Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 12:53, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


No to Ci zazdroszczę, ja właśnie wpadłam na pomysł przeorganizowania połowy pojałowcowej . Na swoje usprawiedliwienie mam to, że ten kawałek nie grał mi od początku... może tym razem zaskoczy .



Walczymy do skutku, kochana.

Pamiętasz jak przerabiałam lipową na wiosnę? Miała być tylko zamiana paproci z wietlicami, a wyszło?....

Więc nie wiadomo jeszcze, u kogo większa rewolucja będzie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:03, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


A bo mam jedna na stanie i w zyciu bym nie pomyslala, ze z zawilcami i fioletami jej tak ładnie. Moze podobnie swoja upcham. U mnie w tym roku padły 2 fine line, nie wiem od czego po prostu uschły. W korzeniu nic nie bylo. Myslalam ze to od mszycy ale pryskalam wiec to pewnie tez nie to. trzecia szt. rosnie tam na razie bez problemu. i znalazlam jedna szt. w doniczce skitrana chyba od maja. mezaty mi ja schowal w pecherznice i teraz jak cielam to znalazlam. Piekna, zywa, w doniczce mokro


Widocznie tamte jakieś felerne były kupione. Innego wytłumaczenia nie widzę.
Kruszyna to takie ....tło. Jak bukszpany tylko nie jest zimozielona. Ze wszystkim się pogodzi
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:04, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
effka napisał(a)
E tam na prostą, ta rabata już jest cudna, nie kombinuj

A dąbka chwalę mocno, bo sama mam dęba błotengo Green ale Pillar, nad Dwarfem się zastanawiałam ale w końcu padło na klona Globbosum.


Kwartecik mi kazała - przecież muszę sie słuchać
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:08, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Iwonka napisał(a)


Asiu trafione w sedno, też mam takie obserwacje u siebie Podobnie jak ostatnio Mała Mi skomentowała, że jak snob pisze tylko u siebie - bo oczywiście na resztę nie starcza już czasu. Też tak mam. Trafione w punkt



Asiu jakiś dobry duszek kazał mi dziś kliknąć w twój wątek Masz problem kochana bo dupska stąd nie ruszę, góra prasowania niech sobie czeka.
Jakie ty dziewczyno rabaty tworzysz!!!! Zdolniacha Majtkowy floks - tez wszystkie moje różowe w tym odcieniu majtkowymi nazywam



No właśnie Effcia, ja też tylko symetrycznie a gdy zacznę asymetrycznie to jakiś misz masz mi wychodzi, no upośledzenie jak nic


Albo u siebie piszę albo u innych - inaczej nie da rady, nie rozdwoję się

Majtkowy - oczywiście że tak. Sama go tak nazywałam, bo mi przeszkadzał ten róż i ... jakoś przestał przeszkadzać

Ta mikrorabatka jest za mała na symetrię, ale ta długa południowa - też z każdą rewolucją coraz bardziej symetryczna się robi
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:13, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Będziesz mniej wychodziła z wiadrem - mniejszy będzie. Myślisz trochę co będzie za 3-4 lata a do tej pory to ty tego miskanta ze 2 razy podzielisz i dzięki temu zmniejszysz Wejść wejdzie spokojnie. I bluszcz też. I jakaś trawka mniejsza lub ten liliowiec tylko bardziej na środku (o ile to liliowiec, sorry nie widzę). Limkę można "podformować" opierając o ścianę i może się z tej rabaty lekko wylewać.
Coś w ten deseń


Mistrzyni upychania

Mam pomysł kompromisowy - wywalę te irysy (nie liliowce - ale brzydkie o tej porze dokładnie tak samo i z tego samego powodu) i wsadzę miskanta, ale variegatusa - bo tego mam od zeszłego roku w donicy i chcę oddać. Wytrzyma- dobrze. Nie wytrzyma - też dobrze

Tylko chciałam zauważyć, że mój ogród ma być z założenia dużo mniej obsługowy niż Twój. Tak intensywnego przycinania i dzielenia jak odchodzi u Ciebie nigdy nie miałam w planach
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
eVka 13:13, 14 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
makadamia napisał(a)


Kwartecik mi kazała - przecież muszę sie słuchać

Ehehe, no ok, jak ona kazała, to się słuchaj, bo ma babeczka oko, patrząc na jej ogród
____________________
inka74 13:31, 14 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Pamiętaj co Kwartecik radziła - dodawaj i upychaj
Dobrze ci to wychodzi
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 13:35, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
inka74 napisał(a)
Będziesz mniej wychodziła z wiadrem - mniejszy będzie. Myślisz trochę co będzie za 3-4 lata a do tej pory to ty tego miskanta ze 2 razy podzielisz i dzięki temu zmniejszysz Wejść wejdzie spokojnie. I bluszcz też. I jakaś trawka mniejsza lub ten liliowiec tylko bardziej na środku (o ile to liliowiec, sorry nie widzę). Limkę można "podformować" opierając o ścianę i może się z tej rabaty lekko wylewać.
Coś w ten deseń


Bardzo mniam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
14:33, 14 sie 2019
makadamia napisał(a)
Uprzejmie informuję, że dąbek green dwarf pojawił się u mnie w ogródku i bardzo mi się podoba


Piękny , lubię takie zakupy

A tutaj tak pomyślałam o Marikenie, no nie wiem, coś na pniu

Gruszka_na_w... 21:39, 14 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Dąbek cudny. Pomysł z wysoką trawą w trójkącie popieram.
Bardzo zgrabnie zaprojektowałaś to frontowe ogrodzenie i rzeczywiście możesz czuć dumę.
Początkowo miałam problem, czy dąbek jest wewnątrz, czy na zewnątrz. Elewacja domu pomogła w jego lokalizacji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies