawsze mi odpowiada


Złoto - nie mąż

Kim napisał(a)

A chciałabym zaprosić koleżankę do mnie bo chyba zapomniała he ...że jest moim projektantem


Glina? No to lepsze warunki wyjściowe niż u mnie! Nawet się nie zastanawiaj
Kajam się i zaraz do Ciebie lecę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasia73 12:11, 14 sie 2019


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Asia podziwiam dabka Ale bardziej zachwycam się tłem, płot, kostka, wiata na kubły, kształt rabat. Ba nawet trochę zazdroszczę to wszystko jeszcze mam do zrobienia.

Podziwiam Twój gust, będę pytać o radę.
TAR 12:11, 14 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
April napisał(a)
Jak to wszystko czytam to stwierdzam że mój M jest bardzo nietopowy. Nie dość że lubi podlewać, pomidorki podwiązuje, to jeszcze siedzi w kuchni i gotuje No i na wyjazdy ogrodowe chętnie jedzie ze mną. No akurat to ostatnie nie zawsze mi odpowiada


Twoj mąz jest moim meżem? dzis mu powiedzialam ze targi wrzesniowe odpuszczam to autentycznie sie zmartwil. ale on zapewne na drozdzowke sie szykowal a nie na roslinki. To takie targi roslinne ale i cepelia i wlasne wyroby tam sprzedaja od miodow, drozdzowek, smalcu po nalewki. Mnie tez nie zawsze odpowiada jak maz ze mna jedzie do ogrodowego
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:18, 14 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
makadamia napisał(a)
Uprzejmie informuję, że dąbek green dwarf pojawił się u mnie w ogródku i bardzo mi się podoba






Wiesz co, ja to blondi rasowa jestem, dzis dopiero zajarzylam jak dąbek (piekny okaz) sie pojawil, ze ta trojkatna hortensjowa od zewnatrz jest. Widzialam dzis u siebie podobne dąbki ale ja akurat upolowalam ambrowca i buka. Tam gdzie posadze buka dęby ma za pleckami, za ogrodzeniem. I ciagle zrzuca zołędzie a ja wiosna mlode sadzonki wyrywam. Kurka ale jak one mocno w ziemi siedza jak przyspawane.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
eVka 12:20, 14 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
E tam na prostą, ta rabata już jest cudna, nie kombinuj

A dąbka chwalę mocno, bo sama mam dęba błotengo Green ale Pillar, nad Dwarfem się zastanawiałam ale w końcu padło na klona Globbosum.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies