Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

mrokasia 12:22, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
makadamia napisał(a)


Zatem nie nawet nie odpowiem

Czy Ty przypadkiem nie przejeżdżałaś koło naszego płotu? Właśnie rozmawialiśmy o tym świerku i zapowiedział, że w razie potrzeby przywiąże się do niego łańcuchami, jak ekolodzy w Rozpudzie.

Dobrze że ten lilaczek jeszcze mały, mam czas na rozmiękczenie go


Hi, hi, nie, ale żałuję bo bym chętnie wpadła .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:24, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
makadamia napisał(a)


Pamiętasz? To była młócka Ale na szczęście wychodzę na prostą. Jeszcze tylko trochę drobnych poprawek


No to Ci zazdroszczę, ja właśnie wpadłam na pomysł przeorganizowania połowy pojałowcowej . Na swoje usprawiedliwienie mam to, że ten kawałek nie grał mi od początku... może tym razem zaskoczy .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 12:31, 14 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
mrokasia napisał(a)


No to Ci zazdroszczę, ja właśnie wpadłam na pomysł przeorganizowania połowy pojałowcowej . Na swoje usprawiedliwienie mam to, że ten kawałek nie grał mi od początku... może tym razem zaskoczy .

masz to samo co ja z wejsciowa, i bede tez jednak tam zmieniac. allgoldy zamienie na macry
____________________
Ogrod nad bajorkiem
eVka 12:33, 14 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


No to Ci zazdroszczę, ja właśnie wpadłam na pomysł przeorganizowania połowy pojałowcowej . Na swoje usprawiedliwienie mam to, że ten kawałek nie grał mi od początku... może tym razem zaskoczy .

Kaśka, Twoja pojałowcowa coś szczęścia nie ma, nie poleży za długo hehe
____________________
TAR 12:33, 14 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
makadamia napisał(a)







Asia czy Ty tu masz upchana kruszyne?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 12:34, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia73 napisał(a)
Asia podziwiam dabka Ale bardziej zachwycam się tłem, płot, kostka, wiata na kubły, kształt rabat. Ba nawet trochę zazdroszczę to wszystko jeszcze mam do zrobienia.

Podziwiam Twój gust, będę pytać o radę.


Pytaj, zawsze chętnie pomogę.

Mogę się trochę pochwalić? Wiem że nie wypada, ale akurat tego tematu nigdy nie było okazji poruszyć.

Z organizacją wejścia i wiaty śmietnikowej miałam niezły ból głowy.
Poprzednie ogrodzenie szło od furtki po skosie i chciałam to zostawić, bo nie tylko wygodniej jest dzięki temu wjeżdżać, ale też sąsiad ma ogrodzenie po skosie i chciałam zachować symetrię. No ale przy furtce powinna być wiata śmietnikowa, której przecież nie postawię po skosie, bo jakby to wyglądało?
i bardzo długo kombinowałam jak pogodzić potrzebę skośnego ogrodzenia z prostokątną wiatą. Rozwiązaniem okazał się pomysł odsunięcia wiaty od furtki na odległość skosu. A w tym trójkącie, który powstał dzięki temu przesunięciu zrobiło się miejsce na rabatkę. Trochę zieleni w tym miejscu rozbija i zmiękcza te wszystkie betonowe powierzchnie, a wjazd nabrał trochę bardziej reprezentacyjnego charakteru
Bardzo jestem zadowolona z tego pomysłu

(no to się pochwaliłam)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:35, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


Asia czy Ty tu masz upchana kruszyne?


owszem, tą kolumnową odmianę fine line.
bardzo jestem z niej zadowolona.
I po drugiej stronie domu też rośnie.

A co?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Iwonka 12:38, 14 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
makadamia napisał(a)


Wiem, wiem - durna jestem jak stołowa noga.
Jak wrzucam zdjęcie takie wykadrowane i podświetlone, to mam wyrzuty sumienia że Was oszukuję. Jak wrzucam takie "normalne" - to się z kolei irytuję, że zdjęcie nie oddaje sprawiedliwości tej rabacie, bo na żywo ona jest bardzo przyjemna i coraz to szukam pretekstu, żeby koło niej przejść

Żeby było śmieszniej - jak pokazuję zdjęcia z innych ogrodów, to nie mam żadnych tego typu skrupułów


Asiu trafione w sedno, też mam takie obserwacje u siebie Podobnie jak ostatnio Mała Mi skomentowała, że jak snob pisze tylko u siebie - bo oczywiście na resztę nie starcza już czasu. Też tak mam. Trafione w punkt

makadamia napisał(a)
Zawilce splendens też zaczynają. ogólnie widzę, że mój ulubiony honorine jobert kwitnie najpóźniej

ten majtkowy floks naprawdę daje czadu


Asiu jakiś dobry duszek kazał mi dziś kliknąć w twój wątek Masz problem kochana bo dupska stąd nie ruszę, góra prasowania niech sobie czeka.
Jakie ty dziewczyno rabaty tworzysz!!!! Zdolniacha Majtkowy floks - tez wszystkie moje różowe w tym odcieniu majtkowymi nazywam

effka napisał(a)

Asia, rzadko u Ciebie piszę ale jak ja dobrze pamiętam planowanie tej rabaty i jaki misz masz miałaś w głowie przez nią
A teraz jest mega, hiper, extra bylinówka! Baardzo mi się podoba i zazdroszczę umiejęstności asymetrycznych nasadzeń. Ja mam upośledzenie jakies chyba bo potrafię tylko symetryczne sadzić
Powinnaś tą kompozycję opatentowac


No właśnie Effcia, ja też tylko symetrycznie a gdy zacznę asymetrycznie to jakiś misz masz mi wychodzi, no upośledzenie jak nic

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
inka74 12:39, 14 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Będziesz mniej wychodziła z wiadrem - mniejszy będzie. Myślisz trochę co będzie za 3-4 lata a do tej pory to ty tego miskanta ze 2 razy podzielisz i dzięki temu zmniejszysz Wejść wejdzie spokojnie. I bluszcz też. I jakaś trawka mniejsza lub ten liliowiec tylko bardziej na środku (o ile to liliowiec, sorry nie widzę). Limkę można "podformować" opierając o ścianę i może się z tej rabaty lekko wylewać.
Coś w ten deseń
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 12:39, 14 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
makadamia napisał(a)


owszem, tą kolumnową odmianę fine line.
bardzo jestem z niej zadowolona.
I po drugiej stronie domu też rośnie.

A co?


A bo mam jedna na stanie i w zyciu bym nie pomyslala, ze z zawilcami i fioletami jej tak ładnie. Moze podobnie swoja upcham. U mnie w tym roku padły 2 fine line, nie wiem od czego po prostu uschły. W korzeniu nic nie bylo. Myslalam ze to od mszycy ale pryskalam wiec to pewnie tez nie to. trzecia szt. rosnie tam na razie bez problemu. i znalazlam jedna szt. w doniczce skitrana chyba od maja. mezaty mi ja schowal w pecherznice i teraz jak cielam to znalazlam. Piekna, zywa, w doniczce mokro
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies